Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kiváncsi vagyok a véleményetek...

Kiváncsi vagyok a véleményetekre így 2024-ben! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek a császármetszés is szülés?

Jöhetnek a negatív és pozitív dolgok is,veszekedések mert mindenki véleményére kiváncsi vagyok..Szerintetek?

( Én már szültem természetesen csak olyan sok helyen hallom hogy ez nem szülés hanem műtét!)

Én nem foglalók állást!


jan. 24. 13:51
A kérdező szavazást indított:
Szülésnek számít
Nem számít szülésnek
Jobb ha nem válaszolok
71 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
24%

Szülés azért mert a gyerek a szülő csatornán keresztül szó szerint világra jön.

A másik egy hasi mutet6ahol kiemelik a gyereket. Semmiképp nem szülés hiszen ha a nő egyszerűen nem szül, csak passzív résztvevője annak hogy a baba már nem a hasaba van hanem kint. Kár ezen vitatkozni.

jan. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
95%

Ha a szülés fogalma alatt a baba világrajövetelének módjára korlátozódik az értelmezés, akkor szerintem nem szülés, mert a császár inkább műtét.

Ha a baba életének kezdete az értelmezés, akkor igen, hisz nála is a "megszületett" kifejezést használjuk.

jan. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
75%
Császárosoknak nincs gyerekük ennél fogva ugye.
jan. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
29%

Számomra a szülés az, amikor a gyerek a szülőcsatornán keresztül távozik, a császármetszés gyakorlatilag pedig egy hasi műtét.

Nem vagyok császározás ellenes, vagy valami, csak szerintem szimplán pontatlanság annak hívni.

jan. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
86%

3!

Ahogy az apukáknak sem, igaz? 🤦

jan. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem pofátlanság és etikátlan is ez a téma. Mindenki hüvelyi szülésre készül,és sokakat ez a téma meg is visel utána hónapokig,mivel a gyerek élete a tét,hogy még is műtétre szorulnak. Főleg,mivel azért a császárosok tettek is le az asztalra. De sokan felhozzák ezt a nagy orbitális baromságot,ami ugye nem számít sehol sem,és ezzel még jobban rúgtok egyet ezekben a nőkben. Miért jó ez neked is kérdező? Főleg,mert megint egy hüvelyi szüléses írja ezt. Érdekes császárosok nem foglalkoznak ezzel,csak ti.
jan. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
84%
5# direkt próbáltam belerakni az iróniát. :D 3# voltam. Egyébként igen,csak egy férfi arcába sose fogják ezt tolni. Ő nem számít kevesebb vagy többnek ettől.
jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
100%
Szültem így is úgy is.Szülésnek mondom,mert babát hoztam,vagy ha úgy tetszik ,babát segítettek a világra.Nen úgy fogom mondani,hogy most műtőttek,hanem most szültem.Viszon nem szülés.
jan. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ha valaki többnek, vagy kevesebbnek érzi magát attól, amilyen formában szült, az régen rossz.

Egyébként én a 2-essel értek egyet, de őszintén. Számít ez? Mert amíg mondjuk anyuka feldolgozza a szülésélményét, addig elhiszem, hogy traumás lehet a helyzet, vagy egy ilyen elejtett mondat. De 2-4-8 év múlva, aki egy ilyenen fennakad... ott nem biztos hogy a felvetővel van a probléma.

jan. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
93%
9# Igazat adok,de szerintem nem csak azzal van a probléma,akit zavar ez a kérdéskör,hanem azzal is aki lépten nyomon ezen rugózik itt is,mint most a kérdező is. Mondjuk oké direkt megsértenek vagy még be is szólnak,mert császáros vagy. Ott azért ne csak azt hibáztassuk már,aki felvette lelkileg,hanem leginkább azt,aki a cseszegető.
jan. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!