Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kiváncsi vagyok a véleményetek...

Kiváncsi vagyok a véleményetekre így 2024-ben! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek a császármetszés is szülés?

Jöhetnek a negatív és pozitív dolgok is,veszekedések mert mindenki véleményére kiváncsi vagyok..Szerintetek?

( Én már szültem természetesen csak olyan sok helyen hallom hogy ez nem szülés hanem műtét!)

Én nem foglalók állást!


jan. 24. 13:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
100%
10# Ez igaz. Én szándékos cseszegetést nem feltételeztem, csak ártatlan, esetleg félresikerült kijelentést. :) Abban egyetértünk, hogy a sértegetés/cseszegetés semmilyen formában nem oké.
jan. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
64%
Hm...
jan. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
85%

Én magam császárral SZÜLETTEM, de természetes úton szültem.


Szerintem a császár is szülés, hiszen akkor is gyerek születik. A gyereknek ugyanúgy születésnapja lesz, születési anyakönyvi kivonata lesz, a személyi igazolványába születesi helye és ideje lesz bejegyezve, nem pedig "műtéti úton történt világrasegítésének időpontja"...


Amikor megkérdez egy orvos hogy szült-e már, akkor arra sem az a válasz, hogy nem szültem, császárom volt. Ez teljesen abszurdan hangzik számomra... Szerintem az a válasz erre, hogy igen, császármetszéssel szültem.

jan. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
71%
13#-as. Én pont úgy jártam második gyereknél, első trimeszter végén történt egy nagy vérzésem,a kis vidéki szutyok kórházba ahova bekerültem(nem ott élek,közelébe se),megvizsgált 2 orvos is és közbe kérdezték,hogy szültem-e már? Én aki kb ki voltam bukva,ömlött belőlem a vér,a plafont bámulva vártam hogy na vajon elvetéltem-e vagy sem,rámertem vágni,hogy igen,1x. Amikor éppen a csávó félig bennem matatott és közölték vigyorogva,hogy pedig ott a heg,tehát én soha nem szültem. Akkor kérdezzék azt,hogy volt-e már terhességem,egyébként,de mindegy. Nyilván én is tudtam,na de amilyen állapotba voltam ott akkor. No,mindegy,hazakerültem nagy nehezen megyeszékhelyre. A 16 hetes vérvételen kérdezte a nővérke,hogy 1x szültem,ugye? Mondom nem,1x műtöttek,én sose szültem. Tanultam ám az esetből. :D Nyilván benne volt a gúny azért. Na,totál kiakadt és megismételte,hogy 1x szültem császárral. Itt soha senki nem mondott olyat,mint a kis vidéki tuskó kórházba. Úgyhogy el tudom képzelni,hogy csak a kis falusiakat érdekli ez.
jan. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
84%
Én mától a gyerekeimnek nem szülinapit tartok hanem Császárnapot!
jan. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
100%

15: Az mekkora királyság, akarom mondani császárság lenne! Császármorzsa is lesz? Vagy az csak a csm-es kutyáknak jár?

Egyébként meg egyetértek a 2-es válaszolóval, hogy azon múlik, ki és mit ért a szülés fogalma alatt: a szülőúton végighaladást vagy a világrajövetelt. Az egyik munkatársam fogalmazott úgy, hogy időbe telt elfogadnia azt, hogy nem "szülte" meg a gyerekeit. Ezért is mondom, hogy bunkóság beszólogatni a császárosoknak, hogy nem "szültek". Az ő dolguk és lehet, hogy az ő gondjuk is, ezért inkább támogatni kell őket, ha az. Nekem mindkétszer hüvelyi úton jött világra a baba, de nem az én érdemem. Ha más kórházba kerülök, az egyik szinte biztos, hogy császár lett volna és lehet, hogy a másik is.

jan. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
35%

Kicsit kezd itt keveredni már minden...

Az a tény, hogy szerintem a császár nem számít szülésnek, nem jelenti azt, hogy bárki lenézi a császáros anyákat.

Ha nekem mandulaműtétem volt, akkor sem mondom, hogy agyműtéten estem át, mert az jobban hangzik valaki szerint...

És ha egy anyuka rosszul éli meg, hogy nem sikerült természetes úton megszülni a babáját, az szerintem nem lesz másabb attól, ha most össznépileg megállapítjuk, hogy a császár is szülés, mert attól még nem küzdötte végig azt a gyereket a szülőcsatornáján, és szerintem ez az, ami zavarja, nem az, hogy az elnevezésen lovaglunk.

Ismétlem, hogy nem kell a császár miatt lenézni senkit, de attól az még a szó szoros értelmében nem szülés, és ez tény. (A császárral szültem kifejezés viszont helytálló lehet, még ha logikai bukfenc is, de orvosi szempontból igenis lehet fontos, hogy hol járt már bennem gyerek és hol nem.)

jan. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
67%

Gondolom, akik úgy vélekednek, nem szülés, hüvelyi úton szültek kizárólag!


Én 3x szültem hüvelyi úton, a negyedik császár lett, mert harántba fordult a baba. Így van összehasonlítási alapom. Igaz, hogy nem éreztem magam aktív résztvevőnek, viszont nem gondolom, hogy nem mentem át a folyamaton. A baba szintén megtapasztalt valamit, valahogy világra jött. Miért ne lehetne ezt is születésnek titulálni? Talán a császáros anyák, babák nem küzdöttek meg a szüléssel, születéssel? Sztem de, csak máshogy.

Illetve van olyan is, aki a hüvelyi szülést is könnyen éli meg...

jan. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
60%
17# szerintem mondjuk van szülés. Ennek két módja. Hüvelyi és császáros. Mindkettőnél a végeredmény ugyanaz,a módja más. Ugye hogy már így nem olyan sértő? Mandula és agyműtétet ne keverjük ide. Van a mandulaműtét pl.,ahol van altatás és érzéstelenítés. Nos,ilyen a szülésnél is. Két módja van és ennyi. Csak a hüvelyisek írják,hogy ne keverjük ide,mert a szülő csatorna,meg blablabla. Császáros ilyet sose fog mondani.
jan. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyik munkatársam fogalmazott úgy, hogy időbe telt elfogadnia azt, hogy nem "szülte" meg a gyerekeit."

Gondolom, csak császáros volt... simán megélheti így. Ezért írtam, amit. Hogy érdekes, hogy ez bennem is bennem volt, mert előtte 3at szültem és más. Viszont azért nem, érzem azt, hogy semmit nem tettem, mert igenis ott feküdtem, gerincre szúrták, felvágtak, összevarrtak, iszonyatos volt a seb, a lábadozás, a mozgás maga, közben szoptatni meg ellátni a babát. Tudom, ezek már után vannak, de sokkal nehezebb volt, mint mikor természetesen szültem.


18as voltam.

jan. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!