Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Angliai anyukak elmeselnetek...

Angliai anyukak elmeselnetek a szuleseteket? Elegedettek voltatok?

Figyelt kérdés
Jo hosszu kommenteket szeretnek :D
2010. nov. 6. 23:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Szia! Lehet, hogy nem pont az enyemet szeretned olvasni, de tanulsagos! Volt 2 lanyom, amikor Angliaba koltoztunk. A pici 5 honapos volt. Miutan beilleszkedtunk, es eldontottuk, hogy nagyon szeretunk itt elni es nem akarunk tobbet hazakoltozni, ugy gondoltuk, hogy eljott az ideje a 3. babanak. Szerencsesek voltunk, nagyon hamar sikerult is a babaprojekt. A terhesgondozas furcsa volt, de problema nem volt terhesseg alatt. Orvos egyszer sem vizsgalt, nem is talalkoztam vele. Volt 3 UH, normal esetben csak 2 van, de ugy nezett ki a 36. heten, hogy farfekveses, ezert csinaltak egy bonuszt. Az itteni felfogas szerint a terhesseg es a szules nem betegseg, termeszetes dolog. Ezt hallgattam vegig es hogy jobban szeretik, ha az anyukak otthon szulnek, mert sokkal meghittebb. Ennek ellenere en ragaszkodtam hozza, hogy korhazban akarok szulni. 3 nap hijan 38 hetes terhes voltam, egy keddi nap volt, amikor este 8-kor elkezdodtek a fajasok. Egyre surusodtek es erosodtek, melegvizes tusolasra sem multak, egesz ejjel nem aludtam. Hajnali 3-ra mar eleg ramatyul ereztem magam, es azon gondolkoztam, hogy felkoltom a ferjemet, de eloszor egy ujabb furdot vettem. Mintha elvagtak volna, megszuntek a fajasok. Ferjem 3:20-kor kelt, indult dolgozni, es mondtam neki, hogy legyen telefonkozelben. Szegeny egesz nap stresszelt, de csak joslo, rendszertelen fajasok voltak egesz nap. Szerda este 9 korul ujra kezdodtek a fajasok, egyre erosodtek, ejfelkor felkoltottem paromat, hogy maszirozza a derekamat, mert ugy erzem, hogy leszakad. Jobb is lett, de nem szunt meg a fajdalom. Hajnali 4-kor letusoltam es szoltunk hugomnak es a parjanak, hogy jojjenek at a lanyokhoz, mert indulunk lassacskan a korhazba. Csutortok reggel fel 6-ra ertunk be. A midwife megvizsgalt, feltette az nst-t, majd kozolte, hogy nyugodtan hazamehetunk, mert ebbol nem lesz baba, ugyanis szinte semmit nem tagultam es jojjunk vissza, ha elment a magzatviz, vagy pedig ha 42 hetes terhessegig nem indul meg, akkor meginditjak, kulonben is meg nagyon koran van, mert csak penteken leszek 38 hetes! Hu! Neztem, mint egy hulye! Mondtam a midwife-nak, hogy mar ne haragudjon, lehet, hogy nem tagultam, de szultem mar 2 gyereket es tudom, hogy jon a baba. Egyebkent meg a 2 lanyommal se tagultam, mindkettovel oxitocynt kaptam. (elso lanyomnal 5 nap vajudas utan, a pici lanyomnal pedig hamarabb, de kellett!) Azt mondta, itt Angliaba nem adnak oxitocynt, csak akkor ha mar tulhordtam. Adott 2 szem gyogyszert, hogy vegyem be es mehetunk haza. Nem akartam hazamenni, ragaszkodtam hozza, hogy orvos is lasson, ugyhogy befektettek egy korterembe reggel 9-ig amig jott az orvos. A doki ugyanazt elmondta amit a midwife, azzal a kulonbsegel, hogy meg se vizsgalt, ugyhogy hazamentunk.

Nagyon faradt voltam 2 nap nemalvas utan, es mintha ritkultak volna a fajasok, bar az erossege megmaradt, igy aztan felmentem lepihenni. Aludni nem igazan tudtam. Ismet jott az este, es ujra erosodni kezdtek a fajasok ugy 11 korul. Mar feltem felkolteni a ferjemet, legalabb O pihenjen ameg lehet. Hajnali 2-kor mar nem birtam tovabb. Felkoltottem. Maszirozta a hatam, fogta a kezem. fel 4 korul athivtuk hugomat is, sogorom ejszakas volt. Mar nem volt erom beszelgetni se. Hol hugom, hol ferjem masziroztak a derekamat, se menni, se ulni nem tudtam, csak alltam a fallal szemben es kapartam a festeket minden egyes fajasnal. ^-kor megerkezett sogorom es a kis csaladom ugy dontott, hogy mivel nem vagyok beszamithato, lesz....jak amit a doki mondott a magzatvizrol, hivjak a korhazat es bevisznek. Sogorom pont telefonalt, amikor elmultak a gorcsok, es ereztem, hogy jon a tolofajas. Hirtelen magamhoz tertem! Csak annyit mondtam, hogy nem megyunk sehova, jon a baba. A ferjem felzokogott, es orjongeni kezdett, hogy Ur Isten mi lesz? Hugom ketsegbe esett, hogy hogy fognak Ok egy szulest levezetni. A korhaz azonnal kuldott mentot, ami minden tulzas nelkul 2 perc mulva megerkezett. Belepett a doki az ajton, es csak annyi ido volt, hogy lefektettek es 2 nyomasra kb 3 perc mulva megszuletett a kisfiam! Megjott a midwife is, megszuletett a lepeny is. Mindketten jol voltunk es egeszsegesek! Nekem hihetetlen elmeny volt, jobb volt itthon szulni, bar megegyszer nem csinalnam. Masnap be kellett vinni a babat eggy altalanos vizsgalatra es hogy megnezzek, miert nem akar szopizni. Bennt is kellett maradni, mert valami fertozese volt, de ez mar egy masik tortenet! Ja! Amikor a kisfiuval voltam a korhazba, akkor tudtam meg, hogy a gyogyszer amit adtak, visszatartasra adtak! Hat nem jott be! Azota mar 5,5 honapos vidam, mosolygos, bubajos kisbaba! Remelem nem remitettelek halalra! Ha kismama vagy boldog babavarast! Ha esetleg van meg kerdesed, csak nyugodtan!

2010. nov. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Szerencséd volt az biztos! Én nem írok, mert nem szültem még külföldön, de lehet fogok, mert Japánba költözünk egy éven belül:) Bár az téged nem érint, de nem baj:)
2010. nov. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Kedves elso valaszolo :

Jo kacifantosra sikerult mit ne mondjak :D

Nem remisztettel el es nem is vagyok kismama.Csak tervezgetunk.En is itt szultem es kivancsi vagyok kinek milyen elmenyei vannak.En is hasonlo kacifantos tortenetet tudnek meselni azt hiszem, bar en korhazban szultem, de nem volt egyszeru :D

Kicsit beleborzongtam a sztoridba....


Kedves masodik valaszolo: a japanos szulest is szivesen meghallgatnam...persze ha megszuletik a pici.



Varom a tovabbi sztorikat :) Ha kivancsiak vagyok majd en is elmeselem a mi tortenetunket :)

Szep vasarnapot mindenkinek :)

2010. nov. 7. 12:31
 4/26 anonim ***** válasza:
Szia!én sem külföldön szültem, de nem írnád le te is a szüléstörténetedet?szívesen elolvasnám:)
2010. nov. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Elso vagyok! szivesen elolvasnam a tortenetedet! :)
2010. nov. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Bogus tortenete


Az eskuvonk utan jottunk angliaba dolgozni, hogy 1.5 szobas panel lakasunkat kis kerteshazra tudjuk cserelni es johessen a baba 2-3 ev mulva.

Ebbol a tortenetbol kiderul, hogy nem igy lett.

Nagyon megilyedtunk amikor kiderult, a pocakomban levo kis elet nemsokara meg akar szuletni.Ekkor 4 hetesek voltunk.Az abortusz lehetosege abban az egy formaban merult fel, ha esetleg beteg lenne a baba.Hala Istennek nem kerult sor erre a borzalmas beavatkozasra mert mindent rendben talaltak Nortonkanal (ugyanis ezta becenevet talaltuk ki amig meg tem tudjuk, hogy kisfiu vagy kislany).

Szepen fejlodott a pocakban es miden rendben volt Velunk.Imadtam terhesnek lenni(kicsit hianyzik is, be kell, hogy valljam)1.5 honapig voltak rosszulleteim amikorben sokat fogyam.A felidoig osszesen 10 kilot……hozza teszem kicsit sem artott!!!!

Andrissal a ferjemmel egyutt dolgoztunk egy etteremben es nekunk voltak a legjobb fonokeink es kolegaink a vilagon.Mindig toleraltak ha oklendezve rohantam az udvarra, vagy eppen sirogorcsokkel erkeztem dolgozni.

Csokit vettek nekem meg gyumolcsot, hogy egyek ha leesik a vercukrom.Imadtam ott dolgozni.Ez egeszen addig volt igy amig a foszakacsunk be nem jelentette, hogy felmondott es elmegy…….nyit egy sajat etteremet.

Az az 1 honap mindenki szamara nehez volt.Nem akartuk elengedni Alant, mert mindenki imadta.

A bucsubulin amit rendeztunk Neki terdenallva kezcsokkal koszonte meg a munkamat.Andrist ugy olelte meg mintha a testvere lett volna, pedig csak kb fel evet dolgoztak egyutt.

Azota is tartjuk a kapcsolatot….igaz csak neten keresztul, de ez is tobb a semminel 

Jott az uj fonok aki kicsit sem volt szimpatikus nekunk…..de nem csak nekunk……3 szakacs azonnal felmondott, en meg eljottem szulesi szabira 1.5 honap utan.

Mindig agressziv ingerult es kibirhatatlan volt a pasi.Andris teljesen kimerult idegileg es ugy dontottunk, hogy keresunk neki masik munkahelyet.Nagyon gyorsan sikerult is…..nem is kerestunk, hanem ugy hivtak Andrist oda dolgozni.

A regi etterembol 2 szakacs 1 felszolgalo es 1 manager dolgozott ott.Mindenki szerette Andrist, mert lehetett ra szamitani munkaban es azon kivul is barmiben.

Orultunk a lehetosegnek, hogy vegre nyugodt kornyezetben tud majd dolgozni es mire jon a kis babyke kipihenhetjuk magunkat a rengeteg atbeszelgetett ejszaka utan.

Ebben az idoszakban nagyon sokat sirtam es minden reggel nehez szivvel engedtem el Andrist a munkaba.

Persze az etterem nem vette jo neven, hogy Andris felmondott, igy el kezdtek megkavarni a szart.

Persze Andris megilyedt, hogy atverik a masik helyen es ugy dontott, hogy megis marad.

Nagy nehezen meggyoztem, hogy beszeljunk az uj etterem managerevel megegyszer……szerencsere hallgatott ram es szerzodesebe foglaltuk, hogy hany orat ad egy heten es mennyi az orabere.

Vegre megnyugodott, hogy nem atveres es felmondott a regi helyen.

Ugye rajottek, hogy megbukott a terv es elkezdtek meg jobban baszogatni mint eddig.

Egeszen odaig jutott a dolog, hogy begorcsolt a szive es mentovel korhazba kellett vinni.

Egyebkent is szivebeteg, igy nem hianyzott neki ez az egesz……

Nagyon tomboltak bennem a hormonok, igy rohantam az A&E re, hogy mi van Vele.

Hajnalig ucsorogtuk a kenyelmetlen szekeken 38 hetes terhesen…..nem volt felejthetetlen elmeny 

Reggel ugy dontott, hogy bemegy dolgozni, mert mar nem erzi rosszul magat.

Gondolhatjatok, hogy mit ereztem.Sirva engedtem el dolgozni, de az a nap szerencsere korhz nelkul zarodott, nem ugy mint a kovetkezo…..

Reggel amikor felebredtem ereztem, hogy faj a derekam a csipom a szemremcsontom es a hasam.

Nem gondoltam, hogy ez barmit is jelentene, hiszen meg 2 het volt a szulesig.

Del korul csorog a telefonom Klari hivott.O es a ferje a szomszed etteremben dolgoznak ahol Andris dolgozik.Nagyon kedves magyar parrol van szo.

Remego hangon szolt a telefonba, hogy Andris rosszul lett.Vert pisil es fel ora alatt kb 8-10 alkalommal hanyt es nagyon faj a dereka.

Nekem sem kellett tobb…..feloltoztem es szakado esoben elkeztem futni az etteremhez. Sirtam es konyorogtem Bogusnak, hogy tartson ki, mert Apajanak szuksege van rank.

Az etteremhez egy dombot kell megmaszni ami setalva sem volt mar egyszeru feladatt, nem hogy futva.

Na azert nem egy agarhoz hasonloan futottam, csak ugy ahogy egy ketsegbeesett 38 hetes terhes tud.

Oda ertem az etteremhez, de mar elvitte a mento Andrist.Klari elment automatahoz penzt levenni, hogy be tudjak taxizni a korhazba.

A fajasok jottek mentek vegig……fogtunk egy taxit Kalrival es irany az A&E.

Mar rutinosan mentem ebbe a korhazaba sajnos.Csak a heten a masodik latogatasomat tettem az osztalyon.

Klarit vigasztalgattam a kocsiban, hogy nem fogok megszulni es ez normalis ebben az idoben.Klari vigasztalgatott engem, hogy Andrisnak nem lesz baja, mer jo kezekben van.

Oda ertunk a korhazba es mint egy anyatigris ugy mentem megmenteni a szerelmemet.

A kis dragam elkabulva fekudt az agyon.Csillogo szemekkel puszilgatta es simogatta a hasam es mondogatta, hogy a szulesnel kerjek gazt mert nagyon tuti 

A korhazi szemelyzet azon viccelodott, hogy ugye nem ott szulok meg…..ugye a fajasok csak jottek es mentek.

Kiderult, hogy vesekove van es vese gyulladasa igy mentovel atvisznek minket egy masik korhazba, ahol 1 ejszakat bent kell maradnia legalabb, de lehet tobbet is.

Mondta Andris mennyek haza pihenni, nem tudok segiteni.De kivancsi voltam a vizsgalat ermenyekre igy mentem Vele.

Termeszetesen a mentosok is megkerdeztek mennyi ido van meg a szulesig es viccelodtek, hogy nekem is kell tolokocsi.

Pont abba a korhazba vittek minket ahol szulni keszultem.A kihagyhatatlan poen itt is meg volt….csak 200 metrerre van a zuleszet nagy god nem lehet 

Andris mondogatta menny csak haza pinni, de nem mertem.Aggodtam erte es magamert is kicsit.

Azt ereztem, ha hazamegyek beindul a szules es egyedul leszek.

Igy 11.30 ig ott voltam Andrissal egy kulonszobaban.

11.30 korul ugy dontottem hivok taxit es hazamegyek…….en kis naiv 

Ahogy felalltam a szekrol elontott a magzatviz.Andris felpattanladt az agyrol es szeles vigyorral az arcan szaladt a noverpulthoz.jottek is egy hadsereggel megnezi mi is van.

En csak ott allttam megremulve de boldogan egy hatalmas tocsaval a labamkozott.

Atstaltunk a szuleszetre ahol megallapitottak csak 2 cm a tagulas reggelig nem lessz baba, de mennyek fel osztalyra.

Andis hazaszaladt a csomagomert es nehez szivvel konnyek kozott bucsuztunk el egymastol ejszakara.

Mindketten aggodtunk a masikert…..nagyon nagyon. Egesz ejjel setaltam, hogy konnyebben taguljak.Kozben Andrisommal sms-eztem, hogy mindenki jol van.Mar az egesz csaladom tudta, hogy mi tortent es jottek az sms-ek egesz ejjel.Anrdis reggel jot…..mindketten karakas szemmel es nagy orommel fogadtuk egymas latvanyat.

Delutan magvizsgaltak verge……3 cm a tagulas.Elkeseredtem, mert a fajasok 8 percenkent jottek, de nem tagultam, pedig a malnalevel teat ittam mar egy ideje, es nyujtottam minden nap, hogy konnnyen taguljak.

Haza engedtek a korhazbol, hogy ki tudja mikor lessz baba es feleslegesen ne legyek a ott.

Azt mondtak, hogy hetfon reggel 8kor jojjek vissza, ha addig nem jon a baby (ez volt szombat delutan 1-2 ora fele).

Hazmentunk letusoltam , ettem par falatot es lefekudtem pihenni.

Aludtam fel orate s arra ebredtem, hogy jajongok verem a fejem a falba mert nagyon faj a hasam.

Vissza mentunk a korhazb es mondtak, hogy 4 cm a tagulas es maradok, de mar a vajudoba megyek.

Nagyon feltem es faradt voltam, de mar nagyon kint akartam tudni Bogust.

Eleinte nagyon jol toleraltam a dolgokat pedig faradt voltam, de 8-9 fele mar iszonyatosan szenvedtem.

En nem a fefekszem es nyogok fajta voltam.Vissza gondolva sirva nevetek azon, hogy hogyan neztem ki.

Egy pizsifelsoben es franciabugyban szo szerint szaladtam korbe-korbe a szobaba kozben egyik kezzel a hasamat, masikkal a derekamat massziroztam es csak annyit mondtam, hogy “jajj-jajjjj-jajj-jajj-jajj” 

Vagy a labdan ultem es ugraltam.

10 korul megneztek es bo 5 cm volt a tagulas.Mondta a vedono, hogy mehetek a medencebe csak 20-30 perc amig tele lessz.

Addig vizsgalgattak ami nem volt kellemes, de ezek utan jott a neheze.

Bementem a medencebe es minden fajasnal korbe-korbe huztam magam a kezemmel a medence falan.Jol ki is faradtam :S

Nem akartam fajdalom csillapitast kerni, de a gazt megis hasznaltam mert kicsit letompitotta az agyam.

Azert, hogy ne erezzem a fajasokat annyira a fejemet a kezemet es a lebamat utottem a medence kemeny falaba……NA EZT SENKI NE UTANOZZA……NEM HAT!!! Nem is ereztem, csak masnap.

11 korul azt mondtak nem sok van hatra mert jottek a tolo fajasok.

Orult am a fejem amennyire hulla faradtan orulni tudott…..

Nyomtam is ahogy tudtam…..ittam a vizet kancsoszamra (ekkor mar a gazt sem hasznaltam, hogy tudjak koncentralni).

A szemem beverzett, iszonyatosan fajt mindenem…..konyorogtem a vegeert ejfel korul mar a halalert is.

45 perig jatszottuk azt, hogy nyomok minden erombol kibujik a fejenek a csucsa es visszacsusszan.

Minden fajas kozott elaludtam 10-15 masodpercre vagy legalabb annak a kozeleben voltam.

A fajasok kozott vernyomast es lazat mertek es neztek Bogus szivahangjat.

Na ezt kulon kinzasnak ereztem, hogy nem hagynak beken.A legjobb az volt amikor fajas kozben meg mertek a lazam es ne harapjam el a lazmerot…..

Kertem mar Epiduralist es Morfiumot is….de nem kaptam……Andris nem engedte, mert tudta, hogy az csak lelassitja a dolgokat es nem birok ki meg 6-8 orat.

Nagyon kedves 2 fiatal vedono volt Velunk.Az egyikuk meg csak tanulo volt, es en voltam az elso szulese ( azota mar biztos nem akar szuleszno lenni) a masikuk maximum 25 eves volt.

Rajottek, hogy Velem nem tudnak kommunikalni, mert a faradsagtol meg magyerul sem nagyon ertek, igy mindent Andrisnak mondtak.

Egyszer mondtak, hogy meg kell fordulnom, mert igy nem tudom megszulni babykemet.

Mar feladtam es csak az eletemert kuzdottem.A masodik nyomasra melett a buksija es a harmadiknal kirepult teljesen.

Nem kell mondani mekkora megkonnyebbules volt 42 ora utan azt hallani, hogy gratulalunk anyuka.

Nem tudtam nevetni csak a konnyeim csorogtak es probaltam lelegezni.Azt hittem megfagyok de ki kellett szallni a vizbol, hogy megszuljem a placentat ( lehet valasztani, hogy a vizben akarod vagy kint).

Kaptam egy szurit amit meg sem ereztem mar es kihuztak a placentat.

Szornyen nezhettem ki, mert Andris konyorgott, hogy kimehessen.

Kozben megjott a volt fonokom akit baratnonek is nevezhetek.Van egy lanya de O sem birta a latvanyt es kiment.

Kozben beszeltek hozzam, de ne csak Bogusra figyeltem.Kerdezgettem, hogy jol van-e es annyit mondtam, hogy gyonyoru es imadom.Felvaltva jot be Andris es Andi forditani, de egy fuggony mogott megalltak, hogy ne lassanak.

Mondtak, hogy sajnos az also felem nagyon durvan szetszakadt, hogy 1 nyomsra kirepult Bogus es ossze kell varni.

Jott egy doktorno aki csak razta a fejet.

Mondtam, hogy nekem mar ugy is mindegy csak adjanak valamit, hogy ne fajjon annyira.

Mondtak, hogy termeszetesen kapok, de mivel a fenek lyukamat es a csiklomat is ossze kell varni nagyon fog meg igy is fajni.Mondtak szivjam a gazt kozban.Szivtam ahogy addig soha, de meg igy is folytak a konnyeim. Kivul belul vartak tobb mint egy oran keresztul.

Andris korbe telefonalta a nagyszuloket es gartulalt Nekik.

Ahogy osszevartak elkuldtek furdeni/zuhanyozni addig ok feloltoztetek Bogust es elmentek.

Eddigre mar Andit es Andrist is elkuldtek haza.

Februar 14.-en hajnali 1.34kor meglett a vilag legszebb legtunderibb kisbabaja 3380 grammal es kb 50-51 cm vel (nem mertek meg)

Meg 1 orat voltunk abban a szobaban , utanna felvittek osztalyra.

Bogus ehes volt es faradt, de nem tudtam szoptatni, mert befele furdult a mellbimbom a tejtol.

Igy nagyon sirt 2 oran keresztul, de nem adtak tapszert, pedig kertem.

Nem vagyok a hive a tapszerezesnek, de soha nem eheztetnem a babamat.

A mellkasomra tettek es ugy aludtunk egy kicsit.

Reggel jott Andris hulla faradtan de buszken.

Szeremes let elso latasra a lanyaba ez tagadhatatlan.

Ahogy ranezett konnyes lett a szeme es nem tudott mast csak vigyorogni.

Edes harmasban osszebujtunk az agyba es aludtunk 1 orat.

Delutan hazament es masnap reggel megint jot, hogy megetunk haza,de mivel szivbeteg igy meg egy vizsgalat harta volt…..a szivultrahang.Szerencsere minden rendben 

Vannak dolgok amiket en nem tudtam…..pl: hogy az elso kakikalsok nagyon fajdalmasak es iszonyatosan szenvednek a kicsik.Egesz ejjel csak sirnak sirnak es sirnak.

Ezen tul lettunk egy nap alatt amire kijott az a fekete kaki.

Mar szepulnek az emlekek a fajdalommal kapcsolatban, de soha nem fogok szep emlekkent tekinteni arra a 42 orara amit ateltunk mind a Harman.

Andris szerdan kezdett az uj munkahelyen amivel meg van elegedve, mert nem szekaljak (mar meg volt az elso balesete is…..levagott egy nagy darabot az ujabbol, hogy ne legyunk izgalmak nelkul)

Anyukam penteken ejjel megerkezett, igy a hazimunkat megcsinalja helyettem.

Igy is van eleg sok dolgom, mert a kisholgy ejszakai eletet el, igy meg nem aludtam ejszaka 3-4 oranal tobbet.

A sebem gyogyulgat, bar nem hiszem, hogy mostanaban neki kezdenenk az ujabb baba projektnak.

Szules kozben tobbszor is elmondtam, hogy soha tobbet nem sexelek……akkor mindenki nevett rajta, de en halalosan komolyan gondoltam…..mar nem, de az tuti, hogy a Magyar normakat kovetem es nincs esex 6 hetig (itt 2-3 hetet mondtak nekem a vdonok).

Szoval ez a mi tortenetunk…..Nekem a legszebb es legnehezebb……biztos vannak nok akik tobbet szenvedtek, de mindenkinek az faj a legjobban ami neki faj…..

A kisholgy ott alszik az agyacsakajaban …….. en konnyekkel kuzkodve irom ezt a tortenetet, es tudom megtennem erte ujra es ujra……de szerencsere nem kell.

Jonnek meg fajdalmak, de tudom azok is elmulnak egyszer es most csak a szep dolgokra probalok koncentralni.

A mai napon kellene megszuletnie, de hatarozottan orulok, hogy mar kint van…..

Remelem mindenki ilyen boldog lessz mint en amikor a kezebe foghatja a kis szerelmet.

Sok boldogsagot kivanunk:

Bogus Andris es Betti


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


Ezt a valaszt irtam par nappal a szulesem utan egy kerdesre :)


Varom a tovabbi valaszokat.Olyan mehgato babas sztorikat olvasni :)

2010. nov. 8. 21:39
 7/26 anonim ***** válasza:

Szia! Elso vagyok! Nekem irtad annak idejen a valaszt! :)

Nem hiaba feltem, izgultam annyira!

2010. nov. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Ez komoly?? De jo :)

Egymas kerdesere valaszoltunk :)

2010. nov. 8. 22:05
 9/26 anonim ***** válasza:
Elso vagyok! Hogy vagytok azota? Gondolom mar nagy baba Bogus! Meselj, mi van veletek mostanaban?
2010. nov. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Lassan 9 honapos (hetvegen).Nagyon nagy baba lett :) Nagyon anyas es huncut.Mindig mosolyog es jo kedvu.Szeret setalni (marmint babakocsiban setalni menni) es ha enekelek Neki (rajta kivul nincs ember a foldon aki ezt szeretne meg) :)


Es Ti hogy vagytok? Hogy hivjak a babadat? (ha nem akarod ne ird le) Meselj magatokrol :)

2010. nov. 10. 14:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!