Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszést mindenképpen...

Gátmetszést mindenképpen csinálnak?

Figyelt kérdés
Úgy halottam, hogy a legtöbb orvos ha kell, ha nem vág. Ugyanakkor úgy tudom külföldön ez nem szokás és mesélték, hogy régen amikor még otthon szültek a bábák kézzel tágítottak, nem vágtak gátat.
2010. dec. 8. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a legtöbb orvos ha kell, ha nem, vág. Úgy vannak vele, hogy inkább vágnak, mint hogy a gyerek túl sokáig maradjon a szülőcsatornában.


Ugyanakkor tudok külföldi kórházakról (pl az USA-ban), ahol gyakorlatilag nincs gátmetszés. Egy se.

2010. dec. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
De azért azt tegyük hozzá, mivel statisztikáról van szó, hogy szerintem a fehérek az USAban főként császárral szülnek, mert nagyon magas náluk a császár aránya a többiek pedig hát feketék, spanyolok, akikből szerintem genetikailag potyognak ki a gyerekek. Volt a tévében, fekete anyuka elfeküdt a pénztárnál és a pénztáros felemelte a gyereket. Nálunk is a kisebbségi anyuka ugyanezt produkálja. Nekik nincs szükségük alapból gátmetszésre. A szülésznő is azt mondja, roma nőknek nincs gondjuk a szüléssel, szoptatással.
2010. dec. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
En Angliaban szultem, nem csinaltak gatmetszest, nem is tagitottak. Nem repedtem egyaltalan. Nem vagyok roma:-D
2010. dec. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kórháza válogatja. Van, ahol szó nélkül vágnak elsőre, másodjára, harmadjára, ahogyan látják az adott szülésnél. Nálam vágtak elsőre, muszáj is volt, így is alig akart kibújni. Gyorsan gyógyult, mostmár nem is látszik. Szerintem nem gáz.
2010. dec. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ha nem szeretnéd,hogy vágjanak akkor kérj gátvédelmet,és akkor már mikor bekerülsz a kórházba,hogy megindult a szülés akkor egyből elkezdenek olajozni,de ettől független nem 100%,hogy nem fogsz repedni.Én ezt kértem,mert állítólag sokkal gyorsabb a felépülés ha nem vágnak és nem is szakadsz.Kérdezd meg a dokidat,hogy ő javasolja e neked a gátvédelmet,mert ha mondjuk nagy lesz a babád akkor lehet inkább vágnak.
2010. dec. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezd meg az orvost, hogy vallalja-e a gatvedelmet, marmint ha van sajat orvosod. Ha nincs, akkor is kerheted.

Nekem mindket szulesemnel gatvedelem volt, nem repedtem, nem tagult ki a huvelyem, minden rendben. Az elso babam nagy is volt, kozel negy kilo, nagy fejjel, igy sem volt gond.

A masodik szulesnel volt dokim es epp olyan doki aki nagyon nem tamogatta a gatvedelmet, de en nem kertem, hanem mondtam neki, hogy azt szeretnem (foleg, hogy uh alapjan a masodik baba joval kisebbnek tunt es az is lett valoban), szoval kertem, hogy csak akkor vagjon, ha valoban szuksegesnek, ne rutinbol. Megerette, elfogadta, kb ketszer meg utana visszakerdezett, illetve szulesnel is, de nem csinalt gatmetszest. Pedig o tenyleg nem szereti a gatvedelmet, mondta is, hogy o mar megszokta a metszest es a varrast. En erre mondtam neki, hogy en meg nem, szoval tartsuk tiszteletben mindkettonk szokasait, ha nem muszaj ne vagjon.

2010. dec. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van olyan kórház, ahol többedik szülésnél is kötelező. Azt az orvost pedig, aki gátvédelemet csinál inkább, a szőnyeg szélére állítják raportra.

Érdeklődni kell, hogy a ti kórházatoknál mi a hozzáállás. Amúgy a gátvédelem nagyon jó, én a 4-ből 3-at úgy szültem, és még egy apró repedésem sem volt.

2010. dec. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!