Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ebben a helyzetben melyiket...

Ebben a helyzetben melyiket valasztanad?

Figyelt kérdés

Inditasos szulesem volt ,12ora vajudas utan csak 2ujnyit tagultam.A dokim megkerdezte mit szeretnek,csaszar vagy egy nap mulva ujra inditas.

Az inditast valasztottam,akinek ezt eddig mondtam szinte mindenki hulyenek nez.

a masodik inditas utan 6ora alatt meglett a lanyom.

Te mit valaszottal volna?csaszar vagy ujra megprobalni a termeszetes szulest?


2010. dec. 19. 16:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szerintem jól döntöttél.
2010. dec. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Latom vegyesek a valaszok.koszonom mind.

itt sem valaszthat kedvere a szulo no,nem ez a bevett szokas,viszont ha az mebernek sajat dokija van maskent allnak az emberhez.

Egyebkent a dontes igy szuletett.

Reggel inditotak,este odajott a doki megvizsgalt,kozolte hogy az elmult 6ora alatt semmit nem tagultam igy aznapra befejezuk a dolgot,kerdeztem hogy lehetne e folytatni de mondta hogy mire teljesen kitagulok anyira kimerulok hogy van esely hogy nem tudom majd kinyomni.

Mondta hogy a muto ures es rogton megcsinalhatja a csaszart ha szeretnem,mondtam hogy nem szeretnem,erre kozolte hogy rendben akkor pihenjek es napot es ujra megprobaljuk.

persze megkerdeztem hogy menyi eselye hogy meg tudom szulni termeszetesen,amire a valasz az volt hogy esely van,volt mar ilyen a prakszisaban.

2010. dec. 20. 08:12
 13/19 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy mivel indítanak. Nem mindegy, hogy hüvelytabletta, oxitocin vagy burokrepesztés.

Nekem oxitocin próbám volt 3 egymást követő nap. A 3. után is zárt volt a méhszáj. MIvel este 8kor jöttem ki a 3.ról, a doki közölte, hogy aludjak egy nagyot és reggel így vagy úgy, de szülünk.

Este 10kor még megvizsgáltak, zárt méhszáj, fájás nem volt.

Hajnal 2kor arra ébredtem, hogy elfolyt a magzatvíz, megvizsgáltak, 4 ujjnyira ki voltam tágulva, háromnegyed 3kor már a kezemben is volt a baba természetes úton.

MOndtam a dokinak, nem oxitocin kellett volna, hanem hamarabb kellett volna császárral fenyegetnie :-D

A férjem reakciója az volt, hogy 3x volt 3 órát a szülőszobán a héten, mégsem ért be a lánya születésére :-D, akkor ért oda, amikor már kint volt.

Engem is sokan néztek hülyének az OT próbák után.

Túlhordásos voltam, de a gyerekkel minen rendben volt, ő jól érezte magát. 4850 grammal és 64 centivel szültett 42. hétre. A többi doki nem hitte el, hogy megszültem, az osztályos orvos, reggel bejött a kórterembe(este találkoztunk, hogy még mindig nem szültem, és reggel császár), megkérdezte, hogy ugye nem ettem semmit, mert megyünk a szülőszobára. Visszakérdeztem, hogy miért? Hát szülni!

Minek, hisz éjjel megszültem :-D

2010. dec. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia! Én is így döntöttem volna, ahogy Te!

Nekem 41. héten indították prosztaglandin hormontablettával, elkezdtem tágulni (bő 2 ujjnyiig), amikor burkot repesztettek és jöttek a 1-2 perces iszonyatos fájások. Majdnem 4 órát vajúdtam így, aztán 5 perc alatt megszületett a lányom, a kitolás nem fájt (na jó, persze feszített alul, de csodálatos élmény volt).

Ha nem csinált volna a hormontabi fájásokat és semennyit sem tágultam volna, másnap újra kaptam volna egy tablettát. Az én orvosom (professzor, igazi szaktekintély) nagyon nem császárpárti.

Ja, és gratulálok Neked a kisbabához!

2010. dec. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Wowwww,te egy igazi eros vagany csajszi vagy!Irigyellek,tisztellek az erod es batorsagod miatt.En is a termeszetes szules hive vagyok,DE 12oras vajjudas/fajdalom utan nem tudom vallaltam volna meg egy hajjudast meg egy napos varakozas utan.Ha fizikalisan lenne erom,es kitartasom en sem dontottem volna maskepp.Ugyes vagy,gratulalok!!!!!!!!!!!
2010. dec. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

szerintem jól döntöttél- de TE ezt nagyon jól tudod!! :-)

gratulálok a babához!

2010. dec. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Koszi,ha megeszer kellene dontenem ugyanigy tennek,es lataom hogy van aki ugyanigy dontene,persze ezeknek a hozzaszolasoknak nagyon orultem volna akkor mikor mindenki elitelt ezert.

egybekent oxis inditas volt es nem volt a terheseg tulhordva,kiiras elott egy nappal szultem.

2010. dec. 21. 08:17
 18/19 anonim ***** válasza:

Én is vállaltam volna! Nagyon császár ellenes vagyok. Mondjuk ha muszály akkor OK, de amúgy nem. Ha a doki azt mondta volna, h semmi gond nem lehet belőle akkor persze h vállaltam volna az újra indítást. Ha már álltak volna fent komplikációk vagy annak veszélye akkor egyből műtő.

Sztem nagyon jól döntöttél.

2010. dec. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

akkor viszont végképp nem értem, miért kellett elindítani a szülést??

ha teljesen időben voltál, a kiírt időpont előtt 2 nappal volt az első indítás, ezek szerint...

2010. dec. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!