Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elintézhető-e valahogy (hivata...

Elintézhető-e valahogy (hivatalosan tudom, hogy nem), hogy mindenképpen császármetszéssel szülessen a gyerek?

Figyelt kérdés

Bocs a tájékozatlanságomért előre is. Nem leosztást vagy ítélkezést szeretnék, hanem információkat. Köszönöm!


Szeretnék gyereket pár éven belül, de a vaginális szülésnek a gondolatára is elönt a pánik. (Nem tizenéves vagyok, és nem én voltam, aki hasonlót kérdezett valamelyik nap.)

Ez nem orvosolható, és az évek múlásával csak rosszabb lesz. (Az lehet az oka, hogy sokat voltam beteg (évekig), sokféle vizsgálatnak alávetettem magam, és rettegek az újabb kiszolgáltatottságtól. És undorodom is mindattól, amivel maga a folyamat jár. Hadd ne részletezzem. Sajnos mindez olyan mértékű, hogy ha ezt nem úszhatom meg, lehet, képes lennék nem vállalni gyereket. És nem hiszem, hogy ezt egy jó anyának "el kell viselnie" - ez egy kegyetlen hozzáállás.)

Beszéltem erről már szült ismerőseimmel, tisztában vagyok a császár hátrányaival, mégis ezt szeretném. De automatikusan, előre megbeszélve - nem úgy, hogy előtte 48 óráig hagynak vajúdni, és csak akkor műtenek, ha sehogy se sikerül.


2011. jan. 26. 21:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

jó pénzért mindent illetve ha psz tanácsolja lehet csak őt kellene kicsit megnyomni pénzzel.. tuti lehet... vagy végig magán doki.., és már előre tisztázni vele.

vagy a babával megbeszélni legyen farfekvéses egy kolléganőm végig ezt kérte a babától:) nem fordult meg programozott szülése volt.

2011. jan. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan orvost is találhatsz, akivel meg lehet beszélni, vagy hivatkozhatsz "súlyos" lelki okokra. Pszichátriára nem lehet elmenni egy ilyen szakvéleményért, hogy arra hivatkozva, amit leírtál, császárt kérhess? De szerintem tényleg lehet találni megértő orvost, akivel lehet őszintén beszélni. Csak keresni kell...
2011. jan. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%

El lehet intézni, persze. Csak pénz kérdése.

egyébként szerintem a császár nagyobb kiszolgáltatottsággal jár, de hát te tudod.

2011. jan. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
21.54 - ezt arra érted, hogy akkor altatnak/kábítanak, míg a vaginális szülésnél legalább észnél van az ember?
2011. jan. 26. 21:59
 5/26 A kérdező kommentje:
HUhh nagyon megnyugtattatok - amúgy. Köszi! Pénzt gondolom amúgy is kell adni, max,gyűjtök rá...
2011. jan. 26. 22:02
 6/26 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem beszélj erről pszichológussal és sok-sok-sok anyukával.

Elég félelmetes a szülés annak is aki nem ennyire elutasító.Nehéz lehet neked.

Én csak azt tudom mondani, hogy én nagyon-nagyon szerettem volna megszülni a kicsi fiamat és végül császár lett, és annyira rossz volt, hogy nem láthattam ölelhettem az első pillanattól kezdve.

Ezt nem ítélkezésképpen írtam csak saját tapasztalatként.

Sok erőt és jó egészséget az elkövetkezendő babavállalós időkre:)

2011. jan. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem, arra gondoltam, hogy:

Teljesen meztelenül fekszel egy asztalon és sok ember mászkál körülötted (több mint sima szülésnél), kapsz egy érzéstelenítőt ami gyakorlatilag deréktól lefele lebénít és emiatt órákig, csak mások segítségével tudsz helyet változtatni, kapsz egy katétert tehát órákig még pisilni se tudsz elmenni és műtét közben fogalmad sincsen, hogy mi történik. Arról nem beszélve, hogy mennyi idő mire láthatod vagy egyáltalán kézbe foghatod a gyerekedet mert egy császár nem két perc hanem akár egy óra is.

Az ég világon mindennek és mindenkinek ki vagy szolgáltatva.

Míg a sima szülésnél (semmi garancia, hogy 48 órát vajúdsz, de azt amúgy sem szokás kivárni) vajúdsz x ideig, aztán bemész szülni ami max 10 percig tart aztán a kezedben vagy a gyönyörű gyereked és a saját lábadon mész be a szobádba.


Nézzük a lábadozást:

Császár után még 2-3 hétig tuti betojsz, ha egyáltalán az ágyból ki kell kelned, akkora fájdalom egy hasi műtét.

Sima szülésnél benne van a pakliban, hogy akár gátmetszés sem szükséges, tehát vígan császkálsz, üldögélsz, kelsz, fekszel stb...


Én nem merném bevállalni. Számomra sokkal rémisztőbb a császár mint a sima szülés. de ez az én véleményem és tiszteletben tartom mindenki véleményét és döntését ezzel kapcsolatban hiszen mindenkinek joga van megválasztani a szülés módját.

Ha félsz a sima szüléstől akkor ne stresszeld magad fölöslegesen azzal, hogy mégis bevállalod csak azért mert mások azt mondják.

2011. jan. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Előző:igen ilyen a császár érzéstelenítéssel.Altatással még sokkal rosszabb-nekem az volt
2011. jan. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy találsz ilyen orvost, aki vállalja jó pénzért. Nem ez a gond szerintem, hanem inkább a programozott császár, vagyis ha nem hagynak vajúdni. Mert én úgy tudom, hogy azért hagynak vajúdni, vagyis megvárják a szülés természetes beindulását, mert az a jó a babának! És ez nem jelent 48 órás vajúdást, lehet hogy csak 2-t, és a vajúdás eleinte nem fáj annyira hogy azt ne lehetne kibírni, aztán kapsz edát úgyis.

Szóval én azt nem tudom, hogy pl egy pszichológiai szakvélemény a programozott császárhoz elég e.

2011. jan. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
79%
Én is hasonlóan éreztem, mint Te. Engem megkérdezett a amgándokim, hogy mik a terveim a szüléssel kapcsolatban, és mondtam, hogy császár. Próbált (nem nagyon) rávenni, hogy az rosszabb, de látta, hogy nem lehet meggyőzn, és elvállalta. Viszont ez sok szervezéssel jár Neki is, mert hivatalosan nem lehet ilyet csinálni. Mikor beértem a kórházba, több doki is vallatóra fogott, hogy miért császár. Szóval legyél felkészülve, mikor odamész. És valóban nagyon rossz a császár. 12 óráig meg sem tudtam mozdulni a fájdalomtól, de legközelebb is csak így vállalok gyereket.
2011. jan. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!