Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elintézhető-e valahogy (hivata...

Elintézhető-e valahogy (hivatalosan tudom, hogy nem), hogy mindenképpen császármetszéssel szülessen a gyerek?

Figyelt kérdés

Bocs a tájékozatlanságomért előre is. Nem leosztást vagy ítélkezést szeretnék, hanem információkat. Köszönöm!


Szeretnék gyereket pár éven belül, de a vaginális szülésnek a gondolatára is elönt a pánik. (Nem tizenéves vagyok, és nem én voltam, aki hasonlót kérdezett valamelyik nap.)

Ez nem orvosolható, és az évek múlásával csak rosszabb lesz. (Az lehet az oka, hogy sokat voltam beteg (évekig), sokféle vizsgálatnak alávetettem magam, és rettegek az újabb kiszolgáltatottságtól. És undorodom is mindattól, amivel maga a folyamat jár. Hadd ne részletezzem. Sajnos mindez olyan mértékű, hogy ha ezt nem úszhatom meg, lehet, képes lennék nem vállalni gyereket. És nem hiszem, hogy ezt egy jó anyának "el kell viselnie" - ez egy kegyetlen hozzáállás.)

Beszéltem erről már szült ismerőseimmel, tisztában vagyok a császár hátrányaival, mégis ezt szeretném. De automatikusan, előre megbeszélve - nem úgy, hogy előtte 48 óráig hagynak vajúdni, és csak akkor műtenek, ha sehogy se sikerül.


2011. jan. 26. 21:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Szerintem egyén függő, ki mennyire bírja a fájdalmat. Engem érzéstelenítéssel császároztak, és tényleg érezni mindent, de az előtte lévő vajúdástól olyan kába voltam, hogy elaludtam közben. Két napig fájt is megmozdulni, de egy hét után már semmi bajom nem volt. Utána két napig én is úgy gondoltam, hogy nem akarok többé szülni, de azóta nem emlékszem annyira a fájdalomra, és nem így gondolom. Szerintem, ha ott vagy, hogy mindjárt szülsz, akkor csak a cél lebegjen a szemed előtt, vagyis hogy a babát a karodban tartod, és hogy ehhez mit kell megtenned, az úgyis hamar elmúlik. A fájdalmat elfelejted, de a gyereked ott lesz veled egész életedben. Az életben amúgy is mindenért meg kell küzdenünk, nehogy pont egy kisbaba legyen az, amiről lemondasz a fájdalom miatt! :)
2011. jan. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Milyen érdekes!

Én is rettegtem attól a gondolattól is, hogy császározzanak, pedig mindkét fiamnál az utolsó pillanatig indokolt lett volna, de végül mindketten megérezték rajtam, hogy anya nagyon fél, és az egyik harántból az utolsó pillanatban befordult, a másik meg faros fekvésből...

Mindkettőt simán szültem végül- ami annyira felelmelő érzés volt, mikor a hasamra rakták őket, azóta is csak remélem, hogy harmadszorra is átélhetem. :-)

Ez persze nem ítélkezés, csak szimplán furcsa, hogy ennyire különbözőek az emberek. :-)

Mindent el lehet intézni, hidd el, a terhesség alatt is előállhat indok, mint pl nálam, de egyéb okok is lehetnek, mint amiket már írtak. biztos, hogy elintézhető.

De lehet, hogy ha majd először a 9hónapot átéled, és már a vége fele közeledsz, lehet, hogy megváltoznak az érzéseid, és simán bevállalod a sima szülést. :-)

MInden jót kivánok neked, és mielőbbi babásodást!

2011. jan. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Szerintem találj egy dokit, akinek elmondod a problémádat, és belemegy a császárba.


A császár tényleg egyénfüggő. Nekem az volt, végig tudtam, hogy az lesz. Nem volt semmi ok, mégis éreztem, hogy az én fiam csakis császárral születhet meg. Így volt időm erre felkészülni. Nem volt fogadott dokim, így nem is volt programozott, de végül császár lett, mert a fiam faros volt, amit tetézett lábtartással és vízbe kakilással.


Gondolom, akinek sürgősségi császára van, annak nagyobb lelki megrázkódtatás, ezáltal nehezebben gyógyul...

Spinális érzéstelenítést kaptam, végig magamnál voltam, de nem éreztem semmit. Miután megvizsgálták a fiamat, odahozták. Mikor betoltak az örzőbe, behozták, a nővérke még fényképet is csinált a telefonommal, hogy tudjak képet küldeni az apukának, rokonoknak.

Mivel este volt a műtét, ezért éjszakára elvitték. Volt egy kis fájdalmam, mikor kiment az érzéstelenítő, de elviselhető volt. Másnap reggel már fel kellett kelni, az első tényleg borzalmas, de utána mindig egyre jobb. A fiam feledtetett minden fájdalmat. 4. napon hazaengedtek, 1 hét után meg már semmi bajom nem volt.


Az, hogy meg gyengébb az immunrendszerük? Hát a hüvelyi szüléskor állítólag egy csomó bacit megkapnak, ami kell nekik, míg a császárnál egy steril helyen kiveszik a babát, de szerintem semmivel sem indul hátrányosabb helyzetből. Sőt, mindenki azt mondta, hogy a császáros babák nyugtalanabbak, mert őket sokként éri, hogy hirtelen kikapják őket, míg a hüvelyi szülésnél felkészülnek a kintlétre. Az én fiamnak a csodájára jártak, hogy egy hangja sem volt sosem, míg a kórházban voltunk. Itthon is eszik-alszik baba volt.


16 hónapos, 1szer volt egy kis náthája, mikor az egész család beteg volt. 2 hetes korától vittem sétálni, télen is 2-3 hónapos korában órákat kint voltunk a -5 fokban, semmi baja nem lett...

2011. jan. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Néha az orvostudomány is elmehet a piklibe! Mostanában az lett a divat, hogy szinte mindenről megállapítják a nagy tudósok, hogy ártalmas, lelki fejlődési rendellenességet okoz, allergiát vált ki stb. Pedig minden az öröklött géneken múlik! Hogy nagyobb lenne egyes dolgoknak a kockázata? Nem hinném. Hogy a császárral trauma éri a gyereket, mert nem hüvelyi úton jön ki? Nem hinném. Hogy nincs olyan erős immunrendszere a császáros babáknak? Nem hinném. És sorolhatnám a sort. Már írtam a kérdésre, én vagyok az az anyuk, aki szült így is, úgy is. Az a fiam, aki hüvelyi úton született oroszlán csillagjegyű. Olyan is. Törtető, akaratos. Egy percet nem aludt csecsemő korától fogva. Nyugtalan típus. Olyan, mint az apja. A másik sürgősségi császárral született. A világ legnyugodtabb babája. Eszik-alszik, eljátszik egyedül. Hangját nem lehetett hallani. Ő rák. Csendes, bújós, higgadt típus. Olyan, mint én :):). Ezt örökölték. Egyik sem beteges. Nincs allergia, pedig sajnos tápszeresek lettek elég korán. Ezek a nagysikerű felfedezések döntő részben arra jók, hogy anyukák vitatkozzanak egymással, hogy miért igaz vagy miért nem. Pedig már a két sejt találkozásakor megíródott, hogy a gyerek nyugtalan vagy higgadt, allergiás-e vagy sem. Nyilván a környezet is alakíthat ki dolgokat, de a géntérképünk az igazán meghatározó. Szóval ne félj attól, hogy valamiben is hátránnyal indul a babád, mert programozott császárt szeretnél! A fogantatáskor már úgyis eldőlt, hogy mennyire erős, stramm gyereked lesz!
2011. jan. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó és utolsó előtti!!

Nekem azt mondta a védőnőm, hogy ha nem tudom sokáig szoptatni a babámat - mert sajna nem tudtam, akkor nem lesz olyan szép!!!!

:-)

Persze el is hittem!!!

:-)))

2011. jan. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nem kell ám annyira beijedni a császártól! Én császárral szültem, az első felkelés az nagyon szar volt, meg még utána 3 napig nehezen keltem fel, de aztán ennyi. Szóval ki lehet bírni! Én félelem nélkül mennék neki a következő császárnak.
2011. jan. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!