Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elintézhető-e valahogy (hivata...

Elintézhető-e valahogy (hivatalosan tudom, hogy nem), hogy mindenképpen császármetszéssel szülessen a gyerek?

Figyelt kérdés

Bocs a tájékozatlanságomért előre is. Nem leosztást vagy ítélkezést szeretnék, hanem információkat. Köszönöm!


Szeretnék gyereket pár éven belül, de a vaginális szülésnek a gondolatára is elönt a pánik. (Nem tizenéves vagyok, és nem én voltam, aki hasonlót kérdezett valamelyik nap.)

Ez nem orvosolható, és az évek múlásával csak rosszabb lesz. (Az lehet az oka, hogy sokat voltam beteg (évekig), sokféle vizsgálatnak alávetettem magam, és rettegek az újabb kiszolgáltatottságtól. És undorodom is mindattól, amivel maga a folyamat jár. Hadd ne részletezzem. Sajnos mindez olyan mértékű, hogy ha ezt nem úszhatom meg, lehet, képes lennék nem vállalni gyereket. És nem hiszem, hogy ezt egy jó anyának "el kell viselnie" - ez egy kegyetlen hozzáállás.)

Beszéltem erről már szült ismerőseimmel, tisztában vagyok a császár hátrányaival, mégis ezt szeretném. De automatikusan, előre megbeszélve - nem úgy, hogy előtte 48 óráig hagynak vajúdni, és csak akkor műtenek, ha sehogy se sikerül.


2011. jan. 26. 21:46
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Úristen ez borzasztó hát én most már nem tudom... Az a baj hogy az kéne, hogy minél több emberrel beszélgessek erről, de nem sokáig bírom a témát, főleg élőszóban.

Lehet örökbefogadás lenne a legjobb, csak hát az meg fontos lenne, hogy "saját" gyereket szeretnék. Ne sértődjön meg az, aki örökbefogadott, tudom, hogy azt a gyereket is sajátjaként neveli, csak szeretnék esélyt adni, hogy kívülről és/vagy belülről hasonlítson rám/ránk a gyerekem :)

És köszönöm, hogy ilyen kedvesen válaszoltok ilyen "nem ildomos" kérdésre (ugye átszellemült gyönyörrel kellene tekintenem gyermekem jövendő világrahozatalára stb.), - máskor annyi a kötözködő ezen az oldalon, Ti meg nagyon jó fejek vagytok! :)

2011. jan. 26. 23:18
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

22:11 válaszadó: Én azért néhány dolgot megemlítenék az írásoddal kapcsolatban. Előtte persze hozzátenném, hogy császárral szültem, tervezett volt sok minden miatt, de a lányom közbeszólt: tervezett dátum előtt 4 nappal elfolyt a magzatvíz és ezért még aznap este megcsászároztak. Azt, hogy nem érzékelsz semmit, nem igaz. Én mindent éreztem, még a vágást is és minden tekintetben végig "éreztem" az 1 órát, míg a műtőben voltam. Persze fájni nem fájt, hisz epidurálist kaptam, de végig észnél voltam, sőt amint megszületett a lányom, a doki odahozta nekem hacsak egy puszi erejéig is, aztán pár órával, pontosan 3 órával a műtét után már a mellkasomon szuszogott a drágám és próbált szopizni. Persze a seb sokáig fáj és másnap nagyon rossz volt, de harmadnaptól úgy közlekedtem, mint akit sose császároztak, csak a felülés és a felállás fájt, de elviselhető volt. Amint álltam és elindultam semmi bajom nem volt. 2 hét múlva már autót vezettem. Azóta 13 hónap telt el és soha semmi bajom nem volt. Én sajnos természetes úton sosem szültem, szerettem volna, de ismerek olyat, akinél a gátseb még hetekkel később is nagyobb problémát okozott, mint nálam a császár sebe, egyszóval nem biztos,hogy minden esetben a császár rosszabb.

Kedves kérdező, gondolom pénzért elintézhető, és hidd el fájdalom meg szenvedés szempontjából nem biztos, hogy sokkal rosszabb lesz egy császár. Ami meg a felépülést illeti, hát szerintem az is emberfüggő. Ami tuti, és tök mindegy kiről van szó, egy természetes szülés után akár rögtön teherbe is eshetsz és újra szülhetsz, míg császár után a dokik ajánlanak kisebb-nagyobb szünetet, az esetleges hegszétválás miatt.

2011. jan. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig a szüléstől, hasonló okokból, mint te. Vagyis nem is igazán a fájás rettentett el, hanem maga a gondolat, hogy a hüvelyemen keresztül szüljek. Aztán, ami igazán erőt adott, és segített megbarátkozni a szülés gondolatával, az az volt, amikor a barátnőm (aki mellesleg pszichológus,és sokkal érettebb gondolkodású nálam), azt mondta, hogy ez egy teljesen természetes, és szép folyamat. És akkor egy kicsit megnyugodtam. Végül indították a szülésem, mert elfolyt a magzatvíz, de fájásaim nem voltak. 5 óra alatt megszültem, volt egy kis gátmetszésem is, de itt vagyok, hidd el túl lehet élni, és tényleg jó érzés, hogy képes voltam világra hozni a babámat természetes úton. Ne aggódj, mire eljutsz a babáig, addigra megváltozhatnak az érzéseid!
2011. jan. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, a féltem szó kimaradt.
2011. jan. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek a 23:36-os válaszolóval. Valóban nem egy leányálom a császár, de annyira nem is vészes! Engem 20 órán keresztül hagytak vajúdni, és EDÁ-t is csak az 15 óra után kaptam. Mégis azt mondom, nem érdekel. Csak az a lényeg, hogy végre a karomba tarthattam a lányom.

Egyébként nekem felajánlották a császár lehetőségét, mert a dokim azt mondta, hogy szerinte nem fogom tudni megszülni a babát, de én meg szerettem volna próbálni. Aztán már ki kellett várni a főorvosi beleegyezést a csaszihoz. Indok nélkül nem császároznak.

Pszichológiai szakvélemény kell, hogy betegesen félsz a fájdalomtól, és ha ez írásba van, akkor programozott császár lesz. A dokidtól függ majd, olyan keress, aki megért!

2011. jan. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Én szültem hüvelyi úton is és császárral is. Összehasonlíthatatlan a kettő. A hüvelyi szülés után saját lábamon kimentem a kórterembe, jöttem-mentem, tettem a gyerek körül a dolgokat. Úgy mentem haza, mint a fürge nyúl. Otthon volt 1-2 nap, ami kellemetlen volt még, de utána teljes életet éltem. Császár után a poklok poklát jártam meg. Olyan fájdalmam volt miután kiment az érzéstelenítés, hogy majd belebolondultam. A hüvelyi szülés még a tolási szakban sem olyan fájdalmas, mint a császáros azután, miután kiment az érzéstelenítő hatása. Könyörögtem a fájdalomcsillapítóért. Én soha nem vettem be fájdalomcsillapítót, a hüvelyi szülésnél sem volt semmilyen fájdalomcsillapítás. Viszont császár után a falat kapartam, és tényleg könyörögtem, hogy adjanak valamit. Viszont a császár a 2. naptól olyanná vált nekem, mintha nem is szültem volna. Már a 4. napon emelgettem a 3 éves fiamat, és azóta sem érzem meg, hogy műtöttek volna. Szóval a hüvelyi az elején jobb, de tovább tartott a gyógyulás, a császáros az elején rettenetes, de könnyebben gyógyultam. Ez az én tapasztalatom.


Egyébként bármilyen orvosi indokra megcsászároznak. Legyen az magas vérnyomás, esetleg rossza a szemed, lelki probléma. Kreálni bármit lehet! Nyugi. Bár gondold meg, hogy ezt akarod-e, mert ez sem leányálom!!!

2011. jan. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Manapság aki császárt akar,az meg is kapja,ebből ne csinál gondot! De szerintem is nagyobb kiszolgáltatottsággal jár mint a sima szülés!
2011. jan. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 kutyák és macskák ***** válasza:
Nem tudom ki mikor szült, de újabban nem az orvos vezeti le a szülést, hanem a szülésznő! Ne orvost fogadjatok, hanem szülőszoba látogatások alkalmával szülésznőt, mert mindent ő csinál, az orvos csak császároz! Én 3gyermeket szültem első kettő spontán, a 3.császár. Így átélve mindkettőt én azt mondom spontán szülni jobb, mert a fájdalomra nem emlékszem, pedig 5 és 3éve volt. A3.lett császár, mert nem tágultam kellőképpen. Már a hallatára sírógörcs kapott el. Számomra borzalmas volt, pedig nagyon kedves volt mindenki, még a férjem is ott állhatott a fejemnél(nem fogadott orvos)! Utána hetekig szenvedtem, fájt a seb. És előző szüléseim után nem, de az utóbbinál depressziós lettem, azt mondták a szakemberek, hogy azért mert császárral szültem, és engem ez nagyon megviselt. Azóta aki a programozott szülés mellett dönt én mindenkit próbálok a spontán szülés irányába terelni. Arról nem is beszélve, hogy a természetes úton született gyermekek immun rendszere erősebb mint a császáros babáké, erről is érdemes szót ejteni, én mindenkinek aki ilyesmin gondolkodik azt ajánlom mielőtt döntene kérdezzen meg szülész orvost, szülésznőt, és gyermekorvost, védőnőt pro és kontra. Ezután mérlegelve lehet csak meghozni a számodra felelősségteljes helyes döntést, és csökkenteni a kockázatokat esetleges későbbi egészségügyi problémákat. Minden kismamának gondtalan terhességet és jó egészséget kívánok.
2011. jan. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Minden elintézhető. Pénz kérdése. Nem tudom, milyen érzés lehet az, ami benned zajlik, nem is akarlak elítélni!! De gondoltál már arra, hogy mit jelent az, hogy természetes szülés? A babának az az útja, hogy a szülőcsatornán keresztül lásson napvilágot, kivéve ha vmi probléma van. Én láttam, hogy milyen kínokat éltek meg azok, akiket megcsászároztak. Sokkal több problémájuk volt, mint a szülő nőknek. Az okosok pedig különbséget tudnak tenni a császáros babák és a természetes úton született babák között. Bár az is igaz, hogy ha ennyire viszolyogsz tőle, biztosan lenne vmi komplikáció, ami indokolja a császárt.
2011. jan. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Teljesen magamra ismertem az írásodban.Én is elmennék addig,hogy ha nem szülhetek programozott császárral,akkor nem kell gyerek.De én orvoshoz is járok ezzel a problémával.Mással semmi bajom,csak ezzel az egyel.Meg persze magától a terhességtől is félek.

De az az egy biztos,ha előre nem találok olyan dokit,aki elvállalja,akkor magánklinika.Így is,úgy is fizetni kell(jó,nem mindegy mennyit,persze,de ha más nem lesz,spórolok) így is kell,ha meg akarsz fizetni egy normális dokit,legalábbis nekem kell arra is félre rakni.Nem keresek valami jól.

Szóval csak azt akartam,hogy hajrá,ne add fel,ha ezt szeretnéd,igenis fogsz rá találni megoldást szerintem egy magándokinál.

2011. jan. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!