Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit vigyek a kórházba?

Mit vigyek a kórházba?

Figyelt kérdés

Van többféle listám, bevált, praktikus tanácsokat szeretnék, pl. milyen és mekkora betétet, hány bugyit, stb.

Köszönöm!


2009. febr. 17. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
hm..ha listád van akkor azt nem írok:) De érdemes több bugyit legalább 5-6-ot olyat amit nem sajnálsz.Betétet meg a legnagyobb nedvszívósat mert azért az kell.És szerintem vigyél be ha tudsz egy kisebb rádiót vagy oylat amivel tudsz zenét hallgatni ha a kórház vajúdás közbe nem rak be neked valamit.A zene nagyon sokat segít a vajúdásnál (de tényleg) Könnyű szülést neked!:) 38 hetes kismama
2009. febr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én ugyan itthon szültem, de betétet és bugyit szerintem pont ugyanannyit használtam, mintha kórházban szültem volna. Nekem a Tena betétek váltak be az első napokban. Sokkal jobb, mint akármilyen intimbetét, jó puha, nedvszívó, nem megy mellé semmi... Az első 1-2 napban elég sok minden ürül... Én ezt az eldobható hálós bugyit használtam a betéthez, jobb, mint mosni a rendeset, na meg nem is lett volna akkora bugyim, amekkorába kényelmesen befér a betét. Valószínűleg gyakran fogod cserélni a betétet és a bugyit is a komfortérzet miatt, bár sok belefér a Tena-ba, de nekem is jólesett gyakran zuhanyozni és cserélni a dolgokat, tehát vigyél legalább napi 5-6-ot a betétből és mondjuk napi 2 bugyit.

A sima wc-papírnál a nedves törlőkendő jobb, tisztít és mégis gyöngéd. Remélem, segítettem! Ja és napi két hálóing legalább kell, azt is jólesik cseréni, én ezt tapasztaltam.

Szép szülést neked!

2009. febr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

a mamának:

- a gyógyszertárban tudsz beszerezni Tena lady eldobható bugyit, egyel nagyobb méretűt, mint a saját méreted, hogy beleférjen a nagy betét,

- szintén a gyógyszertárban megveheted a Tena Lady Extra betétet, ebből 1 csomaggal elég, mert a kórházban is adnak

- ha befelé forduló mellbimbód van, akkor bimbókiemelő

- bimbóvédő, biztos ami biztos - lehet, hogy nem fog kelleni, de inkább legyen

- papucs, jó ha kettő van, egy a zuhanyozáshoz, egy szaladgálós

- köntös

- hálóingből 2-3 db (egy a szüléshez, ha a kórházban nem adnak) olyan, ami fönt elöl gombolós, hogy tudj szoptatni benne

- szoptatós melltartó (2 db)

- melltartóbetét

- zokni!!

- tisztálkodószerek (a szokásos tusfürdő, sampon stb-n kívül jól jön gátmetszés után a nedves törlőkendő a wcpapír helyett)

- törölközőből is több, hogy legyen ideje száradni, ha lehet sötét, amin az esetleges vérfolt nem feltűnő

- újságok, telefon, fényképezőgép

- papírok (leletek, kiskönyv, személyi, lakcímkártya, 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat, tb kártya)

- tejszaporító tea vagy/és homeós bogyók

- ásványvíz, szőlőcukor, keksz a vajúdáshoz


amit a vajúdáshoz akarsz bevinni, azt jobb külön szatyorba tenni, hogy ne ott kelljen keresgélni (pl a hálóing, zokni, kaja, stb)


a babacsomagot nem kell rögtön bevinni, elég, ha a férjed majd beviszi később, azt külön lehet csomagolni

abba

- 2-3 db body (56-os)

- 2-3 db rugi (56-os) zárt lábú, akkor nem kell zokni

- kis sapi

- textilpelenka 2-3 db

- eldobható pelenka (newborn méret egy csomag - adnak a kórházban is, de nem biztos, hogy elég lesz, inkább legyen nálad)

- kis takaró

- babahordozó

- kiskabát vagy babazsák (én babazsákot viszek, az praktikusabb szerintem)

- kis zokni vagy kesztyű a kezére, hogy ne karmolássza össze a kis arcát

- popsitörlő, popsikrém - ha a kórházban nem adnak, de általában adnak


mit felejtettem ki? azt hiszem ennyi

2009. febr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindegyikőtöknek a válaszokat!
2009. febr. 17. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!