Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért szülnek egymás után...

Miért szülnek egymás után gyerekeket az emberek? Annyiszor olvasom itt hogy lassan lejár a gyed meg minden de már is jön a következő gyerek. Miért jó ennyi gyereket szülni egymást után?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 11:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Attól mert Gyed lejárta előtt szülünk még nem biztos hogy "annyit"...

Nekem 22 hónapos lesz a fiam mikor megszületik a kisöcsi, egész egyszerűen azért mert kis korkülönbséget akartunk! Ez nekik is jó lesz és mi sem esünk ki a megszokott kerékvágásból, később már nem biztos hogy lenne kedvem újrakezdeni az éjszakázást...

2011. máj. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
És ez neked miért okoz problémát? Ha nem akarsz több gyereket ne szülj. Aki szül többet feltételezem azért mert szereti a nagy családot. Nálam is 2 éve a különbség. Jönne a harmadik is, ha lenne egy pici segítségem.
2011. máj. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Én kis korkülönbséget szeretnék a gyerekek között, ha sikerül, akkor két-három évnél nem szeretnék többet köztük.
2011. máj. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
28%
Nekem az szúrja a szememet, mikor valaki ki is hangsúlyozza, hogy gyorsan le akarja tudni a 2-3 gyereket, mert nem akar sokat kiesni a munkából, stb. Ezt tartom furcsának. Én nem azért szültem hármat, hogy letudjam a dolgot, ez is megvan, és kezdődhet vagy folytatódhat a karrierépítés minél gyorsabban. Furcsa olvasni, hogy sokan annyira kihangsúlyozzák ezt... mint valami verseny:S
2011. máj. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Nekem még csak 8 hós a lányom de nem baj ha terhes leszek. Szertnék még egy babát, de nem akarok sok év korkülömbséget. Lányom szuper nyugodt baba, és úgy gondolom most még nagyobb törelmem van még egyhez mint pl 4 éves a gyerek és mindent kezhetünk elöröl, éjszakázás stb...
2011. máj. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Azért, mert sokan jobbnak látják, a kis korkülönbséget egyrészt a gyerekek szempontjából, másrészt ilyenkor még ők is lendületben vannak, már hozzászoktak a pelenkázáshoz, éjszakázáshoz, harmadrészt szeretnék egyben "letudni" babázós időszakot, hogy utána végleg vissza tudjanak térni a munkába. Fel nem fogom, ez miért baj.
2011. máj. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Vannak, akik nem egy, hanem több gyereket szeretnének, és a kis korkülönbség ideális is lehet ilyen esetben. Ha valakinek az életkora indokolja, amiatt is "siethet", hisz 35 felett már sokkal veszélyesebb a szülés, terhesség.


A kérdésfeltevésed elég pejoratív értelemben használja az "ennyi gyere" kifejezést. Pedig a gyerek egy csoda, mindenki életében, és nem az a normális sztem, ha vki csak egyet vállal, és annak mindent megad anyagilag. Bár...kinek mi a normális. Nekem a sok gyerek. :)

2011. máj. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

Előző vagyok.

Nem vagyunk egyformák, én sem vagyok az a karrierista alkat, de abszolút megértem, akinek ez is szempont. Nem tartom sem bajnak sem furcsának.

2011. máj. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az is szerepet játszik, hogy nehéz visszamenni gyerek után dolgozni (ha egyáltalán visszaveszik az embert), aztán aki még akar gyereket, lehet hogy feleslegesnek tartja, hogy 2-3 évig otthon van, majd nagy nehezen talál munkát, aztán dolgozik 1-2 évet, majd újra eljön a babával gyedre 2-3 évre. Sok munkahely ezt nem is tolerálja jól.

Én nem szeretnék kis korkülönbséget, úgyhogy visszamegyek majd dolgozni. De ehhez kell egy olyan munkahely, mint az enyém, ahol már most visszavárnak, állandóan keresnek, és szerencsére eddig az összes női dolgozót visszavették szülés után! De ez baromi ritka!!!

2011. máj. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
18%

Sokszor azt is olvastam itt az elmúlt években, hogy valaki írja, hogy 2 év körüli a gyereke, pár hónapos terhes, annyira kikészíti a gyerek, nem is tudja, hogyan fogja bírni a kettővel, igaz, harmadikat is tervez egy-két éven belül...

Sokan nem látják be a saját korlátjaikat, az biztos!

2011. máj. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!