Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért szülnek egymás után...

Miért szülnek egymás után gyerekeket az emberek? Annyiszor olvasom itt hogy lassan lejár a gyed meg minden de már is jön a következő gyerek. Miért jó ennyi gyereket szülni egymást után?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 11:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%

Kedves utolsó. Vannak kiborító pillanatok az tény. Elfárad az ember, és ilyenkor jó megosztani, tapasztalatot cserélni. Pár nap múlva újra minden happy. emiatt azt a sok boldogságot nem bevállalni....ezért nem kell leszúrni a másikat.

Az életbe és a gyereknevelésben is vannak mélypontok, ennyi. ez nem mindennapos.

2011. máj. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy "ennyi gyereket szülni egymás után"? Az átlag max. 2 gyereket vállal. Azt azért nem nevezném soknak.

Én nagy korkülönbséget akarok, ugyanakkor a kis korkülönbséget bevállaló szülőknek minden elismerésem! Mert nem egyszerű két-három kicsivel. S azért ne mondjuk már, hogy felelőtlen, aki bevállal két-három picurt!

S különben is a mai világban pont nem ez a jellemző! Sokan megállnak egy babánál.

Nálam a felelőtlenség ott kezdődik, amikor van 5-6-7 vagy több gyerek, akik koszosak, alig van ruhájuk, és segélyekért állnak sorba a szülők.

2011. máj. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert először megteremtettük a feltételeket,és csak utána babáztunk.Mindenképp kettő volt az álom,és mivel "már" 31 voltam az elsőnél,egyértelmű volt hogy nem húzom a kistesót évekig.két év és három hónap a korkülönbség és ez nagyon jó igy nekünk EGYMÁSUTÁN, bár szerintem a kis és a nagy korkülönbségnek is van előnye hátránya is.Egyébként kissé provokáló a kérdésed mert senkinek nem ismered az élet útját!
2011. máj. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
16%

Na ez az amt én sem értek.

Soha nm vonzott a kis korkülönbség, meg az, hogy együtt eljátszanak, nem kell visszamenni dolgozni.. etc


Nekem most 2 éves és 2 hónos kicsi (nagy 11), de a falra másznék, ha lenne egy pár hónapos gyerekem is.

2011. máj. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
87%
Azért, mert jó a gyerekeknek, ha korban közel állnak egymáshoz, és tudnak együtt játszani. A tesóm és köztem is 2 év van, és imádtuk. A férjem és a testvére között 7év, és szinte semmilyen kapcsolatuk nem volt, mert korban teljesen máshol jártak. A gyed meg baromira nem érdekel gyerekvállalás szempontjából, mert ha akarnánk 8 gyereket is el tudnánk tartani. Amúgy most jön a harmadik.
2011. máj. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Kedves 11:18-as, nem leszúrásnak szántam, csupán egy kritika pár anyuka felé. Nem csak itt, hanem a családi kapcsolatok témakörnél is sokszor előjött az elmúlt években, hogy egyik pici,másik még kisebb, közben jön a harmadik, az apuka nem segít, a nagyik nem segítenek, ilyesmi. Ezt is mérlegelni kell. Akinek van energiája, türelme, pénze, felőlem nyugodtan szüljön, szép a sok gyerek, nagy család. De azt is tudomásul kell venni, hogy nem minden férfi, apuka válik igazi társsá ebből a szempontból, és lehet, hogy sok anyuka egyedül marad a napi tennivalókkal, holt fáradt az év minden napján. Ez sem jó...
2011. máj. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%

Miért szülted meg az első gyerekedet? Mert azt érezted feltehetően, hogy elérkezett rá az idő. Kész vagy rá testileg és lelkileg is, vágyódsz utána a leendő apával együtt. Anyagi szempontból sem jelent gondot, ha érkezik egy gyermek.

Van aki ezt azonnal érzi az első születése után, van aki évekkel később, és van aki soha.

2011. máj. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
86%

Offolhatok? Köztem és tesóm közt 9 év van, és jó tesók vagyunk, sőt még játszani is tudtunk együtt.

Tehát ne ítéljük el se a kis, se a nagy korkülönbséget!

S kérdező, te se ítélj el senkit. Ha neked nem tetszik, hogy valaki egymás után vállalja a babát, hát ez van. Neked nem kötelességet így tenni.

Valóban provokáló kérdés, és tök felesleges is!

Ha valamivel nem értek egyet, akkor az max. azért van, mert valaki ok nélkül lenéz másokat.

Én nem vagyok kis korkülönbség párti, de nincs jogom ítélkezni mások felett, és nincs is hozzá semmi közöm! Mint ahogy neked sem.

2011. máj. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Disi ***** válasza:
100%
Szerintem is provokatív a kérdés. Mindneki másra vágyik, és mások a lehetőségei is. Ha tudom, hogy az elsőre is másfél évet kell várni, hogy megfoganjon, akkor hamarabb neki kezdtünk volna. Ennek fényében nehéz megtervezni a másodikat. Lehet, hogy én kis korkülönbséget szeretnék, de nem jön össze csak évek múlva. Arról nem beszélve, hogy 32 éves vagyok, és nem szeretném a másodikat 40 évesen szülni. Nekem sok időm elment azzal is, mire találtam egy olyan munkahelyet, ahonnan nyugodt szívvel mentem el, és minden egyes alkalommal elmondják, hogy mennyire hiányzom. Anyukám 5-öt szült, átlag 3 évente, akkor róla mi a véleményed? Szörnyeteg? Mire visszament volna dolgozni, akkorra kinevették, mit akar 5 gyerek mellett. Manapság már egy gyereknek is húzzák a szájukat, ha meg nincs, akkor meg mikor fogsz szülni. Ezeket a kérdéseket én is megkaptam annak idején.
2011. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
90%
Ez mindenkinek a saját magán ügye hogy mikor vállal babát és hogy mennyit. Gyereket nem a pénz miatt szokás válallni, legalább is szerintem. Ennek sokkal mélyebb sokkal tisztább oka van amit úgy hívnak anya ösztön gyermek utáni vágy szeretett. S ez egy csodálatos dolog szóval aki megteheti és szeretne is miért ne vállalhatna több gyermeket rövid időn belül.
2011. máj. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!