Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akkor is szivároghat a magzatv...

Akkor is szivároghat a magzatvíz ha a nyákdugó még nem ment el?

Figyelt kérdés
39+4 napos vagyok,és már nagyon várom a kisbabámat.Talán ezért van,hogy minden kis apróságot a szülés megindulásának hiszek?
2011. júl. 8. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem elkezdett folyni a magzatvizem, de a nyákdugó nem jött ki. És fájásom sem volt. Szimplán folyt a vizem. Aztán kórház, oxitocin, és szülés.... Nem a legjobb volt, szerintem jobb lehet, ha fájással jön az egész.
2011. júl. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy történt, ahogy az első válaszolónak. Csak nekem nem elfolyt, hanem szivárgott. Nyákdugó nekem sem ment el, pedig már én is nagyon vártam, figyeltem minden jelet. Fájásom sem volt, burokrepesztés aztán oxitocin. Szerintem is jobb, ha fájással kezdődik.
2011. júl. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez a dilemmám úgyis,hogy nem tudom hogy szivárog e vagy sem.Mert csak valami jön,aztán elmegyek pisilni utána meg még jön egy kis valami tej szerű :S
2011. júl. 8. 13:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem is vártak az oxitocinnal, csajok??? Nálam is elfolyt a víz, bementünk, majd annyit mondtak, várunk. Pedig egy db fájásom se volt, az NST se mutatott semmit. Aztán 1,5 óra múlva már mutatott az NST 20 perceseket, én is éreztem, de csak keményedésként, még nem fájt semmit. Viszont innentől beindult magától és 4 óra múlva a kezemben volt a fiam.

2.20-kor folyt el a víz és 6 körül mutatott először valamit a gép.

2011. júl. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Éjjel folyt el a magzatvizem, délelőtt kezdték adni az oxitocint, és este született meg a baba. Nekem nem jöttek magától a fájások, az is rejtély, hogy mitől kezdett el folyni a magzatvíz.
2011. júl. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, értem, akkor azért vártak, nem egyből. Én is azt hittem, indítják, de azt mondták, a reggeli váltást mindenképp kivárják, hátha indul magától. Biztos jobb volt így, hogy beindult szerencsére.
2011. júl. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok, nekem is vártak, de hiába :/


A magzatvíz nekem teljesen olyan volt, mint a víz. Amikor éjjel felkeltem pisilni, akkor éreztem egy buggyanást ott lent. Olyan érzés volt, mint amikor megvan és sok ülés után felállsz és érzed hogy kibluggyan az a bizonyos.

A lepedőn egy teljesen színtelen tócsa volt. Ennyi, de aztán csak éppenhogy szivárgott, az orvos nem is látta, az ügyeletes. Vártunk, aztán reggel a dokim is megvizsgált, aztán burokrepesztés, stb....

2011. júl. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha tejszerű, az nem magzatvíz. Az csak sűrűbb folyás, ami teljesen normális!

Nekem is szivárogni kezdett éjjel, és se nyákdugó, se fájás, csak lassú-lassú szivárgás. Fel is hívtuk az ügyeletet, hogy szivárog a víz, de fájás semmi, mindez 35 hetesen. Épp hogy nem nevettek ki, hogy mit zaklatom én őket az éjszaka közepén, ez csak vizelet tartási probléma. Ez nem lehet magzatvíz, ha nincsenek fájásaim. Majdnem elküldtem melegebb éghajlatra azt aki felvette a telefont... Azt azért csak meg tudom különböztetni, hogy melyik lukon folyik!

Reggel bementünk, az orvosom megvizsgált, tényleg a víz szivárgott, de fájás még mindig nem volt. Ekkor már kb 6 órája szivárgott időnként egy kicsi. Nst semmit nem mutatott, kaptam valami tablettát, de nem történt attól sem semmi. Majd jött az oxitocin, burokrepesztés (merthogy valahol magasan repedt meg egy kicsit, ezért szivárgott csak annyira, amennyire), de fájás továbbra sem. Végül 7,5 órányi oxitocin injekció után betoltak a műtőbe, mert akkorra már a szívhang is leesett, se fájás, se tágulás.


Szerintem tudni fogod ha szivárog a vized! Azt nem lehet visszatartani, nem lehet megállítani. Én pl. úgy ébredtem, hogy nagyon kell pisilnem, de nem értem ki a WC-re... Végig csorgott a lábamon. Teljesen átlátszó, víz szerű, nálam szagtalan volt, de van aki azt mondja édeskés szaga van. Mondjuk nem is kezdtem közelről szagolgatni a bugyimat...

2011. júl. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!! Nálam UGYANEZ volt!!

Engem a "kedves" főorvos vizsgált meg, aki azt mondta: "Hát, van az úgy, hogy a hólyag megnyomódik..."

Magyarul, szerinte bepisiltem!!

De reggel megnézettem magam az orvosommal és bizony magasan repedt nekem is, és szivárgott egész éjszaka!!!

Nem is folytatom, dettó ugyanaz történt velem, mint veled!


Szóval, kedves kérdező!

Azt érzed és biztosan tudni fogod, ha magzatvíz szivárog! Nekem első baba és biztosan tudtam, a drága főorvos határozottságától függetlenül!

2011. júl. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!