Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kértél epidurálist szüléskor?

Kértél epidurálist szüléskor?

Figyelt kérdés
Ha igen miért,ha nem miért nem?Ha kértél volt valami rossz benne?
2011. aug. 15. 13:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kértem, mert tudtam, hogy feleslegesen szenvednék. Igazam volt 4500g-os baba, téraránytalanság, végül császár...
2011. aug. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Mind kétszer(11,5 és 2,5 éve is)

Mert nem fáj, röviden ennyi, ezen nem volt mit gondolkodni:-))

nem volt se akkor, se utána semmi rossz


lehet ha nem kérek és vajúdok annyit, amennyit vajúdtam, akkor nem tudom megszülni a 4,4 kilós fiamat és a 4 kilós láynomat.

2011. aug. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Mennyi idő míg beadják?
2011. aug. 15. 13:11
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

úgy jártam mint az első :) kértem EDÁT, de végül megcsászároztak

nekem a doki ajánlotta, jó volt, mert minden fájdalom megszűnik, viszont nekem lelassította az egész folyamatot, EDA előtt nagyon gyorsan tágultam, erős fájásokkal, viszont EDA után leállt a tágulás, + fájásgyengeség, végül leesett a baba szívhangja, így lett császár, de ő is 4 kg felett volt, így nem is bántam :)

2011. aug. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ezért esélyem sem volt kérni de szerencsére vajúdással együtt másfél óra alatt megszületett a kislányom!:))
2011. aug. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Kértem, mert:

- ha sokáig vajúdok, kutyára elfáradok a végére

- minek szenvedni ha lehet máshogy is

- ha sürgősségi császárra van szükség, spóroljunk az idővel


Utolsó változat lett.

2011. aug. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
13:15 vagyok. Kb 10 perc alatt adták be.
2011. aug. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
nem kértem, NEKEM a súlyuk csak a kitolási szakaszban tűnt fel (3210g, 4100g). A nagyobb súlyúval SOKKAL könnyebbnek tűnt a vajúdás (nem volt 3 óra) mint a kisebbel. Egyedül a kitolásnál döbbentem rá, "hú, itt nem elég így nyomi, itt jobban kell". Sokan mondták nekem, hogy egy kicsit tompítja az érzéseket, nem sikerült úgy nyomni ahogy lehetett volna (olyanok mondták, akik epivel is és anélkül is szültek, volt összehasonlításuk). Illetve át akartam élni az egészet. Mondjuk az elsőnél a vége felé azt mondtam hülye vagyok (bár ezt tudtam előre, hogy meg fogom bánni), de utána örültem neki, hogy nem kértem. Esetleg úgy kértem volna (ha van orvosod meg tudod vele beszélni), hogy a középső szakaszban hasson és a kitolásra menjen ki a hatása. (még erre van a gáz is).
2011. aug. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kétszer kértem, az első babánál tökéletesen működött, a másodiknál rosszul időzítettek, így akkor kezdett hatni, mikor már megszületett a kisfiunk.

Azért kértem, mert az első baba után pontosan tudtam mire számíthatok, és úgy vagyok vele, ha lehet kevesebb fájdalommal, akkor miért ne?

Hát, ez most nem jött össze! Az tény, hogy hihetetlen gyorsan jött a kisfiunk, de hihetetlen fájdalmas is volt. Tudtam volna értékelni az EDÁ-t.

Szegény férjem, mikor ránéztem fájás közben azt láttam, hogy tiszta könny a szeme, pedig Ő csak látta, hogy mit élek át. Szép élmény a szülés, mikor már kint van a baba, de ha lehet kevesebb fájdalommal, akkor élni kell a lehetőséggel! :)

2011. aug. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem, egyszer sem (kétszer szültem).

Magas a fájdalomküszöböm, kíváncsi voltam, milyen a szülés teljes "szépségében", meg egyébként fel sem merült.

Amúgy is nagyon gyorsan szültem, felesleges lett volna ezzel elhúzni az időt. Mire észbekaptam, hogy vajúdok, már meg is szültem.

2011. aug. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!