Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miket csinálnak a kismamával...

Miket csinálnak a kismamával szüléskor? és előtte, utána?

Figyelt kérdés
Halottam ilyeneket hogy injekciót adnak oda lentre, beöntést, gátmetszés meg ilyen nagyon kellemetlen dolgokat. Ti hogy viseltétek ezeket? Mennyire volt megalázó érzés? Egyáltalán, hogy bántak veletek? Az újszülöttet milyen rendszerességgel láthattátok?
2011. szept. 18. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A beöntést én kértem, a gátmetszés nem fáj, mert érzéstelenítővel megy. ( a gyógyulása fáj inkább).

Rendesek voltak velem, pedig ügyeletesnél szültem. Első éjjel nem kaptam meg a babát, h pihenni tudjak. (ez volt a kórházi szokás, de aki kérte, annak természetesen kiadták). Másnap reggel behozták a kicsiket és onnantól -a fürdetések kivételével- mindig ott volt velünk non-stop a baba.

Semmi sem volt megalázó nekem.

2011. szept. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

kórházfüggő!

István kh.-ban én nem kaptam se beöntést, se nem borotváltak

gátmetszésem volt, de indolkolt volt és a varrás előtt adtak szurit, de nem éreztem belőle semmit.

utána lemosott egy nő, gondolom valamilyen fertőtlenítős mosás lehetett, aztán kaptam egy jó nagy betétet és kész. Mehettem pisilni.

Közben végig velem volt a babám, úgyhogy nem ezekre a kellemetlenségekre figyeltem :)

2011. szept. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kórháztól függ.

Én beöntést nem kaptam, a gátmetszést nem éreztem, mert érzéstelenítettek, az érzéstelenítő kellemetlen volt, de akkor az volt a legkisebb gondom.

Mindenki aranyos volt. A babámat megszületése után egyből a hasamra tették, a rendbetételem alatt végig ott volt, így elsősorban Őrá figyeltem, nem arra, hogy velem éppen mit csinálnak. Utána annyi időre vitték el, amíg megmosdatták, mérték, megvizsgálták, felöltöztették, majd visszakaptam és többet el sem engedtem (nem is akarták elvinni :) ) , csak esténként a fürdés/fürdetés idejére adtam ki a kezemből, az csak pár perc volt naponta :)

Éjjel-nappal velem volt és el sem tudtam volna képzelni másképp :)

2011. szept. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

mikor beértem akkor megvizsgáltak, megpróbált a doki burkot repeszteni de túl lent volt a babám így nem sikerült. aztán nstre tettek, majd jött a beöntés és a zuhany. kaptam labdát de már nem esett jól ezért kaptam egy adag oxitocin infúziót és még 2x-3x megvizsgáltak, hogy hol tartunk. aztán mikor nyomhattam a szülésznő olajozott, próbálkoztak a gátvédelemmel de elkezdtem szakadni így gátmetszést csináltak, fájás közben, nem volt érzéstelenítő. mikor megszületett akkor elvágátk a köldökzsinórt és megkaptam a picit. majd elvitték megvizsgálni addig összevarrtak, ahhoz kaptam lentre szurit, az tényleg nagyon fájt és a varrás is, ami előtte történt nem volt vészes, mondhatni nem is éreztem mert mindig fájás közben csináltak mindent és jóval erősebb egy vajúdási fájás mint minden más kellemetlenség :D


még akkor éjjel 2 órára megkaptam a cseppemet aztán elvitték, hogy tudjak pihenni, du. kaptam meg újra, utána már csak a vizsgálatokra vitték el, 3x fél órára, bababarát kórházban szültem.

kifelejtettem, hogy másnap még kaptam egy ellenanyag szurit a fenekembe, na az se volt kellemes :D

de mindent megért a kisfiam :))))

2011. szept. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg kórházfüggő, mégpedig nagyon!

Én is az Istvánban szültem, és ott a minimális beavatkozás hívei. Beöntésről, borotválásról szó sem esik. Ha fájdalommentesen akarsz szülni, van lehetőség EDÁ-ra, még akkor is, ha menet közben döntesz úgy. Gátmetszés, csak ha nagyon muszáj, de profik a gátvédelemben. Szülés után lemosnak egy kicsit, és az első pisiléskor kikísérnek. Más kórházakban láttam olyat, hogy a látogatók között lepedővel letakarva kocsin tolják át az anyukát az osztályra. Itt ilyen sincs, szépen a saját hálóingedben tolószékben kerülsz át. A babát annyi időre viszik csak el, amíg megmosdatják, lemérik, és már kapod is vissza, de apa oda is vele mehet. Most újdonság náluk, hogy szülés után a pici csak egy pelust kap, és pucér bőrrel visszafektetik az anyuka mellkasára. Ez is segíti a kötődés kialakulását. Segítenek az azonnali mellretételben is.

Az osztályon végig veled van a pici, még az orvosi vizsgálatokon is ott lehetsz.

Összességében az a jellemző rájuk, hogy nem lihegnek folyamatosan a nyakadba, de ott vannak, ha szükség van rájuk.

Sajnos sok kórházban még kötelező a beöntés, a gátmetszés, és csak 3 óránként láthatod a babát, éjszaka pedig egyáltalán nem. Olyan hely is van, ahol szülés után csak látogatás alatt vehetsz fel bugyit, inkább a lepedőt cserélgetik alattad.

Érdemes már terhesség alatt érdeklődni a helyi szokásokról, lehetőségekről, hiszen szabad kórházválasztás van.

2011. szept. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én leborotváltam magam, mikor reggel megindult a magzatvíz. A beöntést elfelejtették szerencsére menetközben, én meg nem mondtam ;) megalázó nem volt semmi a szüléssel kapcsolatban, de azért arra készülj, hogy az anyaság azt is jelenti, hogy eléggé vissza kell szorítanod az egódat. Hülyének nézhettek, de a szoptatás nekem megalázó volt, néha fejőstehénnek éreztem magam, és utáltam "állandóan" a melleimmel foglalkozni.
2011. szept. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, a gátmetszés lemaradt. Az azért van, hogy, ha nem bírsz eléggé tágulni, akkor kiférjen a baba. Ennyi, a varrás fáj. De ne parázz ezeken túl sokat, élvezd a terhességed!
2011. szept. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A kórházat elfelejtettem kérdezni, de látom sokan írtak.
2011. szept. 18. 15:15
 9/12 anonim ***** válasza:

Pár momentum kimaradt. Helyenként változó, h kapsz-e előtte beöntést, és leborotválnak-e. Én szülés közben is kaptam szurit lentre, nem tudom mi volt az. A gátmetszést egyáltalán nem érzed, azt sem tudod, h mikor csinálják. Mikor a méhlepény is kijött, szépen kikaparják a méhedet, eltávolítják a maradék méhlepénydarabokat és egyebeket, ami nem egy kellemes érzés. Aztán szurit kapsz lentre varrás előtt, így varrást nem érzed. Aki nem kap, vagy nem eleget, az azt mondja, h iszonyúan fáj a varrás. Ez úgy történik, ha méhed egy része ki van húzva belőled, majd visszatolják...A végén a szülésznő azt hiszem ilyen jódos langyos vízzel lemos kívülről.

SZülni egyáltalán nem megalázó, de majd meglátod, h nem fognak ilyen dolgok érdekelni, lesz elég más bajod. Az én szülésemen (nem végig) 7en voltak bent, egyáltalán nem érdeket, sőt, nem is emlékeztem aa férjem mesélte.

2011. szept. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
tényleg kórház függő. Ha más kórházakban ilyen dolgokat csinálnak, akkor csakis az istvánban szülj, ott nem fognak kikaparni, ha a lepény egyben jön ki, gátmetszésed sem lesz, ha nem muszáj és nem fognak beöntést sem adni, sem pedig borotválni. Nem lesznek bent 7-en, csak a doki, a szülésznő és a férjed, de legtöbbet csak kettesben leszel a férjeddel és a doki + szülésznő csak benéz és a végén, mikor szülsz akkor lesznek bent folyamatosan...
2011. szept. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!