Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jelenleg Gyeden vagyok, van...

Tóth Andrea198 kérdése:

Jelenleg Gyeden vagyok, van egy 6hónapos kislányom! Lehet ismét állapotos vagyok! Ilyenkor hogyan működnek a dolgok? Milyen ellátás jár? Ugyanúgy jár a gyed és ha meg lesz a 2. kis babym akkor előről kezdik, tgyás majd gyed, gyes?

Figyelt kérdés
2011. nov. 21. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel lehetőséged van választani az egyes pénzbeli ellátások közül, ezért te döntöd el, hogy mi legyen (alaptézis az, hogy van munkáltatód, most nem passzív gyedet kapsz):


1. verzió:

Végigviszed az 1. gyedet, amikor lejár és még nem szültél meg szabi/táppénz/előre igényelt tgyás (ha a szülés előtt vagy 28 nappal).


2. verzió:

Gyedet viszed, ha a gyed alatt megszülsz, akkor vagy megszünteted a gyedet és tgyást igényelsz vagy végigviszed a gyedet és ha lejár és van még a 168 napos tgyásból, akkor arra váltasz.


3. verzió:

Amint kiderül, hogy állapotos vagy, elmész táppénzre. Szülés napjától (vagy mínusz 28) igényled a tgyást, majd gyedet.


Minden esetben a tgyásnak lesz maximuma: megegyezik a gyed maxal.

A 3. verzió akkor jó, ha a minimálbér kétszeresénél több a bruttód és/vagy valaki a családból el tud menni gyesre a családból.

2011. nov. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 2009ben így csináltam: tgyásról mentem táppénzre,majd a baba megszületésekor tgyás,gyed.

De nekem akkor 100%-os tp járt,igy jártam jobban.

2011. nov. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Decemberben lesz meg a második babó, de jövő év májusig kapom a GYED-et az elsővel. Ráérek májusban kérni a második után a TGYÁS-t, majd GYED-et?
2011. nov. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,sokat segítettetek
2011. nov. 22. 09:53
 5/5 anonim ***** válasza:

3/4-nek:

A választás a tiéd, de ezzel a verzióval csak a saját pénztárcádat rövidíted meg.

A tgyás 168 napja a szülés napjától ketyeg. A tgyásból csak szja-t vonnak, míg a gyedből nyugdíjjárulékot is. Ha még marad a 168 napos tgyásodból ha az első gyedet végigviszed, akkor csak a fennmaradó napra kapod a magasabb összegű tgyást.

Példa a jobb érthetőségért: Megszülsz dec. 02.-án, innentől ketyeg a 168 nap. Ha 2012. május 13-ig kapnád a gyedet, akkor a 2. tgyásodból marad 5 napod, azaz 5 napig kapsz magasabb összeget. Ha viszont dec. 02-án lemondod a gyedet és igényelsz tgyást, akkor 168 napig kapod a magasabb összegű tgyást.

Vagy

Dec. 2. szülés napja, az 1. gyed május 20-ig jár és végigviszed, akkor konkrétan nem tudsz tgyást igényelni, mert "elfogyott" a 168 napod. Összesen 61eFt-al rövidíted meg magad.

2011. nov. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!