Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vajúdás alatt és a szülőszob...

A vajúdás alatt és a szülőszobán viselünk majd bugyit?

Figyelt kérdés
Bocsánat, lehet, hogy hülye kérdés. Csak nem tudom eldönteni, hogy amikor mondják, hogy öltözzek át a szüléshez a hálóingembe, vegyem-e majd le a bugyim. :) Vagy ez attól függ, hogy szivárog-e a magzatvíz? Ha igen, akkor maradhat a bugyi betéttel? Vagy hogy szokott ez lenni? Első babám várom, ezért vagyok még ilyen tudatlan :)
2012. nov. 9. 16:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az Imrében úgy működik,hogy amíg nem vagy 3 újnyira tágulva addig a közös vajúdóba tesznek, ahova nem mehet be a férjed,de te kimehetsz hozzá.(Akkor még szerintem nem repesztenek burkot.)Ha már kitágultál átvisznek a szülőszobára ott már veled lehet.Szerintem ha a vajúdóban kell lenned nem kell bugyi,ha nem folyik a vized.Én azért viszek magammal bizti ami bizti,mert ha mégis szivárogna,csak jó lenne kimenni hozzá valahogy.:)De az is lehet,hogy azt mondják neki,hogy mennyen haza pihizni mert még van időtök.(Nekem legalábbis ezt mondta a szülésznő)
2012. nov. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
2 ujjnyira voltam nyitva mikor jöttek a fájások, befektettek, burokrepesztéssel kezdték, majd oxitocin. Ki már nem mehettem.
2012. nov. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szia! Az első vizsgálatig rajtam volt utána burkot repesztettek. Papírtőrlő féleséget adtak, hogy tegyem a lábam közé ill. a labdát leterítették lepedővel. Az, hogy fél óránként vizsgálnak nem igaz, sőt vajúdás alatt nem is szoktak vizsgálni, csak ha már nagyon érzed, hogy kakilni azaz nyomni kell.
2012. nov. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Amikor mondta hogy öltözzek át kérdeztem kell e még a bugyi?Mondta a szülésznő hogy nem.KAptam gézbe tekert vattát a lábam közé úgy mászkáltam míg vajúdtam.
2012. nov. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem kell bugyi.Én magamon hagytam,mert tapasztalatlan voltam és jól lecsesztek hogy rajtam volt!Azonnal levettem és betétet kellet raknom!
2012. nov. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Semmi fájásom nem volt, úgy küldtek nst-ről a szülőszobára, mert már bő 2 ujjnyira nyitva voltam. Majd átöltözés, beöntés.Utána elkezdett szivárogni a magzatvizem, kaptam egy lepedőt a lábam közé, azzal járkáltam, mert a fájások csak nem jöttek. Szóval fölösleges a bugyi! Egy macerát megspórolsz magadnak!
2012. nov. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 szsuzs ***** válasza:
én 2x szültem a szt imrében... folyt a vizem, volt rajtam bugyi és betét, amíg szülőszobára nem krültünk...őszintén megmondom, másodjára fogalmam sincs mikor vettem le:))) de az elsőt tudom hogy a szülőszobán. és nem emlékszem hogy gézt adtak volna...lepedőt hoztak, sokat, mint a filmekben:)
2012. nov. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha szivárog, akkor betétet vagy egy törölközőt kell a lábaid közé szorítani. Bugyit már az előkészítés(borotválás + beöntés) előtt le kellett venni, egyetlen kórházi hálóing volt rajtam.
2012. dec. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!