Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan kismama, aki -9...

Van itt olyan kismama, aki -9 es vagy annal erosebb dioptriaval huvelyi uton szulhetett?

Figyelt kérdés
En meg csak most vagyok a 11. hetben, mindket szemem -9,75 os. Sajnos nagyon felek attol, hogy csaszarral kell majd szulnom. Tapasztalatokra lennek kivancsi, aztan termeszetesen majd a szemeszorvos velemenye lesz a donto.
2009. aug. 22. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Én "csak" -7.5 + 1.5 cilinder vagyok, de 3 szemorvosnál is voltam, mindhárom azt mondta, hogy ha a szemfenék és a benne látható erek, szövetek épek, akkor lehet természetes úton szülni, nem csak a dioptrián múlik, illetve, hogy egészséges szem is lehet rossz állapotban, meg lehet erőltetni, ha valaki rosszul nyom. Illetve az én szemorvosom egyszerűen megkérdezte, hogy irjon-e igazolást a császárra, vagy sem, én nem kértem. (A vége mégis az lett....)
2009. aug. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Enyém csak -4,5 és -5-ös, nekem is azt mondták anno szülés előtt, hogy csak a szemorvos tudja megállapítani. Egyébként a védőnő engem is ijesztgetett azzal, hogy császár lesz, a nőgyógyász meg azt mondta, hogy szerinte nem lesz semmi gond. Végül rendesen, hüvelyi úton szültem. Szüléskor a doki annyit mondott, hogy csukott szemmel nyomjak.

Mindenképp menj el szemorvoshoz és ne félj!

Boldog babavárást!

2009. aug. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat! sok boldogsagot a babaitokhoz!
2009. aug. 22. 10:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én "csak" -7.75 dioptriával szültem, természetes úton.

Az orvosom a szülés előtt pár héttel azt mondta: próbáljuk meg simán, ha látja, hogy megy, akkor így lesz, ha viszont azt látja, hogy túlságosan kockázatos lenne (pl. nem tágulok ki megfelelően, rossz a baba közérzete, vagy már ki vagyok merülve, illetve egyéb indokok) akkor császár. Annyit "írt elő", hogy kérjek epidurális fájdalomcsillapítást. Az epivel tényleg nagyon jól és szinte fájdalommentesen ment a tágulás, így 3 nyomásra meg is lett a kisfiam (persze egy kis szülésznői rásegítéssel :-)). Mindez annak ellenére volt, hogy nagy, közel 4 kilós babám lett, sőt, előtte az uh-n 4225 g-ra becsülték.

Mindenesetre a döntő az, hogy:

- a szemészorvos milyen véleménnyel van a szemed állapotáról,

- mennyire tágulsz ki a vajúdás során.

Viszont ha császározni kell, akkor biztos hogy azért, mert így biztonságosabb nektek!

2009. aug. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom a te tapasztalatodat is! boldog babazast! :-)))
2009. aug. 23. 10:01
 6/9 anonim válasza:

szia

nekem -4.5 és -5-ös a szemem kontaklencsét hordok és természetes úton szültem.ugy hogy bennt voltak a lencséim hogy lássak is valamit.szerintem nem lesz gond de azért kérdezd meg a szemészorvosodat.egyébként szülésnél csukva kell lennie a szemnek mert különben leválhat a retina az erőlködéstől én igy tudom de nálam nem volt gond.sok szerencsét a szülésnél és ne aggódj!!!

2009. szept. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

koszonom szepen a te valaszodat is! megyek 1-2 honappal a kiirt elott szemeszetre es ok fogjak eldonteni, azt mondta a nogyogyim. remenykedek, hogy en is termeszetes uton szulhetek.

boldog babazast neked!

2009. szept. 19. 09:15
 8/9 A kérdező kommentje:

voltam dokinal, megvizsgalt es nincs akadalya a termeszetes szulesnek, mert teljesen ep a retinam!

koszi a hozzaszolasokat!

2009. nov. 29. 21:37
 9/9 A kérdező kommentje:
megszuletett termeszetes uton, semmi baja a szememnek, koszi meg 1x mindenkinek!
2010. márc. 14. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!