Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan és mikor mondtátok el...

Hogyan és mikor mondtátok el a dokitoknak hogy császárt szeretnétek?

Figyelt kérdés
Mennyit adtatok neki? Ő fogja megszabni a konkrét árat vagy úgy van ez mint a rendes szülésnél, hogy amennyit gondolok?
2013. febr. 14. 19:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Azért ez nem teljesen így működik,hogy odaállsz elé és azt mondod,hogy császárt akarsz.Ez egy komoly műtét,és neki is meg kell indokolnia,hogy miért pl farfekvés,nagyon rossz szem stb. Kevés orvos van aki ezt csak úgy elvállalja,de sokaknál mondjuk a pénz beszél.
2013. febr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem igazán úgy megy, hogy te mit szeretnél...

biztosan vannak dokik akik jó pénzért megcsinálják, de akkor nyúlj a zsebedbe jó mélyen...

2013. febr. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

Ezt az orvos mondja meg hogy fogsz szülni, hiszen ő a szakember, nem te.

Ha van is rá lehetőséged, inkább hallgass az orvosodra akiben megbízol, hogy milyen szülést választ majd Neked!

2013. febr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
65%

Az első szükés én simának indúlt, császár lett a vége.

Most a másodikat császárral szerettem volna.

Megkérdeztem a dokit, hogy lehetne-e császárral a másodikat, erre azt mondta, nem indokolja semmi, sima szüléssel indulunk, atmztán félúton meglátjuk mi lesz...

Nem örülök neki, de ez van.

Bár még majd megkérdem nem-e lehetne egyből császár jópenzért...

2013. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Miért akarsz császárt? A babának jobb, ha természetes úton születik és te is hamarabb felépülsz. Nyilván más a helyzet, ha oka van a császárnak, de ez egy műtét, ami kockázattal jár, hasi műtét, ami szintén fájdalmakkal jár.
2013. febr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
67%

Én a legjobbat akartam a gyermekemnek már születése előtt is, így reméltem, hogy természetes úton születhet.

Szerencsére így is lett.

Ha egészségesek vagytok, akkor a legjobb a babának, ha hüvelyi úton születik.


Félelem a fájdalomtól, alak elvesztésétől nem elfogadható indok.

Ha emiatt akarnád, akkor nem vagy jó anya!!!

2013. febr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%

Tibi bácsi neked dobta a pöttyös labdát? Igaz mindig azoknak teljesül a kívánsága, akik ki is bírják azt fizetni.

Nyúlj jó a zsebedbe.

Másrészt meg nem tudod az orvosod reakcióját, lehet hogy úgy le fog szidni hogy mit képzelsz, hogy el sem fog vállalni!!!!!

Arról nem is beszélve hogy két napig császár után görcsölni fog a hasad és folyamatosan pukizol mindenki füle hallatára, egy hétig nem bírsz kiegyenesedni úgy fog fájni, ha szerencséd lesz jól adják be a gerincbe a szurit és nem lesz olyan fejfájásod utánna mint akit fejbevágtak egy 10kilós kalapáccsal, lehet évek múltán is fájni fog a heg egy kis időjárás változás miatt.

2013. febr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
27%

Én császáros voltam, nem pukiztam mindenki füle hallatára, fel tudtam egyenesedni és nem fájt a fejem!!!!

Én 100000Ft-ot adtam, de akkor is ennyit adtam volna ha nem császár.

Nagyon sok doki bevállalja a császárt, meg tudják ők indokolni.. Legalábbis ahol én dolgozom.

Ettől függetlenül nem vagy rossz mert császárt szeretnél, mond el neki már a terhesség elején, majd válaszol rá! De ha csak a fájdalomtól félsz, akkor a császárnál is várnak fájásokat, legalább ötöt!! /Hogy ez mennyire fáj azt nem tudom, mert nekem nem volt sajnos/

Szerintem meg fogja mondani, hogy mennyit gondol.

2013. febr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem értem miért pontoztátok le a 8. válaszolót, mikor a feltett kérdésemre pont hogy az ő válasza volt a leghasznosabb!


Egyébként nem a fájdalomtól félek sem attól hogy majd nem lesz jó a szex utána.

10 éves voltam mikor végig kellett néznem egy szülést ami hatalmas tragédiába fulladt, meghalt az anyuka és a babája is mert nem tudta természetesen megszülni és nem érkezett időben segítség. Ez bennem olyan mély nyomot hagyott hogy nincs az a pénz se semmi, amiért én hüvelyi úton szülnék. Tudom hogy a császárból sokkal fájdalmasabb lesz felépülni de ez nem nagyon érdekel, egyszerüen a történtek után nem lennék képes szülni, pedig jártam pszichiáterhez, kineziológushoz, agykontrollra, ÉFT terapeutához és nem segített semmi, ugyanúgy rettegek. Így maradt a császár.

2013. febr. 14. 21:50
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
Akkor ne nézzük meg a statisztikákat, ami a nyílt hasi műtétek után marad, hogy mennyi komplikáció merült fel, ugye? A félelem az egyik, a felnőtt lét és a félelmek leküzdése meg egy másik dolog. Ha azt gondolod, hogy a császár kevésbé kockázatos, tévedsz! Nézd meg a dolgok mindkét oldalát, és utána dönts! Nem véletlenül nem csinálják meg mindenkinél! Ha ez lenne a kevésbé kockázatos megoldás, akkor már a hüvelyi szülésből lenne a kevesebb, erre mégis mindenki arra hajt, hogy a császár legyen minél alacsonyabb számú. Mit gondolsz, mi lehet az oka? Hidd el, nem csak a pénz, mert mint látod, sokan szép árat fizetnek érte! A szülés pedig veszélyes, akárhogy is történik. Ez elől menekülni nem lehet. Császárral sem.
2013. febr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!