Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan és mikor mondtátok el...

Hogyan és mikor mondtátok el a dokitoknak hogy császárt szeretnétek?

Figyelt kérdés
Mennyit adtatok neki? Ő fogja megszabni a konkrét árat vagy úgy van ez mint a rendes szülésnél, hogy amennyit gondolok?
2013. febr. 14. 19:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
50%

amikor a 32. heti uh-n kiderült, hogy a feje 4 héttel nagyobb az átlagnál, na akkor kérdeztem rá a császárra, de az én dokim azt mondta hogy ez nem kívánságműsor

a vége mégiscsak császár lett, de nem annak indult,

a tarifa a sima szülés tarifája volt, 2009-ben 40 ezer, mi nem engedhettünk meg többet

2013. febr. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
1%
Magyarországon minden 3.-ik nőt császároznak.Ok nélkül is.Több pénz jár utána.Legyen szerencsénk én is császárt szeretnék.:)
2013. febr. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
25%
Szia! Én már akkor rákérdeztem, mikor a teherbeesés előtt kivizsgálásra mentem. Persze igent mondott, de nálam is van rá ok. (vagy hívhatjuk ürügynek is) Nem beszéltünk árról. 100.000-et fog kapni.
2013. febr. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
58%
Kedves utolsó neked mi az ürügy?
2013. febr. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
36%

Nekem a kolléganőmet a dokija úgy császározta meg, hogy előtte elküldte egy dilidokihoz, akit persze ő ajánlott, ott adott a kolléganőm 10000Ft-ot. Kapott egy papírt miszerint betegesen fél a szüléstől és megvolt az indikáció. Ennyi! A dokinak 30ezer forintot adtak.

A császár egy nagy hasi műtét pont ugyanannyi veszéllyel jár, mint a sima szülés. Na ezért jól lepontoznak majd :) Aki ennyire fél a szüléstől mint Te az tényleg jobban teszi ha megbeszéli a császárt. Mert meglehet ez biztos!!!

2013. febr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Kérdező!


Ebben az estben viszont úgy tudom, vihetsz pszichológustól papírt, hogy pszichés okok miatt császározzanak. De hogy pontosan milyet azt az orvostól kérdezd meg.


Különben a válaszok jól példázzák a GYK színvonalát. Meg sem kérdezik, hogy miért akar az illető császárt, csak nekiállnak anyázni. (Pedig én mindenképpen természetes úton akartam szülni, és nagyon boldog voltam, hogy sikerült is. Már a császármetszés szótól kiráz a hideg.)

2013. febr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
67%
a császár komoly hasi műtét... linkelnék neked egy videót róla,de azt amit akartam nem találom. a vajúdás valóban fájdalmas,volt szerencsém 20 órán keresztül "élvezni". Én is rettegtem a szüléstől, előtte pár nappal bármit megadtam volna azért h betoljanak a műtöbe és kiszedjék belőlem a gyereket. Utólag rájöttem hogy nagy hiba lett volna. Sima szülésnél amint kicsusszan a baba,megszűnik minden fájdalom. Császárnál csak ez után kezdődik igazán a fájdalom... A tej sem úgy indul be ahogy kellene,tisztelet a kivételnek. Aztán még a babát sem bírnád normálisan ellátni. A babának is aza legjobb ha természetesen születik,vajúdás közben ő is fel tud rá készülni,nem úgy mint a császárnál h percek alatt kikapják. És még sorolhatnám...
2013. febr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
45%
A babának legalább olyan trauma a születés menete mint az édesanyának. Nem egyszerű érzés lehet egy gumicsövön kipréselődni. Nem készül fel a baba a megszületésre mivel egy baba nem gondolkozik még iyleneken hogy felkészülés. Nem akarom a császározást támogatni természetesen és nyilvánvalóan, az ökörség lenne, de tényleg igaza van az előttem pár válasszal felettinek, még fel se tette a kérdést szerencsétlen már megy az oltás hogy miért egy idióta. Én úgy gondolom, ha ő ennyire császároztatni szeretne, tisztában van annak a kockázataival és mellékhatásaival, senkinek nem kell betegtájékoztatót játszani mert nem ez volt a kérdés másrészt ítélkezni sem kéne mert ez a kérdező teste az ő dolga. Amit leírt a kérdező az szerintem a lelkieket nézve egy elfogadható indok.
2013. febr. 16. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
49%
17es vagyok. Baromira nem értem miért lettem lepontozva amikor normális választ írtam, ugyanolyan érveket mint más,azok meg nem lettek lepontozva... Ennyit erről ez a gyk színvonala, pontozzuk le azt aki a kérdezővel nem ért egyet, akármilyen normális választ ír az illető...
2013. febr. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én mindenkinek zöld kezet nyomtam:) A lepontozással pedig nem èrdemes foglalkozni, úgy látom ezen az oldalon a császáros-nem császáros anyukák vitája kiélezettebb mint egy Fidesz vs. MSZP csata.
2013. febr. 16. 09:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!