Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan eset szulesnel hogy...

Van olyan eset szulesnel hogy nem kell gatmetszest alkalmazni es szet sem reped a kismama?

Figyelt kérdés
2013. márc. 24. 09:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem így volt 2-szer is. :) Nem is vágtak, és nem is repedtem!
2013. márc. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Van,olyan kórházban ahol a gátvédelmet részesítik előnyben és a baba is kisbéka súlyú,max.3000 grammos,afölött nem minden esetben,de nagyobb valószínűséggel repedsz,minél nagyobb a baba.Persze vannak kivételek...
2013. márc. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 4 kiló volt, fiam 4,30 és sérülés nélkül születtek. Nagyon nagyon sok múlt a szülésznőn, az ő ügyessége által sikerült.
2013. márc. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
de jo. megnyugtato valaszok. nagyon felek a vagastol es a repedestol is de foleg a varrastol. irjatok meg hogy ki az akit nem vagtak es nem repedt. koszi. 21 hkm.
2013. márc. 24. 11:45
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
gátvédelemmel szültem mindkettőt, nem repedtem egyiknél sem
2013. márc. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Kicsinek nem voltak mondhatók a babáim: 3700 g és 3850 g. Mégis sikerült a gátvédelem repedés nélkül.

2013. márc. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia. Elso baba,gatvedelem. Nem repedtem sehol,3800 gramm volt a kisfiunk. A kitolasnal is nagyon elhuzodott de nem adtak fel h gatvedelem mellett hozzam a vilagra a babankat.
2013. márc. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Persze, de nem csak és kizárólag a szülésznőn múlik.

Attól is függ, a kismama mennyire együttműködő, illetve a szövetek rugalmasságától is.

2013. márc. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Érdemes konzultálnod a szülésznőddel-ha van.

Illetve olvass utána a gátmasszázsolajnak.

Pl.


[link]

2013. márc. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze hogy van, ha van fogadott szülésznőd akkor beszélj vele erről már szülés előtt, ha nincs, akkor is vigyél gátmasszázsolajat a szülésre és szólj a szülésznőnek, hogy gátvédelmet szeretnél. Mondjuk nem minden esetben működik, mert sok múlik azon, hogy milyen rugalmasak a kötőszöveteid, van aki egy 2800 grammos babát sem tud gátvédelemmel megszülni, van a ki a 4 kilósat is meg tudja. Nekem 3800 gramm volt a babám, kértem és kaptam is a gátvédelmet, de a végén annyira beindultam a kitolásnál hogy végül 1 cm-t kellett vágni (mondtam előre, hogy igen, szeretnék gátvédelemmel szülni, de ha a doki úgy ítéli meg, hogy nem megy, akkor inkább vágjanak, mint hogy repedjek). A vágást amúgy nem is éreztem, és a varrást is csak nagyon tompán (érzéstelenítik a területet, ha EDA-val szülsz akkor meg kapsz még abból egy pici adagot az "utómunkák" idejére). A gátsebem pedig nagyon gyorsan gyógyult, 4 hét után már a csík sem látszott (kb. 2 hétig volt érzékeny a terület).
2013. márc. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!