Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha tényleg annyira fáj a...

Ha tényleg annyira fáj a varrás, miért nem érzéstelenítenek?

Figyelt kérdés
Sok kismamától azt halom, hogy az egész szülésből a varrás volt a legfájfalmasabb, azt viselte a leg nehezebben... Ha már egyszer megszenvedett a kismama a szüléssel, miért nem lehet ezeket a fádalmakat enyhíteni? Még nem szültem, előtte állok, csak tájékozódom...:)
2013. ápr. 4. 12:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nekem nem fájt,sőt észre sem vettem.

Sem azt,hogy vágtak,sem azt hogy varrtak.

Igaz én EDA-val szülte,és lehet akkor még hatott

az érzéstelenítő.

2013. ápr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Engem is varrtak, mindenféle érzéstelenítő nélkül. Én nem mondanám, hogy kibírhatatlan volt. Simán ki lehet bírni.
2013. ápr. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ha jól csinálja az orvos és nem rohan van türelme akkor nem fáj mert.

1. szülésem normális korrekt dokim volt beérzéstelenítette mindkét oldalt lidocainnal megvártuk a hatóidőt és csak UTÁNA kezdett varrogatni érdekes módon egy percet nem éreztem belőle.

2. szülésem béna fiatal doki beérzéstelenítette elvileg de csak egyik oldalon a másikon nem így félig éreztem majd bepis...közben.

3. szülésem irtózatosan bunkó öreg orvos beérzéstelenítette elvileg és egyből nekiesett (hát komolyan mondom inkább még egy szülést végigcsináltam volna, a férjem kezét szorítottam fehérre kb.)

2013. ápr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

1.gátmetszés, hatalmas gyerek, belül repedtem érzéstzelenítés, 40percen át foltoztak, semmit nem éreztem

2. pici metszés,akkor kaptam injekciót, majd érzéstelenítés kezdett kimenni, picit éreztem a végét.

3. gyerek majdnem a folyosón szültem, picit repedt, végén kaptam 2 injekciót, 2 öltés, de majd belehaltam a varrásba, pedig mind a 3x ugyan az a dokim volt..

2013. ápr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Hát én kaptam érzéstelenítést a varráshoz de meg tudtam volna hali annyira fájt! Szakadtam belül kívül vágtak én azt is éreztem! De sokan meg sem érzik!
2013. ápr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
mindkét szülésem után kaptam érzéstelenítőt a varráshoz.Az elsőnél nem nagyon éreztem,hogy varrnak,a másodiknál igen,a doki nem győzött elnézést kérni.
2013. ápr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én kaptam érzéstelenítőt, nem is éreztem semmit. Pedig varrni kellett a méhszájamat, a hüvelyfalamat, és a gátmetszés helyét. Annyit éreztem, hogy néha ránt egyet rajtam a doki, gondolom ahogy meghúzta a cérnát. Kívül az utolsó 2-3 öltést éreztem, de az sem volt annyira vészes.
2013. ápr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Engem is varrtak, de nekem a szülés után a varrás csak szúnyogcsípés volt. Azért 16 óra vajúdás után, szerintem a varrás már nem fontos. Fogalmam sincs, hogy érzéstelenítettek-e? Ott már úgy ki voltam, hogy nekem már mindegy volt. Csak a babámat vártam vissza apukával együtt.
2013. ápr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 krisztivan ***** válasza:
EDA-val szültem és nem éreztem semmit pedig több mint fél órán át foltozott kivűl-belül.Vágtak,szakadtam.
2013. ápr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én 14 órát vajúdtam ennek ellenére vagy épp ezért ? még fokozottabban rosszul éltem meg hogy nagyon nagyon fájt a varrás egyszerűen ott már úgy éreztem hogy ilyen nincs, meddig tart ez a szenvedés még? :) a vajúdást kitolást még bírtam "cérnával" a varrogatásnál kiakadtam.
2013. ápr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!