Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akit letolt a dokija, hogy ne...

Akit letolt a dokija, hogy ne igya ezt a bizonyos málna levél teát, mivel indokolta?

Figyelt kérdés

Amióta iszom a málnalevél teát, sokszor mintha nem is lennék terhes:-)...pedig előtte rengeteg jóslóm volt, most meg elmúltak a görcsölések. sokan írták, hogy olyan, mintha magnéziumot szedne az ember, amit pedig a 36. héttől már nem szedek, sőt olyanok is sokat vagytok, akiket a doki letolt, amiért itta. Vajon miért, akit letolt a doki, mivel indokolta, hogy hagyja abba az ivását.

Most vagyok 38+4 és napi 2csészét iszom, egy-egy evőkanálnyit 3dl vízbe.

Igyam vagy ne?


2009. szept. 27. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Én is azt hittem hogy jó, aztán a csudát! 4 napja vagyok túlhordásban!!!! Egy jó ideje nem iszom, mondta a doki, hogy köszönjem a teámnak. Olyan mintha magnéziumot szednél. Ez nem csak a méhszájadat lazítja, hogy segítsen a tágulásban, hanem a méh izmodat is, ami hátráltatja a méhössze húzódást, ezáltal később szülsz, mert nem lesznek méh össze húzódásaid....
2009. szept. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
hát ilyet még nem is halottam,na ennyit a jó praktikákról,amik szájról szájra terjednek.igaz én is ittam,de nekem,az utolsó időben már nem volt kedvem hozzá csinálgatni,meg el is fogyott és már nem akartam venni egy ujjat.lehet ezrt ment könnyen a szülés a kiirt idő elött 3 nappal,pedig fiú.
2009. szept. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

jaj nem igaz már komolyan fogalmam sincs mit csináljak. Én a fiammal (első baba) ittam rendületlenül, a 42.hétre lett csak meg, viszont eszméletlen gyorsan meglett, 4 óra alatt.

Most a hugit várom, még csak 37 hetes vagyok de már szivesen megszülnék. Megbuggyanok, ha megint túlhordom...elkezdtem egy hete a málnalevelet, de ezekszerint akkor nem is jó????

2009. szept. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

En ittam, a dokim nem is ellenezte, de nem is partolta. Inkabb csak mosolygott rajta. Azt mondta, hogy bajom nem lesz tole, valoban nem lett, kozvetlen hatasa annyi volt, hogy megszunt az irdatlan szekrekedesem az utolso hetekben es ez lehetett a tea miatt is, mert enyhen emesztes serkento.

A kiirt datum elott harom nappal szultem, tehat egyaltalan nem hordtam tul, a viz folyt el eloszor, majd harom oran at nem voltak fajasaim. Majd megerkezett az elso, irdatlan eros volt es hosszu is, harom perc mulva jott a kovetkezo. Igen intenziv vajudasom volt, viszont alig harom oran belul az elso fajastol szamitva kint volt a kisfiam.

2009. szept. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a védőnő javasolta a teát.

5 nap túlhordás után elfolyt a magzatvizem. Bementem a kórházba, 3 ujjnyira ki voltam tágulva, fájás semmi. Mindenki csodálkozott, hogy ilyet még nem is láttak. Mondtam, hogy ittam a málnalevél teát. Na, a fogadott orvosom már úgy jött be, mint a dúvad, hogy én ezt vele miért nem beszéltem meg. Mert a szülés megindulása összetett folyamat, kell hozzá egy izom ellazulás alul, hogy kiférjen a baba. Meg egy erős izomösszehúzódás felül, ami megindítja a vajúdást, lefelé tolja a babát. Na, ez utóbbit gátolja a tea, szerinte.

Oxitocinnal szültem. Azóta sem tudom, hogy a tea miatt hordtam-e túl, vagy mi. A védőnőnek mondtam, hát teljesen ki volt kelve magától, hogy milyen hülyeséget beszél az orvos.

Azt hiszem a másodiknál nem fogom inni, bízzuk a természetre, csak megszülök anélkül is. Túlhordani nem akarom, meg azt sem, hogy ezt is indítsák.

2009. szept. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Annyit olvasgatok róla, és komolyan nem tudom eldönteni, folytassam-e...

Az első babámnál nem ittam, nem tágultam, 16 órás lett a vajúdás és nagyon nehéz a szülésem, a doki szerint.

Most nincs saját dokim, senkit nem is kérdeztem róla, elkezdtem...no akkor most mi legyen???

2009. szept. 27. 21:59
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Az én dokim szerint a teák és a homeós bogyók szülés előtt és közben hasztalanok, max. pszhichésen segíthet.
2009. szept. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekem a szülésznőm mondta,hogy majd igyam a 36. hét után.
2009. szept. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nohát...ma voltam nst-n, ez a 39. heti volt. eddig minden nst-nél mutatott a gép fájást, most SEMMIT, sőt, mint írtam, állandóan puha a hasam, nincsenek görcseim. a doki azt mondta, hagyjam abba, mert tényleg elképzelhető a túlhordás pontosan amiatt, hogy lazít, tehát a méhnyakat is, de minden egyebet is...és valóban ettől lehet könnyebb a vajúdás, de nem jó túlhordani sem. mérlegeljünk. én inkább abbahagyom.

mindenkinek minden jót és köszönöm a válaszokat.

2009. szept. 28. 13:14
 10/10 A kérdező kommentje:

Másnap megszületett a lányom, Írtó könnyen, egy óra tizenöt percet feküdtem a szülőszobán!!!

Talán mégis jó volt, hogy ittam pár napig, bár második gyerek volt.

2010. febr. 9. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!