Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megnéznétek a kórházi listámat...

Megnéznétek a kórházi listámat, hiányzik még valami?

Figyelt kérdés

Tapasztalt anyukák segítségét kérem, hogy egészítsék ki, ami esetleg hiányzik róla:


Mamának:

- hálóing (3-4 db)

- papucs (2 db)

- bugyi

- betét

- szoptatós melltartó

- melltartóbetét

- mellápoló kenőcs

- mellbimbóvédő

- mellszívó

- törölköző

- tusfürdő, sampon, fogkefe, fogkrém

- köntös

- meleg zokni

- wc papír, papírzsebkendő

- szalvéta, konyharuha, mosogatószer, mosogatószivacs

- pohár, evőeszköz

- MP3 lejátszó, mobiltöltő

- hajszárító, fésű, hajgumi

- óra, körömolló

- terhes kiskönyv, leletek, igazolványok, apasági nyil.

- olvasnivaló, toll, rejtvényújság


Babának:

- eldobható pelenka (1 kis csomagos)

- popsitörlő

- popsikrém

- fültisztító pálcika

- steril gézlap

- hintőpor

- alkohol

- cumisüveg

- textil pelenka

- tejtároló edény

- plédecske

- hazahozós ruha (a kózházban nem lehet sajátot használni)

- játszócumi

- pelenkazacskó


A steril gépzlap, hintőpor, alkohol, ezeket tényleg már a kórházba kell vinni, vagy azt majd a hazaérkezéskor az orvos írja fel és utána váltja ki a párom?

Köszönöm előre is a segítséget. Amúgy mikor érdemes ezeket összeraknom? A babaszoba lassan kész, én úgy lennék nyugodt, ha kész lenne a csomagom is, de sokan azt mondják, hogy még korai, és babonából nem szabad.

Nektek mi a véleményetek?

Köszönettel: 30+3 hkm


2013. jún. 25. 11:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem már az első napokban is sok tejem volt, úgyhogy jó az a melltartóbetét+mellszívó! Mondjuk én már terhesség alatt is használtam a betétet, mert a 14. héttől annyi előtejem volt, hogy az hihetetlen.
2013. jún. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

ÉN még a szülőszobás csomagba tettem szőlőcukrot,és nápolyit.Sokat ért mert borzasztó éhes voltam,azzal kibírtam

Plusz amit javasoltak nekem és ami nagyon jól jött a citromos víz...azaz limonádé..Jó kis frissítő

Csatlakozom az előttem szólóhoz..vigyél melltartóbetétet.ÉN szintedz minden szoptatásnál átáztatta. Ugyanis amikor az egyik ciciből szoptatsz,a másikból folyni kezd a tej.Ez a tejleadó reflex

Nekem olyannyira folyt,hogy amíg az egyikből evett,a mási fejtem a tejet,vagy csak oda tartottam.min 100 ml lejött azalatt

2013. júl. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!