Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha külföldön esem teherbe...

Ha külföldön esem teherbe (ott dolgozom) ott szüljek, vagy jöjjek haza? Ha ott szülök attól még magyar állampolgár lesz a baba?

Figyelt kérdés
2013. aug. 17. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Erre nehéz válaszolni, ha nem tudjuk, hol van az az "ott". Ha elmondod, több esélyünk van értelmes választ adni.

Ha Németországban vagy, ne menj haza, ha Kazasztánba, akkor talán. Az állampolgárság is attól függ, hogy pl a férjed magyar-e. Mivel te magyar vagy (gondolom állampolgár), így a gyereked is az lesz. Az ottani állampolgárságról nem tudok nyilatkozni a részletek ismerete nélkül.

2013. aug. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Amerikában fogok élni.
2013. aug. 17. 21:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha Amerikában születik akkor megkapja az amerikai állampolgárságot a szülők állampolgárságától függetlenül. Nem sok ilyen ország van. Én Angliában fogok szülni, de magyar állampolgár lesz a fiam mert mi is azok vagyunk.
2013. aug. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ahol automatikusan megkaphatja ott valójában te döntheted el. Akkor is ha olyan európai országban szülsz amelyik az apa országa(ha nem magyar) akkor is választhatsz.
2013. aug. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha az apuka is magyar, akkor kettös állampolgár lesz.
2013. aug. 18. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy már nem létezik kettős állampolgár. Felnőtt embereknél 100% hogy nem (apukám külföldi származású és egy ideig kettős állampolgár volt évekig aztán megváltoztatták a törvényt és mivel itt alapított családot döntenie kellett és mára már magyar állampolgár)


gyerekeknél nem tudom, hogy van-e valamilyen időkorlát amíg eldöntik a szülők, de én úgy tudom, hogy hivatalosan olyan már nem létezik, hogy kettős állampolgár.

2013. aug. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, én csak az európai helyzetről tudok nyilatkozni, az usa-t nem ismerem.

Kettős állampolgárság felnőttként valóban nem létezik. Ha felveszel más állampolgárságot, a magyarról le kell mondani. Viszont gyermek esetében lehetséges, de csakis születés révén. Én magyar vagyok, a férjem nem, és a fiunk mindkét állampolgársággal rendelkezik.

2013. aug. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!