Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akit császároztak, a műtét...

Akit császároztak, a műtét alatt éreztetek valamit? Mondta a doki, hogy épp mit csinál, beszélt hozzád vagy csak feküdtél ott, mint egy darab fa mialatt felvágtak?

Figyelt kérdés

Annyira ijesztő számomra, hogy ébren műtenek. Olyan mintha élve boncolnának :S...más ilyen nagy műtétet altatásban végeznek, ez nem kockázatos így nagyon az anyára nézve? Annyira félek...:( Már meg kellett volna születnie a babámnak, de az istenért nem akar jönni. :(

Fájt mikor betették a katétert?

Mikor beadták az edát?

Volt még valami "előkészület", "utómunkálat"?

Egy sima vizsgálattól rettegek, pedig ott csak ultrahangoznak, meg megnézi a méhszájat..a sima szülésnél rettegek attól hogy infúziót kötnek be és ott csöpög belém valami..nemhogy a császártól...:(


2014. júl. 5. 19:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Mind a ketszer beszeltek hozzam. Semmit se ereztem. Volt neha egy kis huzas-tolas, de ez csak annyi volt, hogy 'dolgoztak' bennem.

En inkabb ugy ereztem magam, mint vmi kivulallo.

2014. júl. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Sürgősségi császárom volt, így egy progisról nem tudok nyilatkozni. Sokszor olvasom, hogy máshogy történnek a dolgok, mint egy sürgősséginél. Nekem a katétert az érzéstelenítő után tették fel, beöntést sem kaptam, épp csak egy kicsit borotváltak (nem készültem, mert nem szülni mentem, csak egy ctg-re).

Nem fájt az érzéstelenítő, inkább kellemetlen. Egyébként utálom a tűt, a vérvételt sem bírom nézni. Undorít, ahogy a tű átszúrja a bőrt. Hát még ha a gerincembe nyomnak egyet! Elképzeltem, ezért nagyon rossz érzés volt, de nem fájt. Inkább nehézkesen ment, mert hatalmas volt a pocakom és nem tudtam tőle rendesen domborítani.

Nekem az aneszteziológus mondta, hogy mi történik éppen. Minden mozzanatot elmondott, hogy épp a hasamat fertőtlenítik, hogy vágnak, stb. Én érzetem is mindent, de nem fájt. Fura érzés volt.

Az volt még marha kellemetlen, amikor a doki a mellkasomra könyökölt és úgy nyomta ki belőlem a babát. Nem kaptam levegőt, nagyon rémisztő volt. DE az anesztes doktornő itt is segített, simogatta a fejem és mondta, hogy tudja, hogy rossz, de ne aggódjak, mindjárt vége.

Iszonyú kedves nő volt.

De összességében nem annyira borzasztó dolog, főleg, ha arra gondolsz, hogy ez elsősorban a babád egészségét szolgálja. Minden más, másodrendű.

2014. júl. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mindkét doki, felváltva mondta, hogy mi történik, és az anesztes doki is nagyon kedves volt, ha épp csend volt; ő mondta. Nem éreztem semmit, nekem nagyon pozitív élmény volt. :)
2014. júl. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Sok órányi vajúdás után sürgősségi császárom volt. Mit ne mondjak, úgy éreztem, már megváltás! Talán ezért sem ijedtem meg tőle, bár korábban én is idegenkedtem a dologtól. A gerincérzéstelenítés nem fájt, bár amikor beadták egy villámcsapás szerű érzés futott le, egészen a lábamba, de azt hiszem ez nem törvényszerű hogy legyen, mert az altató orvos bocsánatot kért miatta. A műtétből semmit nem éreztem, csak néha azt, hogy "pakolásznak". A katétert érzéstelenítés után kaptam, bár a vajúdás során is belém vágta egyszer a nem normális szülésznő, na az fájt eléggé. :( A dokim nem beszélt hozzám, hanem műtött, viszont a férjem a fejemnél lehetett, és ő és az altató orvos végig "szórakoztattak". Aztán szóltak, hogy figyeljek, mert érkezik a baba. A dokim összevarrt és utána váltott csak velem pár kedves mondatot. Nekem egyáltalán nem volt rossz élmény. Sőt, sokkal jobb emlékként maradt meg, mint a vajúdás.
2014. júl. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni, ezért inkább nem mondom el a császárom teljes történetét. Az enyém speciális eset volt. A katéter felhelyezés nem fájt, az edát mikor beadták én is éreztem a combomban végig futó fájdalmat. Sürgősségi császárom volt és bevallom mikor toltak a műtőbe nagyon féltem. A lényeg az, hogy bármi is történt és bárhogy szenvedtem, utólag mindent elfelejtettem és bármikor újra átesnék rajta. Zárójelben megjegyezném, hogy a császár utáni lábadozás százszor rosszabb, de azt is túl lehet élni és semmire nem fogsz emlékezni.
2014. júl. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem programozott császárom volt, 2 nappal hamarabb feküdtem be. A műtét előtti éjjel kaptam beöntést, az nem volt vészes. Másnap reggel, a műtét előtt betették még a katétert, mert a mi kórházunkban ez még az éjszakás szülésznő dolga :(. Jó,h második voltam, nem többedik. Na ez állati kellemetlen volt, és utána is olyan érzés volt, mint egy jó erős húgyúti fertőzés. Az érzéstelenítőt én szinte egyáltalán nem éreztem, és pont azért kellemes is volt, mert így már nem éreztem a katétert. A babám megvolt hamar. Nekem is az volt kellemetlen, amikor nyomták ki belőlem; azt hittem, mindjárt eltörik a bordám. Egyébként húzásokat, kotorásokat lehetett érezni. A dokik inkább egymással beszélgettek, a saját gyerekükről, ami jó volt, mert figyeltem, és így viszonylag hamar eltelt az idő. A műtős személyzet hihetetlen rendesek voltak; dícsérgették a kisfiamat,h milyen szép, gratuláltak, fülig ért a szájuk, és segítettek,h meg tudjam Őt simogatni, puszilni. Összességében nekem csodálatos élmény volt (az egyetlen negatívum a katéter), bárcsak át tudnám még élni :D
2014. júl. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem sürgősségi császárom volt, és ahogy toltak be a műtőbe, akkor fogtam fel, hogy itt mi lesz. Az altatásról azt mondták, az sokkal kockázatosabb, mert az altató átmegy a baba szervezetébe is, míg a gerincérzéstelenítő nem.


A gerencérzéstelenítés nem fájt, inkább az volt kellemetlen, amikor az aneszteziológus egy keresztet rajzolt a körmével a gerincemre, ahová majd szúrni fog. Utána végigfutott valami hideg a lábamon, és felrándult, na ez vicces volt :) ha nem lettem volna iszonyú fáradt a hosszú vajúdástól, esküszöm, felröhögök :)


A katétert fájt, mikor felrakták (előbb rakták fel, mint ahogy a műtőbe vittek volna), de szerintem nekem nem volt igazán jó helyen, mert amíg fent volt (másnap vették ki) végig éreztem, és kellemetlen volt, hogy ott van.


A dokim nagyon kedves volt, végig mondta, hogy mit csinál, valamit matatott az elején rajtam, és kérdezgette, hogy érzem-e, vagy nem. Szóltak, mikor vágtak, akkor úgy éreztem, mintha csak kaparásznák a bőrömet. A legkellemetlenebb az volt, hogy úgy éreztem, mindjárt eltörik a bordámat, levegőt is alig kaptam, de ez pár perc volt csak. Közben annyit éreztem, hogy húznak-vonnak ide-oda, de mást nem. Az aneszteziológus is kedves volt, valaki mindig beszélt hozzám.


Amikor megszületett a fiam, mondták, hogy milyen szép, formás baba, és mekkora haja van. Ezer meg egy babát láthattak már, és közte tuti sokkal szebbeket is, de nekem akkor elmondhatalanul jól esett :) Segítettek, hogy meg tudjam nézni, mert a fejemet nem lehetett emelni. Utána összevarrtak, ez olyan volt, mintha kicsit feszítettek volna.


de a császár utáni két napot szívesen kitörölném az emlékeimből :))) de a szobatársaim mondták, hogy napról napra jobb lesz, csak erőltetni kell a felkelést. Igazuk volt, a varratszedés után már nagyon könnyen mozogtam.

2014. júl. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekem is azért volt császárom, mert sehogy se akart kijönni, már a 42. hét volt, de még jóslóim se voltak, totál zárt méhszáj. Viszont kevés magzatvíz, kezdődő centralizált keringés, így nem lehetett tovább húzni.

Azért csinálják ébren, és nem altatásban, hogy az altatószer ne kerüljön be a baba szervezetébe.


A katétert az eda után adták be. Előtte volt beöntés, borotválás, az max. kellemetlennek mondható, de nem vészes. Nekem az EDA volt nagyon-nagyon gáz, 3 féle gerincbetegségem miatt 20 percig szurkált az anesztes, 3 csigolyarésben próbálkozott mire bement a tű. Egyszer majdnem el is ájultam közben :( Amúgy az aneszteziológus egy angyal volt, végig ő volt mellettem, ő mondott mindent hogy mi történik, a nőgyógyász doki el volt foglalva :) K. 40 perc volt a műtét, ebből az első 10 volt igazán kellemetlen, míg kicincálták a babát belőlem. Nem fájt egyáltalán, de az a rángatás... meg a végén nyomtak is egy nagyot a hasamon. Amikor kint volt a fiam, utána már sokkal könnyebb volt, már csak szívtak, kapirgáltak, összevarrtak. Ez viszont időben volt sok, kb. fél óra.

Utána egyből a szobába vittek, 6 órán át nem mozdulhattam, bámultam a plafont.

2014. júl. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
13 órát vajúdtam a 4. babámmal nem tágultam semmit, pedig mindent megpróbáltak! Fogadott orvosom volt, a legerősebb adag oxitocint kaptam a kínok kínja volt egymást érték a fájások, a végén már jöttek a tolófájások, de gyengén a baba még mindig fent volt, azonnali sürgősségi császármetszés kellett, mert a babám szívhangja leesett hosszú időn át, illetve én sem voltam teljesen magamnál már éjszaka volt. Megváltás volt a császár, nem éreztem egyáltalán meg a gerincbe adott érzéstelenítőt, gondolom az előtte lévő nagy fájdalmak miatt! :( Nem fájt a műtét, ilyen húzásokat éreztem csak, és mindent hallottam sokan voltak körülöttem és mindenki beszélt. Utána három óra múlva a kínok kínja volt kb 7 napig, 4 napig maga a pokol. A katéter az kellemetlen.
2014. júl. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok indított szülés volt, mert túl hordtam 40+4 napon indították 40+5 napon született meg
2014. júl. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!