Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hallott már bárki hasonlóról?...

Hallott már bárki hasonlóról? A véleményetekre vagyok kíváncsi!

Figyelt kérdés

Egy hete született meg a harmadik kisbabám, szerencsére egészségesek vagyunk ma már, de ami egy héttel ezelőtt velünk történt, azt még ma sem értettem meg. Volt már két hűvelyi szülésem, tudom hogyan indul a szülés és mindez mivel jár, nem vagyok tapasztalatlan e téren. Mégis most valami nagyon új dolog történt velem egy hete kedden délután. Pontosan a kiírt napon jártam, már 2 hete napi rendszeres CTG vizsgálaton, stb is részt vettem. Délután fél 4-kor iszonyatos görcseim lettek, lenn a méhem alsó felében. Először fél óránként, majd nagyon gyorsan besűrűsödtek 3 percesekre. Rögtön hívtam a férjem és írány a szülészet. Mikor odaértünk, a lépcsőn már szinte képtelen voltam felmnni, akkora fájdalmat éreztem szünet nélkül. Fájt a hasam és a hátamba is kisugárzott. A szülésznőt rögtön a ctg-re kapcsoltak, ami viszont semmilyen méhtevékenységet nem mutatott ki. Először még azt is mondták rám, hogy szimulálok! Én meg már moccanni sem tudtam a fájdalomtól, nemhogy pl. ágyra fel vagy le szálljak. Kétségbeestem mikor a szülésznő azt mondta, majd akkor grimaszoljak, amikor jönnek majd az igazi fájások! Már ez is kibirhatatlan volt. Megvizsgáltak, csak 2 ujjnyira voltam nyitva. Azt mondták reggelre talán eléggé kitágulok. Bevallom őszintén, akkor már a halálom is kívántam, csak a szenvedés szünjön meg. Mikor az orvos odaért, akkor már elkezdtem verítékezni is, folyt a homlokomról, a hasamról,stb. Ekkor az ő javaslatára megmérték a vérnyomásom is, ami 190/120 volt. Ránézett, a dagadt lábaimra és kimondta a diagnózist: preeklampszia. Amikor félig öntudatban még halottam az orvos hangját, amint sürgősen aneszteziológusért telefonált, akkor már tudtam, hogy nem fog sokáig tartani a kínszenvedéem. 20 perc múlva már kinn is volt a kisfiam, én azóta lábadozom a császármetszésból.

Ma már nyugodt vagyok, gyönyörködöm a bájos kisbabámban, de szeretném megérteni, vajon mi a csoda fájhatott nekem annyira, ha a méhem a CTG szerint nem is görcsölt?

Kérdeztem a szülésznőt, csak a vállát vonogatta, kérdeztem az orvost, azt mondta, ne foglalkozzak utólag már vele.

Szerintetek?

Egyébként az egy hét alatt 16 kiló/liter lement rólam, ami java valóban víz volt, tehát ődémás voltam, nem pedig hájas.


2010. jan. 20. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit jelent az,hogy preeklampszia?
2010. jan. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ikerterhességnél gyakoribb a magas vérnyomás, vagy a preeklampszia, ami azt jelentheti, hogy hamarabb kell világra hozni a babákat.

Az ikerterhesség legnagyobb veszélye a koraszülés. 10-ből 4 ikerterhességnél a 37. hét előtt megindul a szülés (talán a méh "túlnyúlása" miatt).


Preeklampszia:

A leggyakoribb súlyos szövődmény a terhesség utolsó harmadában.

Tünetei: a vérnyomás emelkedése és fehérjevizelés.

Figyelmeztető jelei:

-a vízvisszatartás miatt ödémás, dagadt a láb, boka, kéz, arc.

-emelkedik a vérnyomás.

- fehérje jelenik meg a vizeletben.

- túlzott súlygyarapodás.

2010. jan. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elolvasva, amit írtál, nálam is hasonló volt, csak hasonló, mert a vérnyomásom nem ment fel, igen erős, 5 perces fájásokkal, semmit nem mutatott a gép, első gyerek lévén igen bepánikoltam, mikor nekem is azt mondta a szülésznő, h szimulálok, meg ezek csak jóslók, akkor mi lesz velem később. A fogadott orvosomat sem akarta hívni, én akkor már bent feküdtem, másnap indították volna, mert túlhordtam.

Egy órával később megvizsgált a szülésznő, akkor már csak pereme volt a méhszájnak, az előző vizsgálatnál pedig csak egy ujjnyi. Na, akkor megijedt, elnézést kért, és hívta a dokit, illetve a saját szülésznőmet. Rá egy órára kezemben volt a babám.

Mikor előtte való este befektettek, 150-es fájásokat mutatott a gép, úgy, hogy semmit sem éreztem, vajúdás közben a max 5 volt, és csillagokat láttam. Gondolom, h emiatt hitte a szülésznő, h nem is fáj. Szóval nem tudom, mit mutat a gép, nekem sem jól csinálta.

2010. jan. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Lehet, hogy velem is ez történt, ugyanis senki se tudja rá a választ. Előzmény: Másfél éve szültem, császárral gyönyörű első kisfiam. 56 kg-ról 73 kg-val mentem szűlni. 39. héten mentem be az esti órákban a kórházba magzatmozgás hiány észlelésével, illetve 166-os vérnyomással. A ctg alapján minden rendben volt. A vérnyomásom is ment magától lefelé. De bent tartottak. A 2. nap éjjel fél egytől görcseim lettek, még elég gyengécskék, de már nem tudtam onnantól aludni. Fáradt voltam. Délután 3-kor úgy JÓL megvizsgált egy ügyeletes doki és elkezdett szivárogni a víz. A lényeg, hogy du.4-től már erős fájásaim voltak, leküldtek a szülészetre, és este 8-ig iszonyú fájdalmaim voltak, de csak kb. 2 újjnyira voltam tág. A vérnyomásom megint kúszott felfelé, a lábaim, kezeim ödémásak voltak és a lázam 38 fölé ment. Mivel első babaként nagy babát jósóltak, és az előbbieket beleszámítva, a vége császár lett, 20 óra vajúdás után megszülettett a 4 kg. 57 cm-s fiam. Senki se tudja, mitől lettem lázas, az orvosok sem mondtak semmit, csak sugdostak egymásnak mindenfélét latinul. Másnap meg este leküldtek gyerekágyra, de utána reggel nehézlégzéssel ismét fel az intenzívre. A lábaim-kezeim ugyanúgy dagadtak voltak és mintha - végén kaptam vízhajtót - mintha trombózis gyanút is hallottam volna valamelyik nővértől, - de egyik orvos sem mondott biztosat. A végén 5 nap után hazaengedtek. Tejem persze alig volt, de ez már mellékes.

Sajnálom ami veled történt, lehet a két dolog nem ugyanaz, de nagyon hasonlít az én szülésemre. Talán tudja rá valaki a magyarázatot (vagy nem)...

2010. jan. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy jártam, első baba volt. vérnyomásgondom nem volt, de nagyon fájt, az a r...t gép meg nem mutatott semmi fájást, és egyáltalán nem tágultam, 12 órát kínlódtattak a császárig. Hogy most tényleg szülési fájdalmaim voltak, vagy nem senki nem tudta megmondani.A végén leesett a szívhang, akkor persze már rohangáltak műtőt intézni, előtte meg csak azt hajtogatták a kedves sznők, hogy majd megtudom mi a fájdalom.A férjem szint volt olyan hogy kb. 10 percig nem is voltam magamnál.
2010. jan. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a soraitokat, ezek szerint nem vagyok egyedül az esetemmel. Olyan szörnyű amit most átéltem, hogy valószínűleg nem vállalkozok többé terhességre, pedig tervben volt. ha az első lett volna ilyen, ma biztosan csak egyke fiam lenne! örülök, hogy mindannyian ma már túl vagytok rajta, mint ahogy én is, csak mégis esz a fene, szeretném tudni, mi is történhetett velem valójában, Mindenesetre részemről nem sok bizalom van többé az efféle CTG gépekben. mert ami fájt, iszonyuan, azt én éreztem, nem kellett ahhoz semmiféle gép.
2010. jan. 22. 07:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én szeptemberben szültem, természetes úton az első gyerekemet.Szülés előtt egy hónapig kórházban voltam magas vérnyomás, vizesedés, fehérjevizelés miatt.Szülés előtt 24 órával kezdődtek a fájások, előbb 10, majd 5 percenként.Szülés előtt három órával közölte a doki, hogy másnap megindítják a szülést, mert rosszak az eredményeim.Mivel bent voltam a kórházban volt olyan nap, hogy három nst-t és két áramlási ultrahangot is csináltak.Amikor már olyan erősek voltak a fájásaim, hogy majd leestem a székről, megkértem a szülésznőt az osztályon, hogy rakja rám a fájásmérőt.Max. 38-ig ment fel, én meg nem láttama fájdalomtól.Azt mondta a szülésznő, hogy ez még csak fájásocska.Én meg majdnem mondtam, hogy A...d a fájásocska.Ezután elkezdett a víz szivárogni, és felmentem a szülőszobára.Négy ujjnyira ki voltam tágulva, két óra múlva három nyomásból meglett a fiam.

Szóval nekem semmit nem mutatott a fájásmérő.Ja, és 22 kilót híztam a terhesség alatt, és két kiló kivételével mindet a kórházban hagytam.

2010. jan. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

szia, én kétszer szültem hasonló fájásokkal mint te. Mindkettőnél azt mondták, hogy az nem is fáj, de szerencsére a doki az normális volt, mert már ismert: az első szülésemnél a CTG csak a tolófájásokat jelezte, addig semmit :-(.

Mai napig nem tudom, hogy milyen fájásokat kellene éreznem mikor az a gép is jelez, mert nekem mindig vízszintes vonalat húzott a nullánál, pedig két gyereket szültem természetes módon (az első 4350 gramm, a második 4600 grammal született)

2010. jan. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsére nem volt sem magas vérnyomás, sem vizesedés, de a sz@r gépük nekem sem mutatott fájásokat, pedig majd a falat kapartam. Oxytocint kaptam 8 órán keresztül, hát persze, hogy marhára fájt. Nem értettem, hogy miért a gyomrom magasságába teszik az érzékelőt, amikor lent fáj...? Azt mondták, hogy akkor jó a fájás, ha már ott fönt is fáj. Nekem ott egyáltalán nem fájt, vagy nem emlékszem rá, mert a lenti fájások miatt nekem is egy csomó minden kiesett.
2010. jan. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, de bírom, amikor a szülésznők megmondják, hogy mennyire fáj nekünk. Gondolom saját szülésük még nem volt. Az ilyenekért ölni tudnék.
2010. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!