Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hallotátok? Mit kell tenni?...

Hallotátok? Mit kell tenni? Valaki már csináltatott ilyen papírt?

Figyelt kérdés
2010 januárjától van egy új változás azoknál akik élettársi kapcsolatban élnek.Már nem elég az apasági nyilatkozat hanem kell egy élettársi kapcsolatot igazoló nyilatkozat is ahhoz hogy kiadják a baba anyakönyvi kivonatát.A tv-ben van szó róla ma este lesz egy riport is.
2010. jan. 28. 08:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Igen, erre én is kíváncsi vagyok. Pár hete csináltattuk meg az apaságit, márciusban jön a baba. Az önkormányzaton azt mondta a nő, hogy tervben van ez a jogszabálymódosítás, még nem léptették életbe, senki nem tud semmi biztosat. A lényege az, amit leírtál, közjegyző által hitelesített, bejegyzett élettársi viszony kell hozzá, hogy apuka a nevére vehesse a babát.

De hogy ez tényleg létezik-e...mindjárt megnézem a közlönyben.

2010. jan. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
hát ez marha jó....ha vki esetleg ezzel kapcsolatban megtud vmi infot lécci írjatok...köszönöm..
2010. jan. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Felhívtam a védőnőt aki nem hallotta még a változást de a helyi önkormányzattal beszélt ahol azt mondták még annyira friss a dolog hogy nem tudják pontosan ki foglalkozik vele várni kell még pár hetet mire letisztul a dolog.Azért fontos a dolog hogy le tudják ellenőrizni tényleg nem vagyunk-e házasok vagy ne tudjuk letagadni hogy valakivel együtt élünk.
2010. jan. 28. 10:31
 4/23 anonim ***** válasza:
második vagyok.az a pár hét alatt mi már megszülünk remélem és kimaradunk ebböl a butaságból.az apasági miatt is annyit rohangáltunk mint pók a falon nem hianyzik még ez is egy pár napos,hetes babával...36 h kismama
2010. jan. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, mert a jelenleg hatályos Csjt. szerint az apaság megállapításához elegendő a teljes hatályú elismerés. Egyáltalán nem logikus, hogy kötelezik a szülőket az együtt élésre, mert a gyereknek a pasi az apja akkor is, ha már nem él a nővel. Nem lehet, hogy valamit félreértettél?
2010. jan. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Bocsi, előző vagyok, már értem, pont fordítva van:)

2010. január 1-jétől mind az azonos, mind a különnemű párok kérhetik élettársi kapcsolatuk nyilvántartásba vételét a közjegyzőknél. A nyilvántartásba vétel az élettársi kapcsolathoz képést egy kivétellel új jogokat és kötelezettségeket nem keletkeztet, csak az élettársi kapcsolat fennállásának bizonyítását könnyíti meg. Az egyetlen különbség az élettársi kapcsolathoz képest, hogy az anya különnemű nyilvántartott élettársára vonatkozik az apasági vélelem, tehát nem kell külön apai elismerő nyilatkozatot tenni, az élettárs automatikusan a gyermek apjának minősül

2010. jan. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Szóval ne aggódj, nem negatív a szabály, hanem pozitív, nem kell apasági, ha bejegyzett élettárs az apuka.
2010. jan. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

11.21, remélem igazad van, én is azért akadtam ki, mert az önkormányzatos nőci szavaiból én a pont arra következtettem, hogy ez az élettársi cucc KELL, ha a párom a nevére szeretné venni, de akkor lehet h csak én értettem félre!

első voltam

2010. jan. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
45%
Hallottam. Múlt héten csináltattam apasági papírt és ott szólt az önkormányzatos csajszi, hogy lesz ilyen. Ez kb 2000 ft lesz (még pontos infójuk nem volt róla) és ahhoz szükséges, hogy kiadják az anyakönyvi kivonatot. Tehát a szülés után ráérünk megcsináltatni. A kórházban még elég a gyerek nevéhez az apasági nyilatkozat és az abban leírt nevet fogja kapni a gyerek.
2010. jan. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
11.51-es vagyok. És azt is mondta az ügyintéző, hogy majd ott kell megcsináltatni, ahol szülni fogok, abban a kerületben (én Budapest XIII. kerületi vagyok, itt megcsinálták az apaságit, a VIII. kerületben fogok szülni)
2010. jan. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!