Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hallotátok? Mit kell tenni?...

Hallotátok? Mit kell tenni? Valaki már csináltatott ilyen papírt?

Figyelt kérdés
2010 januárjától van egy új változás azoknál akik élettársi kapcsolatban élnek.Már nem elég az apasági nyilatkozat hanem kell egy élettársi kapcsolatot igazoló nyilatkozat is ahhoz hogy kiadják a baba anyakönyvi kivonatát.A tv-ben van szó róla ma este lesz egy riport is.
2010. jan. 28. 08:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
11.21 vagyok, igen, igazam van, nem tehetik függővé a gyerek jogállásának rendezését attól, hogy élettársad van vagy nincs. A törvény változtatásával könnyíteni akarnak az apasági vélelmek elismerésénél, ezért változtattak úgy, hogy azonos jogokat élvez az apa, aki az anyával házasságban él azzal az apával aki az anyával bejegyzett élettársi kapcsolatban él. Tehát az apaság elismeréséhez vagy házassági anyakönyvi kivonat, VAGY apasági elismerő nyilatkozat, VAGY élettársi kapcsolatról elismerés kell. Nem mindegyik. Bármelyik ügyintéző mást mond, higgyétek el, hogy téved, a törvényhozók egyértelműen leírták, hogy mi a helyzet.
2010. jan. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Nekünk meg van az apasági ami elegendő a nevéhez de nem elegendő a születési anyakönyvi kivonathoz.Ha szülés után kell intézkedni az azért nem jó mert állítólag több hét és addig semmilyen anyagi támogatást nem adnak.A lényeg aki eddig nem intézett semmit annak az élettársi kell egyből én pedig rohangálhatok megint.
2010. jan. 28. 15:49
 13/23 anonim ***** válasza:

Én azért nem értem,mert mi a franc köze van az apaságinak vagy házasságlevélnek vagy bejegyzett élettársinak az anyakönyvi kivonathoz? Az egyetlen erre vonatkozó dolog egy cikk a blikkből, de az is tök keverés. Az egy dolog, hogy ugye fontos, kinek a nevére kerül a gyerek, de ezzel eddig nem foglalkoztak, ha nem volt apasági a kiskönyvben, eleve anyuka nevére anyakönyvezték, aztán utána lehetett intézkedni.

Most meg valahogy úgy jön le, mintha ezek nélkül a papírok nélkül nem is lenne gyerek a gyerek. (mármint az apasági vélelem nélkül)

első voltam

2010. jan. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
11.51-es vagyok megint. Hát nekem az ügyintéző azt mondta, hogy az élettársi is azonnali papír lesz. Bár még ő is bizonytalan volt a témát illetően. Vagyis nem ő volt bizonytalan, hanem a felettesei. Meglátjuk, csak nem tolnak ki velünk anyagi tekintetben.
2010. jan. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Próbálok segíteni, de elég nehéz, utoljára leírom: A születési anyakönyvi kivonat a te illetve a te gyereked és a párod adatait tartalmazza, az anyakönyvvezető KÖTELES kiadni, akkor is, ha van apa, akkor is ha nincs, akkor is ha van élettárs, akkor is ha nincs. Akinek van élettársa, és azt BEJEGYEZTETI, akkor annak nem kell apaságit külön csináltatnia, elég erről igazolás. Akinek nincs élettársa, de szeretné, ha a gyereke az apa nevén lenne, annak marad a szimpla apasági nyilatkozat. Nem KÖTELEZŐ az élettársi kapcsolat sem a gyerek nevéhez SEM az anyakönyv kiadásához! Az anyakönyv kiadásához kell: 1. VAGY az apasági, VAGY a bejegyzett élettársi, VAGY a házassági anyakönyvi kivonat. Sajnálom, de ennél egyértelműbben nem tudom leírni, friss a jogszabály, de az összes létező törvényt és törvényerejű rendeletet átnéztem, plusz megnéztem néhány önkormányzat honlapján a vonatkozó szabályozást, és még mindig állítom, hogy amit leírtam az úgy van. Ha az ügyintéző ezt nem akarja megérteni, vigyétek a törvénymódosítás szövegét, azt nem lehet úgy értelmezni, hogy mindkettő kell. Persze nem muszáj elhinni amit írok, de még csak nem is logikus, hogy mindkettőt kérik, ezzel az erővel kérhetnének apaságit a házassági anyakönyvi kivonat mellé is! Ez a módosítás egy könnyítés azok felé, akik nem házasok, de hivatalosan együtt élnek.
2010. jan. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Oké értettem mindent,valószínű a fejesek nem tudják mi is van mert amikor én is betelefonáltam a jegyzőhöz azt mondta mind a kettő papír fog kelleni az én esetemben de várjak még mire minden tiszta lesz.Megkérdeztem miért van így a válasz pl:egy nő most szült de együtt él valakivel közös háztartásban mégis igényt tart az egyedülálló anyaként járó támogatásokra,holott 2 kereső van.Ezt akarják kiszűrni hogy tényleg csak az kapja a támogatást akinek jár.Mégegy pl:valaki házas de mástól van a gyerek mégis egyedül neveli.Hát ennyi várok türelemmel,szerintem ti is tegyetek így.Köszi
2010. jan. 28. 16:42
 17/23 anonim ***** válasza:
most lesz a hiradoban
2010. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Jogszabály már van? Be tudná valaki linkelni? Vagy csak javaslati stádiumban van?
2010. jan. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

11.20 köszi a segítséget, én értem, hogy mit mondasz...

A bajom az, hogy pl most volt a hiradóban, hogy NEM ADJÁK KI a baba anyakönyvi kivonatát, ha nem vagy házas/élettárs.

Na ezért nem értem, mert szerintem is megengedhetetlen, hogy a gyereknek a szülei úgynmond rendezetlen jogi státusza miatt ne adják ki az anyakönyvet.

Mi pl a párommal egy lakcímre vagyunk bejelentve, csak nem vagyunk bejegyzett élettársak, nem tudom ennek mi köze van a babám anyakönyveztetéséhez.

Ezt nem értem. Érted?

Első

2010. jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Apasági elismerő nyilatkozatot csak akkor lehet tenni, ha más apasági vélelem nincs. Ehhez igazolni kell, hogy az anya sem nem házas, sem nem áll közjegyzői nyilvántartásba vett élettársi kapcsolatban. A házasságot eddig is ellenőrízték a nyilvántartások alapján, a közjegyzői nyilvántartáshoz viszont az anyakönyvvezetők nem férnek hozzá, így azt nem tudják ellenőrízni. Amíg ezt nem oldják meg, szerezni kell egy közjegyzői papírt az anyának, hogy nincs fennáló nyilvántartott élettársi kapcsolata mással, és csak ezutát vezetik át a anyakönyvbe az apai elismerőt.
2010. jan. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!