Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés valóban fájdalmasabb...

A szülés valóban fájdalmasabb a menstruációnál ez esetben?

Figyelt kérdés

A menstruációm annyira fájdalmas néha, hogy elájulok a fájdalomtól, jobb esetben hányok... Tehát úgy gondolom, hogy ennél fájdalmasabb dolog nem lehet az életembe, ha már az adott fájdalomtól elájulok

Nem tanácsokat szeretnék, hogy szüntessem meg, hanem a kérdésre választ :) Tapasztalatokat, akinek ilyen fájdalmas volt a menstruáció, és szült már. Én még nem fogok szülni, pár évvel később tervezem. Jah és tudom hogy mindenki más, nem lehet megjósolni, csupán tapasztalatokat szeretnék hallani, vagyis olvasni



2015. febr. 6. 14:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj ezzel a kérdéssel, hogy nem lehet rá pontos választ adni.

Vannak, akiknek nem igen fáj a szülés (nyilván ők vannak jóval kevesebben, de vannak), és vannak, akik elég nagy kínokat élnek meg és sokáig vajúdnak.

Az előnyöd, hogy ismered már ezt a nagy fájdalmat és talán így a szülést is jobban éled meg. Nekem nem voltak soha menstruációs görcseim, tudtam, hogy a szülés fájni fog, de mégsem számítottam akkora fájdalomra, mint amit átéltem.

Hát, kívánom, hogy az első kategóriába tartozz!

Lehet, hogy válaszolnak majd olyanok is, akiknek nagy görcseik voltam mensikor és már szültek is, de hidd el, hogy mindenki más, mindent másképp élünk meg, így az ő válaszukra se nagyon támaszkodhatsz.

De, ahogy írtam, nyilván előnyödre lesz, hogy nagyjából tudod, mire számíts.

2015. febr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%

hogy ha csak magát a folyamatokat nézed, mi zajlik menstruációkor a szervezetedben és mi vajúdáskor, akkor is nyilvánvaló, hogy a vajúdás jobban fáj. szüléskor meg inkább az a fájdalom, hogy azon a kicsi lyukon kijön egy nagy fej :D szóval szétfeszít, elképesztően fájdalmas.

szerintem ha menstruációkor elájulsz az inkább azt jelenti, hogy nagyon alacsony a fájdalomküszöböd, nem a valós fájdalmat mutathatja. amit nem bántásból írok csak pusztán a biológiai folyamat alapján :)

2015. febr. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
59%
Bár menstruációs fájdalmam nem volt, vesegörcsöm igen. Azzal kb. egyenrangú volt a szülés.
2015. febr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%
Nekem iszonyú menstruációs görcseim voltak, volt hogy tényleg majdnem elájultam. Ehhez képest a szülés még sokkal fájdalmasabb volt. Mondjuk nekem indították, ezerrel kaptam az oxitocint az még rátett egy lapáttal. Viszont mióta szülés után menstruálok egyáltalán nem görcsölök, picit sem.
2015. febr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
48%
Huszonakárhány éve menstruálok és minden hónap maga a pokol. Négyszer szültem és inkább szülök. Az utolsó volt a legkönnyebb, tök fájdalommentes vajúdással, csak a vége volt kicsit gáz, de amúgyis más elme állapotban van olyankor az ember.
2015. febr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%

Nekem szülés előtt mindig hasonló volt a menzeszem, mint neked.Sokszor ájuldoztam a fájdalomtól, hánytam, volt hogy a fejem nem bírtam a párnámról felemelni, magzat pózban feküdtem.Gondoltam, mit nekem egy szülés?

Tévedtem....akkora fájdalmakkal szültem, hogy ahhoz képest a fájdalmasnak vélt mensim semmi.

Viszont van egy rokonom, aki sosem görcsölt, ha megvolt neki, és azt sem vette észre, hogy szül.Bement NST-re, és ott vették észre, hogy már szül.Ekkor volt 9 ujjnyira nyitva, és az ég világon semmit nem érzett, a tolófájása is annyi volt, mint ha hasmenése lenne, és nem bírná visszatartani. Szóval, ki tudja.

De kívánom neked, ha odakerülsz ne fájjon annyira :D

2015. febr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

kedves első válaszoló, magam is írtam hogy tudom, hogy nem lehet előre megjósolni, de köszi :)

a többieknek köszönöm a tapasztalatok megosztását, várom a további információkat :)

2015. febr. 6. 16:54
 8/22 anonim ***** válasza:
82%
Egy barátnőmnek vannak nagyon-nagyon erős menstruációs fájdalmai. persze mindig kicsit kételkedve fogadtam, mert inkább úgy gondoltam magamban, hogy alacsony a fájdalomküszöbe. Aztán pár hete eltörte a bokáját, és lábon, alig sántikálva lesétált a sebészetre, hogy val.szeg kibicsaklott a bokája. Hát több helyen tört, de az eltelt évek alatt az erős menstruációs görcsök miatt szerintem hozzászokott a fájdalomhoz. Most már elhiszem neki, hogy nagy fájdalmai vannak havonta.
2015. febr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is borzalmas görcseim voltak minden mensinél...a szülés pedig leírhatatlanul fájt (a vajúdás is és a kitolás is)! Mondom ezt úgy, hogy az 5 perces fájásokkal még lazán készülődtem a kórházba (lassan lefürödtem, hajat mostam/szárítottam). Van akinek csak a dereka fáj szüléskor, van aki a 10 perces fájásokba akar belehalni!
2015. febr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
43%
Hasonló, de a szüléskor vannak fájásszünetek, amikor szusszanhatsz egy kicsit, mert ilyenkor nulla a fájdalom, míg a menstruációs fájdalom szünet nélküli. Azon kívül szüléskor ott a motiváló tényező is, hogy ha kibírod és túl vagy rajta, kezedben tarthatod a legszebb ajándékot.
2015. febr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!