Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a szülés élmény ( e)?

Milyen a szülés élmény ( e)?

Figyelt kérdés

A szülés tényleg egy felemelő, csodás élmény? Életet adni a legjobb

a világon, a legszebb nap 9 hónap várakozás után(lelkileg), minden-

kinek?


2015. márc. 13. 10:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Nekem nem. :( Bennem nagyon megmaradt, hogy eszméletlenül fááájt és tudom, hogy túlzottan, de már rettegek attól a gondolattól, hogy ezt még egyszer meg kelljen valamikor a jövőben csinálnom. Pedig már évek óta volt és nem is panaszkodhatok, mert nem volt extra hosszú vajódásom, vagy komplikációs szülésem, de mégis így érzek.
2015. márc. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Hát nem.

Én úgy éltem meg, hogy ez egy "szükséges rossz", hogy a gyermekem a kezemben lehessen a pocakomból.

Borzalmasan fájdalmas, még szerencse, hogy a felére emlékszem csak...


A 9 hónap tényleg a legszebb, azt fantasztikusan éltem meg, de a szülés...

2015. márc. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
13%
Nekem igen. De megértem, hogy nem mindenkinek ilyen. Számomra a fájdalom, a nehézség, a reménytelen pillanatok ellenére amikor úgy érzed most véged, ez a bazi "csomag" se ki se be... :D DE számomra az egész terhesség, és a szülés ennek ellenére mámoros, csoda volt!!! Pedig kijutott minden nehézsége elhihetitek... Ez van, kicsit állatias ösztöneim vannak szerencsére :)
2015. márc. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%
És még valami, tényleg borzasztóan, rettenetesen fáj, de valamiért nem ez maradt meg bennem.
2015. márc. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 rejtjel ***** válasza:
61%
Feledhetetlen :) Tény, hogy fáj, de ki lehet bírni. Ami jó, hogy bár nagy a fájdalom, de vannak szünetek, fel lehet készülni a következőre. Ha nagyon félsz, lehet kérni epidurális érzéstelenítést, az könnyebbé teszi, és nem, nem szégyen. Segít az is, ha eljársz szülésfelkészítőre, akkor legalább úgy érzed, teszel valamit az ügyben ;) Amikor aztán meglesz a gyerkőc, tényleg szuper lelkileg, és rengeteget segít a fizikai megpróbáltatásokban, hogy ott az a drága kis gyerkőc :)
2015. márc. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
Nekem a 9hónap is borzalmas volt, ès a születèse is!!!
2015. márc. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

Ez annyira változó! Van, akinek olyan trauma, hogy évekig nem tudja feldolgozni, és van, aki szívesen emlékszik rá, ez a szülés milyenségétől függ.

A könnyű szülés is fáj, de az elviselhető mértékben és ideig. Akinek beszorul a gyerek, vagy órákig tart a kitolás stb., az biztos nem élményként emlékszik rá.

Akkor és ott örültem, hogy túl vagyok rajta, visszatekintve érdekes és izgalmas élmény, de nem szeretném még egyszer átélni.

Ha véletlen még egyszer teherbe esem, mindenképp epidurállal szeretnék szülni.

2015. márc. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%
Nekem csodás élmény volt. Nem is vajúdtam hosszan (5 órát), éjjel volt, csak mi voltunk a szülőszobán, nem avatkoztak be a folyamatba, hagyták hogy a dolgok maguktól történjenek. Ebben a háborítatlan, nyugodt környezetben biztonságban éreztem magam, tudtam magunkra figyelni. Ez így volt jó nekünk.
2015. márc. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%

Nekem beszorult a baba,és bizony hosszú órákig tartott a kitolás,pontosan 3 órát,előtte 8 óra vajúdás, aminek a vége vákuum lett...de, ennek ellenére 4 héttel utána ma azt mondom csodálatos volt,és a legszebb dolog ami történt ,történhet velem ebben az életben,a kisfiamért bármikor újra és újra végig küzdeném azt a napot!

:)

2015. márc. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem jó élmény volt az első, de a második előtt már tudtam mi vár rám és paráztam sokkal jobban, viszont 3 hete megszületett a lányom és egy megkönnyebbülésfélét érzek, hogy 2 gyermekem van, többe nem szeretnék, túl vagyok rajta, a terhességeken, a szüléseken, teljes a családom,és ez nagyon jó érzés.
2015. márc. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!