Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a szülés élmény ( e)?

Milyen a szülés élmény ( e)?

Figyelt kérdés

A szülés tényleg egy felemelő, csodás élmény? Életet adni a legjobb

a világon, a legszebb nap 9 hónap várakozás után(lelkileg), minden-

kinek?


2015. márc. 13. 10:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%

A terhességem nagyon jó volt, problémamentes viszonylag kicsi pocakkal, amivel "könnyen" tudtam jönni-menni.

Persze voltak nehézségek,de mégis egy csodás dolog sztem.

A Szülés... Hát... Baromi fájdalmas volt. De..Életem egyik legjobb,legszebb élménye. Én 16 órát vajúdtam,borzasztó fájásaim voltak.Rögtön 5 percesek. De alig várom,hogy újra átélhessem. Na nem a fájdalmat,hanem az érzést:) hogy megszületik a kincsem,hogy életet adhatok:) Szerintem összességében Nagyszerű élmény,csodás emlék:) Szívesen,és könnyes szemmel emlékszem vissza:)

12 hetes kisasszony anyuja

2015. márc. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ott, helyben azt hittem, elpusztulok. De mikor vége lett, akkora megkönnyebbülés volt, hogy az valami hihetetlen. Nem éreztem semmi eufórikust, csak örültem, hogy végre vége, és egyben vagyunk, mindenki egészségesen. Emellett, igen nagy élmény, emlékszem a pillanatra, amikor kibújt. A meleg, nedves kis lábacskája hozzám ért, ahogy kapálózott. A kis gyűrött buksijára. És ha érdem, ha nem, piszkosul büszke voltam magamra, magunkra, hogy ilyen jól ment, és egyszerűen úgy érezem, felülmúltam magam. Mivel nem gondoltam, hogy meg tudom csinálni.
2015. márc. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
63%
Nekem az volt életem legszebb 9 hónapja volt és a legszebb nap volt a szülés. Nyilván volt a terhességem során kellemetlenség, de azt olyan könnyedén vettem, mert nagyobb volt a boldogsàg. A szülés veszettül fájt de valahogy jól éltem meg és örömmel gondolok rá.
2015. márc. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 lyna82 ***** válasza:
Nekem mindkét terhességem veszélyeztetett volt magas vérnyomás miatt,így fennállt,hogy esetleg császárral szülök.Ettől nagyon rettegtem.Mindkét esetben az utolsó egy hónapot kórházban töltöttem,ami nagyon megviselt lelkileg.Szerencsére viszont mindkét babám mikor eljött a szülés napja nagyon gyorsan megszülettek,még a vérnyomásomnak sem volt ideje felmenni :D Mikor már annyira fájt,hogy azt hittem nem bírom tovább,már nyomhattam is. :) Szóval maga a szülés egy "álom" volt,a terhesség nem annyira.
2015. márc. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A szülés ha jól alakul, leginkább, ha megy a maga természtes módján és nem avatkoznak be feleslegesen, nem sürgetik ki a babát, akkor nem viseli meg annyira az anyukát sem.

3x szültem, és az elsőnél bizony elhittem én is, hogy igen, kell az oxitocin, mert jöjjön ki gyorsan az a gyerek. Addig olyan kellemesen vajúdgattam a férjemmel, fájt, de abszolút elviselhető volt. Mikor rámkötötték az oxitocint onnantól olyan szinten erősödtek fel a fájások, hogy szó szerint összemosódott minden, nem tudtam magamról és egyszer csak irányítottak, hogy nyomjak, majd doki belémkönyökölt és kinyomták belőlem a gyereket. Azt hittem kinyúvadok. Az egész csak 3órát tartott mindenestül, de iszonyatosan fájt. Az emlék 2nap mulva már nagyon szép volt, és persze a gyerekért megérte- de már tudom, hogy másképp is lehetett volna.

Második szülésem nagyon kevés fájdalommal járt, és nagyon gyorsan le is zajlott, a szülőszobára fájás nélkül érzetem szűk 4ujjnyi méhszájjal, és 40perc mulva babáztam. Nem volt semmi beavatkozás. Abszolút én irányítottam- én mondtam mikor kell nyomni, és úgy nyomtam, hogy nekem jól esett, és jól is csináltam- mert ráéreztem és nem kellett, hogy a doki rámhasaljon és kinyomják belőlem. A kisbabámat a hasarmra rakták és akkor ott olyan földöntúli eufórikus állapotba kerültem, amit nem tudok szavakba önteni. Akkor eldöntöttem, hogy még-még-még szülni akarok, és akrok mégegy gyereket. Pedig 2volt a terv. Szóval nagyon felemelő csodás élményben volt részem.

20hónap mulva jött is a 3. szülés ami szintén fájás nélkül indult be, mert elkezdett nyílni a méhszáj, és egyik délután mikor már érzetem, hogy sehogyan sem jó, és menjünk nézzük meg mi van odabent- akkor már be is kisért a dokim- aki éppen ügyeletes volt a szülőszobára és megrepszetette a burkot. Onnantól lettek fájások és 1óra 50perc mulva kint is volt a picikém. Szintén semmi beavatkozás nem volt és egyedül nyomtam- szóval nagyon szép és felemelő volt számomra ez is. Sőt a 3ból ez volt a legeslegszebb. Itt is jött az a nagy boldogságmámor és csak folyt a könnyem egyfolytában. EGyrészt iszonyatosan boldog voltam, hogy ott a picikém, másrészt sírtam, mert éreztem legbelül, hogy ez az utolsó ilyen élémnyem. :))

A 2-3. szülésemből kiindulva - ha lehetne ilyet tenni- az elsőnél bizony nem kértem volna az oxitocint. Lehet, hogy 10óra mulva lett volna csak meg a baba, de hogy nem ilyen áron, az is biztos.

2015. márc. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
2 hete szültem első babámat, még mindig a hatása alatt vagyok. Nagyon jó érzés, amikor kijön a gyerek. Felfoghatatlan. Fájdalomcsillapítás és gáz nélkül akartam szülni, sikerült is. Nem féltem sem előtte, sem akkor. 4 centire tágult méhszájjal érkeztem a kórházba, burkot repesztettek 5 óra múlva megszületett a fiam. Oxit csak a végén kellett bekötni, annyira jól tágultam 4-ről 9 centire. Itt azonban már fájásgyengeség volt, a babám sem akart befordulni, kívülről segítettek, itt felmerült a császár szükségessége, de megoldottuk. Ez sem volt az a belém könyöklős horror, tény, nagyon jó, lelkiismeretes, orvosom volt. Nem mondom, repedtem, meg olyan gyengeséget soha nem éreztem, mint aztán, de akkor is szívesen emlékszem vissza rá.
2015. márc. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Olyan jó olvasni, hogy mások is csodaként élik meg a szülést!! :)

Én is odavagyok, meg vissza!

Két hetes múlt a kislányom és örök emlék mindkét szülésem.

(van egy 3 éves lányom is.)


Utólag teljesen elkeseredtem, hogy nem kameráztunk, csak sok sok kép készült, előtte, alatta, utána. :)

Egy gyönyörű zenés klippel kárpótoltam magam azért, hogy maga a szülés nincs megörökítve. :(

Pedig olyan jó lenne visszanézni, ráadásul nem voltam az a kiabálós, ordítós, káromkodós kismama sem, csak csendben szenvedtem, szorongattam a Férjem karját és tekeregtem az ágyon a legvégén.

Az elsőnél volt egy komoly atóniás vérzésem, amit úgy láttak el, hogy inkább megszültem volna még egyszer. :(

Nagyon nagyon fájt, hiszen a friss varratokon keresztül ügyeskedtek bennem, majd újra varrtak... :(

Mégis teljesen pozitívan álltam a szüléshez és ezúttal minden jól alakult.

Bár éjfélkor, az 5 perces fájásaimra megmondták, hoyg ezek jóslók és a folyosón vajúdtam, majd a szülőszobán csak egy órát töltöttem, mégis leírhatatlan és óriási boldogság, és gyönyörű élmény!!

Azonnal fotóztam, ahogy kibújt a kicsi és teljesen jól voltam.

Katarzis!!

És pont én is azt érzem, hogy nem lehet, hogy itt "vége" a családalapításnak. KELL még majd baba, és ugyan 3 kicsit nem szeretnék egyszerre, de belefér, még csak 27 vagyok. :)

Majd 10 év múlva talán lesz még egy baba, és agyon kényezteti a két nagy nővére, meg egy anyuka, akinek ez a "desszert" :)

Olyan más lenne akkor babázni, újra.. Újra átélni minden csodát!! Nekem kell az az érzés és a picike, aki ezt megadja nekünk!! :)

2015. ápr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!