Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen indokkal érveljek a...

Milyen indokkal érveljek a császár mellett, van indok, de ha megsem fogadja el?

Figyelt kérdés
20 hónapja szültem császárral, és mindkettőnk élete veszélybe kerülhetett volnam, fájásgyengeség 3-4 percenként jött oxi mellett, és feje se jól illestkedett be. Eddig mindenki azt mondta tuti császár 2 hete 36 hetesen 3 cm volt a heg es azt mondta orvosom nem indokolt. És a hasam hatalmas! 2 baba bőven elférne! 124 cm a körmérete, és nem volram tulsulyos. Azóta rettegek a sima szüléstól, az előző sikertelenség miatt. Császárt kérnék de mivel érveljek? Fáj a heg? Elég szigorú a főorvos úr!

2015. máj. 8. 06:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Ne akarj csaszart! Orulj neki, hogy van lehetoseged siman szulni... ha nemmegy ugyis visznek a mutobe. Ha most is csaszaros leszel lehetoseged srm lesz a sima szulesre tobbet. Sajnos a csaszarnak sokkal tobb szovodmenye lehet, mint a sima szulesnek. Nekem ketto csaszarom volt es lett szovodmenye kesobb. Most a harmadikat varom es csak csaszar lehet. En nem orulok neki... probald levetkozni a felelmeidet es a baba erdekeben a szulesre koncentralni. De ha igy allsz hozza nehezen fog menni. Fejben kell dontened, es ugy nez ki, hogy mar dontottel...
2015. máj. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem értem miért mindenki támad egyből hogy jajj csak császárt ne ha valaki nem akar rendesen szülni. Annyira jó lenne ha valaki saját maga dönthetné el a szülését és nem kéne indokokat keresni csak azért hogy megcsászározzák. Jó lenne ha az ember dönthetne a saját szüléséről, senki nem rosszabb azért mert nem természetesen szül. Nyílván van oka ha valaki nem akar és a nagy ősanyák meg jönnek a természetes szülés misztériumával. Láttam elég sok természetes szülést és azt mondtam hogy én ebből nem kérek. Ez van, mindenkinek joga van eldönteni, van aki így akar van aki úgy. A császár pártiak se hurrogják le azokat akik természetesen szültek. Ez most nem az első válaszolónak szólt.
2015. máj. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Mond el neki a félelmeidet őszintén aztán ha nem érti és ha nagyon nem akar megcsászározni keress másik dokit. Szerintem meg ne kényszerisd magad bele olyanba amit nem akarsz és rettegsz tőle hiszen akkor a sima szülésedet megnehezíti majd és megint csak rossz élmény lesz. És nem csak neked hanem a babának is. Ettől kezdve akkor inkább császár ahol mindketten jó érzéssel jöttök ki mint szorongós nehéz szülés. Ezeket is figyelembe kéne venni szerintem nem minden áron rákényszeríteni valakire a természetes szülést. Utolsó voltam
2015. máj. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
A császárt nem a kényelem miatt találták ki,hanem életmentésre.Komoly hasi műtét,rengeteg veszéllyel.Nem véletlen,hogy nem engedik dönteni a kismamákat.Egy laikus kismama ugyan is nem tudja felmérni a helyzetet,csak az van benne,hogy adnak EDA-t,nem érzek semmit,és kint is a gyerek.A heget ellenőrizni fogják.Ha úgy látják minden rendben,és a főorvos nem császár párti,akkor valószínű,hogy azt mondják,meg kell próbálni a természetes szülést,és ha nem megy akkor műtő.
2015. máj. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Ha fizetsz neki,akkor császározzon meg!

Én természetes úton szültem,de a következőt csak császárral.Ha az én orvosom nem vállalja be (nekem is van indokom rá) akkor keresek olyat aki elvállalja.

2015. máj. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon hasonló szülésem volt, de már császárra nem volt idő, vákuummal tudták csak kihúzni. Mondjuk nekem a méhlepényt is úgy kellett kiműteni utána plusz komplikációként.

Bár több gyereket eleve nem tervezünk, az orvos mondta, hogy ha mégis, akkor programozott császár lesz az előzmények miatt.

2015. máj. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Koszonom. Azt mondta meg nem indokolt a csaszar, a hegvastagsagtok fugg mikor es hogy hogyan fogok szulni, ma nez meg uh-n es akkor meglatja. Folyamatosan kell nezni azt mondta, ha elvekonyodott nem erdemes varni sokat hogy beinduljon mert ugysem tudom megszulni, de ha nem vekonyodokik akkor varnak amig beinduk akar tul is hordhatom es sima szulesnek indul. Hat nemtudom kicsit nekem ez ellentmodasos mert ha sokat varnak elobb utobb ugyis elvekonyodik es csaszar lesz. 20 honap alatt csak nem kovult meg a heg, masnak 6 ev eltelte utan is azt mo djak tuti csaszar es annak is vekonyodik. Uh utan irok.
2015. máj. 8. 10:58
 8/13 anonim ***** válasza:

4 év 10 hónap lesz a két fiam között, császároztak, fájásgyengeség, és téraránytalanság miatt. A doki akinél vagyok azt mondta mivel nem tágultam ki rendesen akkor igy tuti hogy programozott császár lesz. Mindenféle vizsgálat nélkül, ezt mondta. Én meg ezért szenvedek:)) Szeretném ujra megpróbálni hátha menne... De azt mondta hogy nem fog tudni tágítót felrakni, mert félő hogy szétválik a belső heg... Igy majdnem 5 év után...


Szerintem más orvos nem fog elvállalni, ugyhogy nem tudsz mit csinálni. Vagy erősködsz hogy nem szeretnél rendesen szülni, és inkább fizetsz csak had legyen császár, vagy beletörődsz hogy jó akkor sima szülésként inditasz aztán majd lesz belőle valami...

2015. máj. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A hegvastagság valóban egyénenként eltérő lehet. Önmagában az, hogy valaki egyszer császárral szült, nem kontraindikáció a második, hüvelyi úton történő szülés mellett.


De két különböző dologról beszélsz. Ő a hegtől teszi függővé, míg te a szülés közbeni komplikációkról írtál. Akkor az orvostól azt kérdezd meg, hogy a forgási rendellenesség és a fájásgyengeség mennyire indokolja a császárt.

Ne a hegen rugózzatok, mert nem azt jelezted problémának.

2015. máj. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Neki mind1 mit eltem at szulesen.. o volt akkot is a dokim. Ss azt mondta nem kivansag musor, ha nem indokolt simanak indul, ha valami kozbejon csaszar. Masodfokban erett a lepenyem es 2 mm a heg, masfel hete 3 mm volt. Lesz ami lesz, majd o eldonti mi lesz a legjobb, de be vagyok tojva, mert nem tudom mire keszuljek testileg-lelkileg. De valanogy ugyis lesz:-)
2015. máj. 8. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!