Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Leirnatok nekem hogy zajlott...

Leirnatok nekem hogy zajlott a szulesetek es az utana levo napok?

Figyelt kérdés

Ki hogy szult? Termeszetesen vagy csaszar? Mennyi ido alatt lett meg a baba? Meddig voltatok utana korhazban? Egy szobaban voltatok a babaval? Mennyi ido utan tudtatok szoptatni?

Akinek volt barmi extra az is johet.


Izgulok mar.....nagyon!



2015. szept. 8. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Rövid leszek, mert az életkedved is elmenne a részletektől. Másfél nap vajúdás, nulla külső segítség, se testi, se lelki. A szülésznőt meg sem ismerném az utcán, annyira le se tojt. Féltem, sőt, rettegtem, a fájásoknál már ájuldoztam, mert nem ehettem és nem ihattam semmit. Az orvosom nem jött be, az ügyeletest 2x láttam, egyszer burkot repesztett. A dokim, mire végre beesett már órák óta folyt belém az oxitocin, eredmény nélkül. Végül kérdés nélkül elkezdett kézzel tágítani, minek hatására le akartam rúgni a fejét. Majd közölte, hogy nem tágulok (nahát, mennyire meglepő. A macska is először biztonságos padlást keres, utána ellik... de a nőnek legyen biztonságérzete a semmi közepén, vadidegenek között, nulla érzelmi támogatással,...)

Másfél nap után császár lett. A baba velem volt. A csecsemősök tragikusak voltak. Ha nincs velem a férjem, szerintem nem tudom ellátni a gyereket.

A kórházban nem indult meg a tejem, csak akkor, mikor végre kiszabadultam onnan és hazaértünk. Aztán egy évig szoptattam, gond nélkül. Az a bent töltött 4 nap volt életem legszörnyűbb élménye. Pszichológushoz jártam utána.


Kívánom, hogy több szerencséd legyen, mint nekem volt.

2015. szept. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Basszus. De "jo" ezt hallani.

Megkerdezhetem hol szultel?

2015. szept. 8. 21:19
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

40 hét 2 naposan reggel halk pukkanásra és enyhe görcsre ébredtem, majd folyt egy kevés magzatvíz. Kb. 6-7 perces fájásokkal indítottam, amihez mindig társult valamennyi kevés magzatvíz. Összeszedtük magunkat és mentünk a kórházba, ahol már várt a szülésznőm, illetve ő addigra már az orvosommal is beszélt, aki aznap dolgozott. Felvették az adataimat, szülésznőm előkészített, majd mentünk a szülőszobába, ahol az orvosom megvizsgált és kaptam is az oxitocint fájásgyengeség miatt. Vajúdtam ágyon, labdán, majd elérkezett az idő a kitolásra (reggeli első fájástól számított kb. 10 óra múlva). Egy darabig nyomtam-nyomtam, de - mint utólag kiderült - a rövid köldökzsinór folyamatosan visszahúzta a babát, így vittek császározni. Császár után toltak az őrzőbe, ahol megkaptuk egy kis időre a babát (apás szülés volt) és megpróbáltam mellre rakni, majd pihenés következett. Nálunk 12 óra múlva történik az első felkelés, ami elég sz@r volt, de a szülésznőm segített lezuhanyozni és felöltözni, majd áttolt tolókocsiban az újszülött osztályra. 4 ágyas szobába kerültem, ahova aztán hozták is a babát, aki ezt követően végig velem volt. Folyamatosan raktam mellre, amiből már terhesség alatt is jött előtej, de rendesen kb. a 3. napon indult meg igazán. A 4. napon szedte ki a dokim a kapcsokat, majd az 5. napon a varratokat és mehettünk haza.

A vajúdás fájdalmas volt, a császár megkönnyebbülés, a kórházban töltött napok pedig gyorsan elrepültek és kellemes élményként maradt meg bennem (kedves szobatársak, normális csecsemősök). A felépülésem gyors volt, az első naptól én láttam el a babámat.

Gyors és komplikációmentes szülést kívánok! :)

2015. szept. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A MÁVban szültem. Rossz CTG miatt terminuson befektettek, ott hédereltem három napot, majd hétfőn reggel indítottak. Délután három körül már sok oxi, epidurál után (végig kétperces fájásaim voltak), mikor még mindig két ujjnyi voltam, nem jött le a baba és időnként esett a szívhang, a doki azt mondta, inkább császározzunk, mert valószínűleg a nyakán van a köldökzsinór.

Egy órát vártunk az anesztesre, majd betoltak a műtőbe, elérzéstelenítettek, és 16:40-kor kivették a babát. Közben a párom néhány méterről figyelt, biztatott. Amikor felsírt, picit odatartották, megpuszilhattam, majd odaadták az apjának, beszélgettek, míg engem összevarrtak.

Csütörtökön délben jöttem haza, a baba végig velem volt egy bevásárlókocsiban aludt mellettem.

Azonnal tudtam szoptatni, de csak a harmadik napon evett már mérhető mennyiséget (20 gramm), és csak egy hét után jutottunk el odáig, hogy nem zokogva fogtam hozzá szoptatni (mert az első pár napban sebesre harapta a mellbimbómat). Mindent összevetve szerintem szerencsés vagyok ezzel a sztorival, sokkal rosszabbak is vannak.

2015. szept. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Debreceni klinikan szültem . Hajnalban ébredtem 6 perces fàjàsokra. Itthon vajúdtam majd 3 órát , majd bementem a korhàzba ( párom vitt be ) ott id 3 órát vajúdtam ugye osszesen 6 őra volt. Kaptam Beöntést Felvittek megkaptam a EDÀT aztán Bem sokkal utanna mentem is szülni 2 nyomásra meg lett a lanyom természetes úton :)2 napot voltunk kórházban egyedül voltam egy szobában , a lanyom folyamatosan velem volt. És folyamatosan a cicin volt :)
2015. szept. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Két gyerkőcöm van. Mindkettő természetesen született. Az első babámmal este 8-kor mentem be a kórházba, rendszeres fájásaim voltak addigra. Hajnali 5-re lett meg a baba. Gázt kaptam, epidurálisat nem. férjem volt benn velem, és ez nagyon jó volt. A második babónál nem voltak rendszeresek a fájások sem, és a magzatvíz sem folyt el, csak felkeltem 6-kor és gyanús volt a dolog. 7-kor elindultunk a kórházba, ahová alig értünk be, félórás út. A szülószoba ajtajában elfolyt a magzatvíz, negyed óra múlva a karomba volt a kicsim. Mindenféle érzéstelenítő nélkül, pikk- pakk. mindkét gyerkőccel a 4. napon jöhettünk. Az orvosok, a szülésznő mindkétszer nagyon rendes volt, lelkiismertes, alapos. A csecsemősök viszont taplók. A baba 0-24-ig velem volt első perctől kezdve. Tejem volt rögtön, mindkettő már a szülőszobán szopizott.
2015. szept. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szombati napon éjjel 1-kor mentünk be a kórházba.Fogadott dokim nem volt,az ügyeletes meg bunkó paraszt volt.Megvizsgált,és közölte,hogy minek mentem be,mert még csak alig 1 ujjnyira vagyok nyitva.Bevittek a szülőszobára,nekem majd leszakadt a derekam egy-egy fájás alkalmával,de a ctg nem jelzett semmit.Azt mondták ezek csak jóslók.Kitettek reggel a patológiára,és közölték,hogy délután uh,de azon kívül várunk,hogy történjen valami.A nyákdugó a doki vizsgálatától távozott.Legalább ez adott egy kis reményt.Az uh-n közölték nagy a baba feje,és csodálkoztak,hogy ezt senki nem mondta nekem.(Teljesen normál fejkörmérettel született).Estére már nagyon fájt,de még mindig 10-12 perc telt el közöttük.Éjfélkor elmentem pisilni,és mikor visszafeküdtem az ágyba,valami furcsát éreztem a hasamban,és röngtön utána melegséget.Az egyik szobatársam szólt a nővérnek,hogy elfolyt a víz.Bevittek a szülőszobára,ott a doki megvizsgált,és nem akarta elhinni,hogy elfolyt a víz,mert nem tágultam reggel óta semmit.Aztán közölte,hogy reggelig itt nem történik semmi,és majd akkor kapok oxitocint meg antibiotikumot.Fel akartam hívni a férjemet,de a szülésznők azt mondták felesleges.Én még is felhívtam mikor egyedül hagytak.Jól tettem,mert felgyorsultak az események.1 óra múlva máőr 2 ujjnyira voltam kitágulva,ekkor szerettem volna valami fájdalomcsillapítót,mert már folyamatosan jöttek a fájások,és nagyon kivoltam.De sajnos ahol én szültem,ott nem adnak semmit,hiába kéred.Aztán megérkezett fél 2-kor a férjem.Fél 3-kor már tolófájásaim voltak és 3óra 10 perckor megszületett a lányunk.Mivel ilyen gyors volt a szülés,ezért belül eléggé repedtem,sokáig tartott míg összevarrtak,és sok vért veszítettem.Mikor ki akartak vinni osztályra,elájultam.Kaptam vért és 2 liter infúziót,és még 8 órát a szülőszobán voltam.Nem tudtam ágytálba pisilni,így még egy katétert is kaptam.Mielőtt kivittek osztályra ezt kivették.Hétfő hajnalban született,és csütörtökön jöhettünk haza.Az elejétől kezdve volt tejem,ment is a szopi,ügyes volt a lányka.Harmadik napra durrantak be a melleim.Második nap besárgult,de nem volt vészes,így haza jöhettünk.A baba végig velem volt az osztályon.Egyszer adtam be negyed órára megőrzésre,mert minden szobatársam haza ment és nem akartam felügyelet nélkül hagyni amíg lezuhanyzom.
2015. szept. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Aznap délelőtt ctgn voltunk, ami nem mutatott semmit. majd még aznap Otthon néztük a tévét este 7 körül, mikor minden előjel nélkül a semmiből rámtörtek a fájások, 4 percesek rögtön. felhívtam a dokim, aki épp a kórházban volt, azt mondta menjünk be megnéz, de szerinte ez még nem AZ. mire beértünk a kórházba (20 perces út) már 3 perces fájások voltak, elég kemények. dokim megvizsgált és közölte hogy a vajúdót kihagyjuk, rögtön megyünk szülni. beöntésre, fájdalomcsillapítóra nem volt idő. burkot repesztettek, kaptam infúziót meg egy kis oxitocint, amitől hamarosan rámtörtek a tolófájások. 4-5 nyomásra megszületett a babám. az első fájásoktól számítva 3 óra alatt kint volt. szerintem a gyors szülésem annak köszönhetem, hogy nem görcsöltem rá, nem féltem a szüléstől. tisztában voltam vele h fájni fog, ezt a tényt elfogadtam és így már nem volt mitől félni, nyugodt tudtam maradni. és igen, fájt, de ez ezzel jár:)

kórházban 4 éjszakát töltöttünk, eléggé bunkó személyzettel sajnos, ami miatt nagyon rossz élmény volt az a pár nap...tej itthon indult meg, addig tápszeres pótlást kapott.

2015. szept. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

első baba

normál szültem

kb 7 óra vajúdás és talán olyan fél óra kitolás(ha jól rémlik)

1 hétig voltunk bent(magas CRP miatt)

2 napig voltunk egy szobában utána elvitték csecsemőosztályra

3. napon indult a tejelválasztás, alig bírtam elhinni, hogy addig elég a magzatkori készlete és a baba bírja éhen, állandóan kértem, hogy adjanak neki enni!:)és kapott anyatejet, utána beindult a tejem. a mi kórházunk nem cukros vízzel, vagy tápszerrel indít, a bélflórájuk miatt.

2015. szept. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8-as, megkérdezhetem miért repesztettek burkot?
2015. szept. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!