Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Annyira rettegek, hogy az...

Annyira rettegek, hogy az ájulás kerülget ha rágondolok, mit tegyek? Hogyan szedjem ôssze magam a szűlésig?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Biztosan nem elsö kèrdès, de szeretnèm tudni, hogy mit tehetnèk a fèlelmeim leküzdèsènek èrdekèben? Tegnap be kellett mennem a klinikàra, CTG-re aztàn teljesen bepànikoltam, hogy ùristen beindult a szülès, na erre leesett a vèrnyomàsom szèdültem, pàrom szerint olyan fehèr lettem, mint a fal , remegtem majdnem elàjultam. Akkor jött be a szülèsznö, mondta, hogy feküdjek a ba oldalamra, akkor megint normàlis szinem meg vèrnyomàsom lett. Szerintem rèszben magamat hergeltem, stresszeltem fel ennyire, hogy olyan hànyingerem is lett, hogy nem igaz.. hazaengedtek, mondtàk, hogy nem tàgultam, magzatviz szivàrgàs sem volt, minden OK.

32.hètben vagyok, elsö baba lesz. De annyira fèlek, attól, hogy fàjni fog, hogy kiakadok, bepànikolok mert màr most a rosszullèt kerülget, ha belegondolok. Pedig lefoglalom magam napközbe, jàrok vezetni (jogsit is most csinàlom) takaritok, bevàsàrolok, tvzek, kèszulunk egy lakodalomra is, kiràndulunk, elvagyunk, akkor eszembe sem jut viszont ha belegondolok, akkor vègem. Nektek mi vàllt be? Nyugtatót beszedhetek szülès elött, kôzvetlen?


2016. aug. 11. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Eszedbe se jusson nyugtatót bevenni!


Lehet kérni fájdalomcsillapítást szüléskor. Amúgy pedig sok minden fejben dől el. Ki fogod bírni, sok millió nő kibírta. Én háromból kettőt érzéstelenítés nélkül szültem.

2016. aug. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Semmilyen gyógyszert ne szedj be, főleg ne nyugtatót.

Figyelj, nőből vagy. Volt már fájdalmas menstruációd, nem? Hát majdnem olyan. Az első fájások ilyenek, akkor majd megnyugszol, ha látod, hogy nincs benne semmi félelmetes.

Gondolom nem fogsz minden nap kiakadni a klimaxig, hogy mikor jön meg és fájni fog.


Beszélj a szülészorvossal, lehet ad tippeket, hogy lazíts, milyen fájdalomcsillapítót kaphatsz. De nyugtatót ő se fog javasolni.

2016. aug. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Besz@riként mondom, hogy kibírható. Én a legutolsó fázistól rettegek csak, amikor a váll megszületik, de már tudom, hisz sokadszorra csinálom, hogy nem nagy ügy.

Talán az a legrémisztőbb része, hogy nem tudod mi fog történni, hogy nem tudod irányítás alá venni az eseményeket. De én pont ezért vagyok kórház párti, mert még ha történik is akármi, egy pillanat alatt meg tudják oldani.

2016. aug. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az, hogy tudatosítottam magamban, hogy bárhogy szülök, piszkosul fájni fog. Vagy közben, vagy utána. Szóval fájdalommentesen nem úszom meg (bár nagyon koncentráltam, hogy teleportáljon ki onnan, de nem tette)


De a fájdalmat is mindenki máshogy éli meg.

A vajúdás a férjemnek egyenesen unalmas volt. Délután 3-kor mentünk be, aztán csak feküdtem-sétáltam, és vártunk (magzatvízelfolyással indult).

Este felpörögtek az események, és nem mesélem el hogy eldurvult.

De csak a szülés. A brutál fájdalmat már nem észleltem, mert bár nem ájultam el, de az agyam "letompított". És arra a pár percre valóban nem is emlékszem.

De ahogy kint volt a fiam, tényleg elmúlt minden. Férjemtől elkértem a gépet, hogy lefényképezzem, ahogy vágja a köldökzsinórt...

Másnap meg már tök jól voltam.


Szóval ne azon stresszelj, hogy mennyire fog fájni, mert igen, fájni fog.

Hanem azt mondogasd, hogy ezen túl kell esned, hogy a kisbabád a kezedben lehessen.

2016. aug. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Ha hanyatt feküdtél azért is lehettél rosszul. Viszont a szüléstől nem kell félni, mondd magadnak, hogy kibírod nem lesz gáz. Nagyon sokat segít. Nekem az első babám vajúdással együtt megvolt 6 óra alatt epivel. Viszont a második úgy sietett, hogy arra sem volt idő így vajúdással együtt 2,5 óra volt. Fájni nagyon fájt, viszont a helyes légzésgyakorlat nagyon sokat segít.
2016. aug. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Hármat szültem. Az agy olyan, hogy hatékonyabb minden fájdalomcsillapítónál. Ahogy egyre jobban halad előre a szülés, egyre jobban be fogsz zárkózni a saját világodba. Hagyd, hogy történjenek a dolgok, ne állj ellen, ne harcolj. Csodálatos élmény lesz, ha most hagyod, hogy az ösztönök vezessenek.

Iszonyúan felek a fájdalomtól, a fogorvos előtt teljesen kész vagyok. De a szüléseim nagyon szép emlékek. Volt egész ejszakas, es volt 3 órás is.

Minden rendben lesz!

2016. aug. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Sophia Ajutthaja válasza:
65%

Bizonyára a könyöködön jön ki, de ne stresszelj, mert átmegy a babára, és a "későbbiekben" is "emlékezni fog rá".


Én 2 x szültem.


Azóta több más bajom is volt, többek között egy nyaki porckorongsérv. Hát inkább még szülnék egyet az helyett. Nem a szülés a legnagyobb testi fájdalom, ezt ne feledd!


Én nagyon természetesnek vettem az egészet, és "büszke" voltam rá, hogy szülök. Csodálatos érzés. Egész életed egyik legszebb napja lesz, ha nem a legszebb. Ezt se feledd.


A szülés fájdalommal jár, de jó helyen leszel; orvosok, szülésznők, nővérek lesik minden kívánságodat. Nem lesz baj.

2016. aug. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

NEM! Nyugtatót TILOS! Árt a babának!

A szülés a legcsodálatosabb dolog a világon!

Fáj,nagyon. De értelme van!

Ha nagyon félsz kérj EDA-t.

20hkm

2016. aug. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A szülés-mint minden beavatás- fájdalmas. Én ezzel a tudattal vágtam bele, pánikbetegen. Sem nyugtatót sem fájdalomcsillapítót nem kértem. És itt jön a természet csodája: megkezdődött a vajúdás és valami hihetetlen béke szállt meg. Csak befelé figyeltem, és megéreztem a testemben rejlő hatalmas energiát, megismerhettem a hormonok "játékát", amik olyan szinten árasztottak el, hogy lényegében nem is fájt. Ilyenkor beszűkül a tudat, ha hagyod.A tested pedig megoldja, ami a dolga. Jógázz, tanulj légzéstechnikákat és ne agyalj! Tönkre teheted életed legszebb napját!!!
2016. aug. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy ha tényleg beindul, akkor már nem fogsz azzal foglalkozni, hogy jajj de félek, hanem arra fogsz koncentrálni, hogy úristen mindjárt meglátod a pici babádat, és az ő segítése érdekében mindent jól, nagyon jól akarsz csinálni! De ha nagyon félsz, és van választott orvosod, beszéld meg vele, hogy Te kérsz EDA-t!
2016. aug. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!