Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mára vagyok kiirva a cx 2111...

Mára vagyok kiirva a cx 2111 . teljesen nyitott a méhszáj. én ugy tudom szülésre 5 ujnyira kell kitágulni. De minek? Ha már a méhszáj teljesen nyitott. A méhnyak 2 ujnyi. Nem értem hogy van ez?

Figyelt kérdés
2008. nov. 4. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy a baba ki tudjon bújni a méhnyaknak teljesen el kell vékonyodnia, tulajdonképpen el kell tűnnie. Ez alapvetően három ujjnyi vastag, neked már megrövidült, két ujjnyi, de még mindig nem vékonyodott el. És az egy dolog, hogy neked mindhárom méhszáj már egy ujjnyira tágult, de ez annyit jelent, hogy a méhszájakon egy ujjnyi rés van, az még messziről sem elég ahhoz, hogy a baba azon kiférjen.

Először tehát a méhszáj vastagságának (méhnyaknak) kell csökkenie, majd kb tíz centire kell nyíljanak a méhszájak.

De nézd meg ezen az oldalon a rajzot és megérted: [link]

2008. nov. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is annyit írt tegnap a doki a papíromra. Azt jelenti, hogy megrövidült, már csak két ujjnyi a méhnyak, aminek teljesen el kell tünnie hogy meg tudd szülni a picit. És csak egy ujjnyira vagy nyitva, ami kb 1-2 cm-t jelent, a baba feje meg kb 10 cm lesz. Így kell az az 5 ujjnyi tágulás, hogy a buksiját "ki tudja dugni". Szóval a méhszájad tényleg nyitott, csak még enyhén szólva nem eléggé és a méhnyakad meg teljesen el fog vékonyodni, ha úgy tetszik, el fog tűnni. Nézz esetleg valahol róla képet, nagyon jók vannak neten is könyvekben is, hogy miről van szó.

Sok boldogságot!

37 hetes kismama

Egyébként ez a tágulás és nyílás fájdalommentesen is fojtatódhat, úgyhogy lehet hogy észre sem veszed. Egy darabig!!!

2008. nov. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!