Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha visszagondolsz a szülésedre...

Ha visszagondolsz a szülésedre jó vagy rossz emlék? Pl kedvesek voltak-e a dokik szülésznők milyen érzés volt mikor túl lettél rajta mennyire fájt stb?

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 21:27
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
86%

21:58-asnak. Nekem is ugyanez. Én vagyok aki írtam, hogy tavlay szültem és idén is fogok. Mi is végigpoénkodtuk a kitolásig az időt, labdán pattogtam, zuhanyoztam, stb.

És én is pontosan azért félek icipicit a mostani szüléstől, merthogy lehet-e kétszer ilyen szépen, nyugiban, háborítatlanul?????

2010. jún. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jó, szép emlékek. Az első babám 6 óra alatt született meg. Bár voltak rossz pillanatok, volt hogy hánytam közben. A kitolás az nagyon rossz volt, nem tudom miért de nem tudtam 'oda' nyomni. Nagyon jó érzés volt, mikor kicsusszant a lányom. A varrást nem is éreztem.

A második gyermekem 2 óra alatt lett meg. Gyorsabb, s szerintem fájdalmasabb szülés volt. Burokrepesztés után egyből jöttek a fájások. A fájásmérő mikor 60-at mutatott húúú de fájt. Aztán mikor már 100 fölé ugrott, bizony mikor csökkent, már nagyon jó volt a 60-as :) Nagyon 'rohant' kifelé a fiam. Még nem volt teljesen eltűnve a méhszáj, de már nem bírtam tovább nyomás nélkül. A dokim épp el akart menni mellőlem, mondta, feküdjek nyugodtan oldalra. Hehee már jött is a fiam. Sajnos repedtem is, gyorsan megcsinálta a doki a gátmetszést. Utólag mondta, hogy nem volt idő érzéstelenítésre, de nem is éreztem. Itt az volt nagyon rossz, mikor félig kint volt a faja, s meg kellett várni a következő fájást. Jólesett nyomni mikor jött a következő. Nagyon örültem, hogy túl vagyok rajta, s már nem fog semmi fájni. Hát csalódtam, mert akkor fájt a varrás. Valószínű, hogy nem fáradtam úgy el, mint az elsőnél, ezért éreztem. De most is azt mondtam, bármikor szülök. Ez a bármikor 2-3 hét múlva lesz :)

A dokim nagyon rendes volt, meg a szülésznő is. Ez sokat jelent.

2010. jún. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
En joforman fel sem fogtam, hogy szulok es mar kint volt a kisfiam. 4 es fel ora volt az egesz osszesegeben. Otthon megrepedt a burok delutan 3-kor. A fajasok csak delutan 5 korul kezdodtek. Egybol 3 percesekkel kezdtem. Mire a korhazba ertunk mar jott is a kisfiam. Semmire nem volt ido, nem tudtam relaxalni vagy barmilyen fajdalomcsillapitot kiprobalni pedig a gaz tervben volt. Velem mindenki nagyon kedves volt es segitokesz. Pozitiv elmenykent tekintek vissza. Rovid szulesem volt de viszont nagyon fajt. Pont azert mert a testem nem tudott felkeszulni egybol 3 perces fajasok es tul gyorsan tagultam.
2010. jún. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
86%
Szia!Nekem inditott szülésem volt lassan 8 hete.Nagyon féltem mindig a szüléstől,2 hónappal előtte már sirtam miatta.Aztán egy vizsgálat után közölte a dokim hogy maradni kéne,olyan hirtelen hogy eszembe se jutott megijedni:-)Befeküdtem egyből kaptam az edát,igy semmi fájásom nem volt egészen a tolófájásokig.Na az szörnyü volt,borzalmasan fájt,és az volt a legrosszabb hogy hiába nyomtam,nem csúszott a baba kifelé:-(Másfél órán át tartott,mire megvákumoztak,akkor egy pillanat alatt kibújt,nem is emlékszem rá.Csak azt láttam,hogy mindenki izgatott lett,és ott volt egy maszatos "valami"mellettem ,mire leesett hogy a kislányom Ő:-)Őszintén annyira kivoltam hogy alig tudtam örülni neki,a varrásnál is kábitottak,több mint 1 órán át tartott,repedtem minden felé:-((Mikor áttoltak az őrzőbe akkor tudtam már örülni,és gyönyörködni a kislányomban,attól a pillanattól imádom Őt.
2010. jún. 30. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
67%
természetes szülésre készültem, de mivel a 30. héten sem volt még megfordulva, a dokim lelkileg felkészített a császárra, így volt időm bőven. Összességében jó élmény volt. A vajudás sem fájt annyira, két fájás között azzal szórakoztam, hogy fényképeket készítettem magamról a mobiltelefonnal. A fáradtság is elszállt. Altatásban császároztak, ráadásul tanuló kórházban, szóval asszisztenciám is volt. Utána nem tudtam csinálni semmit, de fényképen láttam a kisfiamat, egész nap telefonáltam, az asszisztensnőkkel lehetett beszélgetni, a doki is rendszeresen bejött (mondjuk el is vártam tőle, mert nagyon odatettem neki a pénzt). Csak attól félek, nehogy a következő szülésem kevésbé legyen jó.
2010. jún. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
87%

Alapvetően jó emlék... hosszúra sikerült, 10 órás volt az egész, ebből csak úgy másfél-két óra volt húzósabb, amig két újjnyira nem tágultam és EDA-t kaptam. Utána is éreztem a fájásokat, de sokkal elviselhetőbbek voltak, a kitolásnál meg valami "másállapotban" vagy, és nem fájdalmasnak, csak olyan feszésnek írnám le. A gátvarrás volt kellemetlen, de az is inkább azért, mert ott már amolyan motiválatlan az ember.

Orvos, szülésznő, mindenki nagyon rendes és normális volt, igaz éjszakába húzódóan szültem, de nagy nyugi volt, csak mi voltunk a szülőosztályon... aznap nem volt front :-)

Remélem a te szülésed is kb. ilyenre sikeredik :-)Én elégedett vagyok, bár, mint ahogyan néhányan előttem említik, kicsit parázok a másodiktól, mert hátha azt nem úszom meg ennyivel.

2010. jún. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
akarom mondani feszítésnek éltem meg :D
2010. jún. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Az én szülésem hajnalban kezdődött, pontosan fél háromkor folyt el a magzatvíz, és utána rögtön kezdődtek is a fájások, elég intenzíven. Kicsit reménykedtem is, hátha ez jót jelent, de lassan tágultam, így "sokáig" vajúdtam (9,5 óra). A vajúdásban nagyon elfáradtam, tulajdonképpen végig aludni tudtam volna, de annyira fájt, hogy nem bírtam elaludni. Éreztem, hogy nem lesz elég erőm a végére, mondtam is a dokinak, de ő mondta, hogy dehogynem, ne is gondoljak ilyenre. Sajnos nekem lett igazam, mert a nem tudom hányadik (9., 10.?) nyomás környékén szólt a doki, hogy még erősebben kéne nyomnom, mert különben vákuum lesz. Próbáltam erőmön felül nyomni, de már nem ment, így sajna tényleg vákuum lett a vége. Viszont mikor megláttam a kisfiamat, még a könnyem is kicsordult, olyan boldog voltam, mikor pedig a kezembe foghattam, el is felejtettem minden fájdalmat.:) Az orvosom nagyon rendes volt, igaz, akkor én voltam az egyetlen szülő kismamája, így gondolom nem volt nehéz megoldania, hogy szinte végig mellettem legyen. A szülésznők is nagyon rendesek voltak. A varrás volt még nagyon kellemetlen, ahogy az előttem válaszoló is írta, olyankor már nagyon motiválatlan az ember. Mivel repedtem mindenfelé, így kb. 40 percig tartott, azt hittem, nem bírom ki, szegény dokit állandóan kérdezgettem, hogy sok van-e még... Mindezek után is azt mondom, hogy nem volt rossz élmény a szülés, azt már tudom, mit fogok legközelebb másként csinálni, mert abban biztos vagyok, hogy bármikor újracsinálnám.:)
2010. júl. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt könnyű szülés, de nekem jó emlék maradt. 20 órát vajúdtam mire megszületett és az oxitocin infúziótól a kézzel tágításig minden megvolt, de bármikor megcsinálnám újra. Nagyon sokat segített lelkileg, hogy a párom végig bent volt velem és az utolsó 7-8 órában a szülésznő is. Ettől függetlenül ennél jobban még soha semmi nem fájt életemben, pedig a bordatöréstől kezdve nagyon sok mindent átéltem már. Semmilyen eddig általam ismert fájdalomhoz nem volt fogható, bevallom volt olyan része is amikor azt hittem, hogy meghalok. De aztán csak sikerült végül megszületni a kisfiamnak és annál nagyobb boldogság nincsen, amikor először a kezedbe foghatod!
2010. júl. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

-Az eleje ijesztő volt, mert hirtelen jött (kora dután elment a nyákdugó,este 11kor elfolyt a víz)

-Majd jött a hosszú várakozás (nem jött egy kanyi fájás sem hajnali 2ig)

-Veszettül fájt amikor ráerősítettek (10 óra vajúdás után belőttek oxitocinnal)

-Felidegesítettek (tudták,hogy faros-igaz én kértem,hogy természetest próbáljuk-, de csak 12 óra után közölték,hogy hát téraránytalanság is van)

-Megkönnyebbülés (amikor már a császárt emlegették)

-Hihetetlen boldogság (amikor kint volt a kicsi)


Vázlatosan ennyi:)Egyébként mindenki kedves volt és mondhatom,hogy összebarátkoztunk:)Szakmailag emberileg 100%ban ott voltak, pedig sokan voltunk mert épp akkor jött a front:)A fájdalom 10-es skálán 100-as volt, de igyekeztem nem rá figyelni,mert tudtam még a mikulásos korszakból,hogy így könnyebb:)Amikor már megszületett a kis EperGombócunk olyan büszke voltam rá,hogy az én nagylányom ilyen kis csini, hogy egész nap csak sírtam:)A párom pedig isten volt:))Ő kapta először kézbe és tényleg szerelem volt első látásra:) Már rögtön azzal viccelt a szülés estéjén,hogy kicsempészi Abigélt és neki már nem is kell más csak ő:)) Édesek a pasik ilyenkor, örülök,hogy lányunk született:)

2010. júl. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!