Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha visszagondolsz a szülésedre...

Ha visszagondolsz a szülésedre jó vagy rossz emlék? Pl kedvesek voltak-e a dokik szülésznők milyen érzés volt mikor túl lettél rajta mennyire fájt stb?

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 21:27
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Programozott császárom volt.Este 6kor besétáltam és tudtam mi vár rám.Szó szerint tudtam,ápolónő vagyok.Rettegtem a spinális érzéstelenitötől.Szinte mindennap aszisztáltam lumbál punkcióhoz.A műtő asztalon szó szerint remegtem.És láss csodát nem volt olyan szörnyű.De mire ezt beláttam már ájultam is el.Szörnyű érzés ájulni,kegyetlen szomjuságot éreztem,majd sötétség és cak hangokat hallottam.Ez is félelmetes volt de hamar stabilizáltak.Utána alig vártam hogy végre vége legyen.Akkor ott azt mondtam soha többet.15hónap telt el.Bármikor ujra beválallnám.
2010. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyen fájt, szenvedtem, azt sem tudtam mire számítsak, mennyire fog ez még fájni! Hát iszonyúan!

Éhes voltam, fáradt, szomjas, kimerült, de burokrepesztés és 11 hosszú óra után megérkezett Lilla lányom!

Szerettem volna enni mikor felvittek a gyermekágyra, de lekéstem a reggelit, kekszet adtak!!

Nem bírtam csak késő este felkelni, sok vért veszítettem, sápadt voltam és szédültem.

Ha nincs bent a keresztanyám ( aki kórházi dolgozó), és nem hoz nekem kacsát, akkor...

Szóval ennyit az ott dolgozókról, és kb. ennyit is segítettek, már majdnem mellgyulladással jöttem haza, amit itthon kb. 1 hónap alatt sikerült rendbehozni, mire minden csomót sikerült rendesen kimaszírozni.

A dokim rendes volt, bár a felszívódó nem szívódott fel, 3 hét után begyulladt, szörnyen fájt úgy a varratszedés.


Ennek már lassan 1 éve, az élmény halványul, és most tervezzük a második babánkat!

Mire nem képesek a NŐK!

2010. júl. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét szülésem MAXIMÁLISAN POZITÍV emlék.Az elsőnél csak fogadott dokim volt(18 évvel ezelőtt),de a szülésznő is tündér volt.A fiam 4 óra alatt lett meg,addig a doki mellettem ült,vicceket mesélt,és mindenféléről beszélgettünk(a férjem is velem volt).A szülésznő nagyon kedves,és profi volt,még képeket is készített hármunkról(persze a végén az Ő munkáját is honoráltuk).A kisebbik gyerek 2 éves,most is volt fogadott dokim(nő,mert az előző dokim időközben nyugdíjba ment),és szülésznőm is.A legjobb döntés volt!Végig velünk volt(a férjem persze mellettem volt),bármit kértem teljesítette(sok igényem nem volt,a kicsi 3 óra alatt megszületett),és a gátvédelmet is sikeresen alkalmazta(nem is repedtem).Fájni nagyon fájt a 2.-az elsőnél kértem EDA-t(a dokim ajánlotta,nagyon jó döntés volt),és nem éreztem semmit-de bőven ki lehetett bírni.Tervezzük a 3. gyerkőcöt(és megtartom a dokimat,a szülésznőmet is)
2010. júl. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

első indított,20 éves voltam...nagyon nehéz

második 8 évre rá,...20 perc..eufória..

mindkettőt imádom

2010. júl. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Rossz!

Az orvosom kikapcsolta a telefonját nem lehetett elérni,viszont nem mertem máshoz bemenni.

2 napig vajúdtam egyedül.

2010. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
52%

Mindenki viccelődött az orvossal?


A fájások közben csak káromkodni van kedve az embernek, biztos, hogy szültetek?

2010. júl. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
...vagy pedig arra gondol az ember fájások között, hogy " nem szeretnék meghalni...:-((
2010. júl. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

A szülésznő (fogadott) nagyon rendes volt, szinte végig bent volt velem. A szülész az ügyeletes orvos volt, mert annyira túlhordtam, hogy az én dokim elment szabira. Ő is nagyon rendes volt, igaz, nem sokat láttam. A többi orvos is nagyon segítőkész volt.

Maga a szülés horror volt. Nagyon lassan tágultam, az első fájásom fél óra hosszú volt, nekem nem volt benne semmi ritmika, egy-két perc volt, amikor nem fájt. Pedig vártam, hogy 5, 3, 2 perces fájásaim legyenek, de nem így volt, az egész szülés egy szünet nélküli véget nem érő fájás volt. Végig hánytam és ment a hasam. Végül császár lett a vége, már jöttek a tolófájások, de a baba feje még mindig nem illeszkedet. Altatásban végezték, mert nem hatott az érzéstelenítő. Az altatásból is rosszul ébredtem. Összesen 13 órát vajúdtam. Akkor azt mondtam, hogy én biztos, hogy nem szülök többet, olyan borzalmas volt.

Most már így fél év távlatából azt mondom, ha úgy alakul, bevállalok még egy gyereket, nem számít mennyire fáj, ez így utólag már lényegtelennek tűnik.

2010. júl. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Mind a 4 pozitív emlék :)) Nem volt könnyű, de kibírható. Az elsőnél az a gond, hogy az ember nem tudja, mire várhat.. igen, nagyon-nagyon fáj, de a fájások között minden OK. A második már könnyebb volt, de akkor meg már tudtam, mire számíthatok, így kicsit paráztam, de végül könnyen szültem a lányomat is. A harmadikkal alig, hogy beértünk, fél órát voltam a szülőszobán, mindennek (varrás is!) együtt... A 4. volt maga a csoda! A szülésznő és az orvos hagyták, hogy minden a maga ütemében menjen, semmit se akartak siettetni.. És tényleg, még a viccelődésre is volt idő, erő :)))))
2010. júl. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Jó emlék. Minden tekintetben. Még így is, hogy 14 órán át kaptam az oxitocint és sajnos a végén császározni kellett.

A férjem hatalmas pozitív csalódást okozott. A babánk pedig egy csoda. Fogadott dokim volt és nagyon elégedett voltam vele. A szülésznők( 2 is volt) hihetetlenül normálisak és segítőkészek voltak.

Mikor túl lettem rajta egyszerre voltam boldog és picit szomorú. tudtam, hogy vége egy csodálatos időszaknak, a terhességemnek, de messze alul maradt attól az örömtől, amit azóta is érzek. Ha tehetném sok-sok gyermeket szülnék még!!!!

2010. júl. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!