Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Bekevert tápszer eltarthatósága?

Bekevert tápszer eltarthatósága?

Figyelt kérdés

Nem rég váltottunk tápszerre. A dobozon ugye az szerepel, hogy mindog frissen legyen elkészítve, de max 2 órán belül fogyassza el, a maradékot ki kell önteni. Én így is tettem.

Viszont most hétvégén ahogy találkoztam tesómmal, s majdnem egyidős (8hó) a kisfia a kislányommal, ő már 3 hetes kora óta tápszeres, s most figyeltem meg, hogy ő a bekevert tápszert, amit nem evett meg a fia berakja a hűtőbe, s következő evésnél jó lesz az. Eddig is ezt csinálta, így utólag visszagondolva, de nem ismertem még a tápszert, nem tudtam hogy nem szabad úgy.

Most akkor én csinálok hülyeséget, hogy kiöntöm, vagy ő, hogy elrakja késöbbre? ( Ami ebben a korban már nem kevés idő, mert elég sok pürét eszik már)



2021. jan. 25. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Ő csinál hülyeséget. Amibe beleevett, tilos eltenni, mert a nyálból belekerülő bacik (cumin bejut) szépen felszaporodnak.
2021. jan. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad eltenni, te csinálod jól. Max 2 óráig jó.
2021. jan. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

A nagykonyv szerint te csinálod jól. A gyakorlatban a legtöbb tapszeres anyuka tudja, hogy kutya baja se lesz attól, ha 2-3 órát benn van a hűtőben a maradék. Valójában az összes tapszeres ismerősöm és en is így csináljuk, ahogy a tesod. Persze ilyen pár ml-ket nem teszek be, de ha a 210-bol harmat kortyolt, azt nem öntöm ki azonnal.

De a precizitás sem árt. Öntsd ki nyugodtan, csinálj frisset. Rosszat nem teszel vele az biztos.

2021. jan. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Ilyen idős korában már én is eltettem hűtőbe, ha csak belekortyolt és nem itta meg.

Nyilván vegiggondolod, hogy azért írják a dobozra, mert a kész tapszerben elszaporodhatnak a baktériumok. Ha eleve tiszta cumisuvegbe keszited, máris sokat tettél azért hogy ez sokkal lassabban induljon el. A hűtőszekrényben sokkal lassabban szaporodnak, ezért is tartjuk ott a saját kajainkat is.

A babák érzékenyebbek erre a felnőtteknel.

2021. jan. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2021. jan. 26. 08:01
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

"Valójában az összes tapszeres ismerősöm és en is így csináljuk, ahogy a tesod. "


Ez csak egyet bizonyít, hogy minden ismerősöd ugyanolyan felelőtlen mint te.

Nem azt, hogy minden szüló, aki tápszert ad ilyen hülye.

2021. jan. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Én még csak itt olvastam ilyet,hogy rakosgatják, meg higitják meg hasonló hülyeségek. Ha már így alakult hogy tapszeres , akkor normálisan frissen készült tápszert kap. Nem azon a pár kanál tepszeren múlik. Minden tápszeres ismerősöm így csinálja, még az is akinek ikrei vannak.
2021. jan. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

6 nyilván nem mindegy, mennyi idős a gyerek. Újszülöttnek nem így csináltam en sem és mindent azonnal sterilzaltam. Fel éves korától azonban már kúszott és a padlót nyalogatta. Szerinted?! Nem a maradék tápszerben levő bacik fognak kárt tenni egy nagyobb babában. Nyilván ki lehet önteni, abból sincs semmi. De nincs csináljunk már úgy, mintha vérhast kapna a baba a saját bacijaitól. Megmaradt pár ml-t nem teszek el nyilvánvaló. De 210-et nem fogok kiönteni, mert az egy éves úgy dönt, hogy mégsem kell.

Másokat lehülyézni meg téged minősít. 🤷🏼‍♀️

2021. jan. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
Egyébként a kórházban is egy nagyobb adagot csinálnak...
2021. jan. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Persze de abba ugye nem isznak bele. Ezért nem olyan gáz. Amúgy sterilen egy napig tartható hűtőben. De elmondanám a PIC-en nálunk beleöntöttek az anyatejet is a tápszerbe. Az is elvileg hu de tilos. Abból sincs semmi baj. Inkább legyen az ember persze elovigyazatos, és azért is írják ezt a gyártók, mert ezzel is védik magukat is, de egy 2 hetes meg 6 hónapos vagy pláne egy éves nem ugyanaz a kategória. A vizes cumisuveget se cserélgetem óránként. Ne vicceljetek már.
2021. jan. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!