Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Bekevert tápszer eltarthatósága?

Bekevert tápszer eltarthatósága?

Figyelt kérdés

Nem rég váltottunk tápszerre. A dobozon ugye az szerepel, hogy mindog frissen legyen elkészítve, de max 2 órán belül fogyassza el, a maradékot ki kell önteni. Én így is tettem.

Viszont most hétvégén ahogy találkoztam tesómmal, s majdnem egyidős (8hó) a kisfia a kislányommal, ő már 3 hetes kora óta tápszeres, s most figyeltem meg, hogy ő a bekevert tápszert, amit nem evett meg a fia berakja a hűtőbe, s következő evésnél jó lesz az. Eddig is ezt csinálta, így utólag visszagondolva, de nem ismertem még a tápszert, nem tudtam hogy nem szabad úgy.

Most akkor én csinálok hülyeséget, hogy kiöntöm, vagy ő, hogy elrakja késöbbre? ( Ami ebben a korban már nem kevés idő, mert elég sok pürét eszik már)



2021. jan. 25. 21:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
A bekevert, steril (tehát nem beleivott), hűtőben tárolt tápszer 24 óráig fogyasztható.(tehát elkeszithetsz egy litert lezarod és abból öntesz ki minden étkezéshez, a többit pedig továbbra is a hűtőben tarolod az rendben van) Az elkészített tapszerbe lehet keverni anyatejet.( Az a problémás ha anyatejjel akarod kikeverni-az arányok miatt)
2021. jan. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
52%
11 en is így gondolom, mégis sokan tolják, hogy neeeem teljesen külön kell kapnia. Először anyatej, aztán tápszer. De en erre már csak bólogattam, ha 4 naposan jó volt neki összeöntve, akkor jó volt neki 2 hónaposan is.
2021. jan. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!