Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Anyatejről tápszerre áttérés...

Anyatejről tápszerre áttérés hogyan?

Figyelt kérdés

9 hónapos a babám, és eddig szerencsém volt, csak most jött ki két hét alatt az első két foga. És elkezdte használni is őket. Nekiállt harapdálni a cicim szoptatás közben. Nyilván ezt nem hagyom, de amellett, hogy egyelőre a "megharapja-elveszem-később kapja meg" módszer nem annyira tűnik működőképesnek. Egyébként is gondolkodtam már rajta, hogy lassanként szeretném leválasztani, legalább a nappali szopikról, és azokat kiváltani tápszerrel. De amellett, hogy félek meglépni ezt, őszintén nem tudom, hogy hogyan kezdjek neki? Eddig igény szerint szoptattam, olyan kézenfekvő volt csak felkínálni neki a cicit, aztán vagy elfogadta, vagy nem. Most azzal szöszölni, hogy vizet forralok meg fertőtlenítek meg minden, miközben mondjuk nyűgös és a kezemben akar csak megmaradni, az olyan életidegen, ezt ti hogy csináljátok? Hogy működik ez a gyakorlatban? És ha nem is éhes, csak simán cumizni volt kedve (cumija amúgy nincs)? Akkor öntitek ki az egészet a lefolyóba, vagy mi történik?

A hozzátáplálással amúgy egészen jól haladunk (BLW-s), de annyit még nem eszik, hogy napközbenre teljesen el tudjuk hagyni a szoptatást(tápszert?). Mondjuk ez is milyen, honnan tudjátok, mennyit kér a baba, mennyi tápszert keverjetek be neki? Ugye BLW gyerekként fogalmam sincs róla, hány gramm akármit eszik ebédre, nem tudom megtippelni sem, hogy utána kiegészítésként mennyit kéne még adni. Pedig tudom, hogy vannak tápszeres BLW-sek, ha esetleg van itt olyan, ti hogy oldjátok meg?


U.i: lefejt anyatejet nem fogadja el, szóval nem tudom, hogy a tápszer menne-e, de most tegyük fel, hogy igen.


Bocsi, ha kicsit kacifántos lett, tényleg nem tudom elképzelni ennek a logisztikáját. Köszönöm előre is, ha segítetek! :)


2021. máj. 2. 17:30
 1/1 anonim ***** válasza:
58%
Hat valójában BLW-vel nem annyira kompatibilis mivel pures gyerek ugye megkapja a mennyiséget. Darabosbol úgy hogy elvarod, hogy magától egyen nyilván nem fog menni jó ideig a mennyiség. Mert puresnel simán azt mondanám tegyél tapszert/anyatejet a fozelekekbe és kész. Így azért necces. Meg kell próbálni. Egyszerűen csak adj neki tapszert és meglátod megissza e vagy nem. De ha tippelnem kene, nem fogja.
2021. máj. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!