Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Minden evés után sterilizálját...

Minden evés után sterilizáljátok a cumisüveget?

Figyelt kérdés

Kisbabámat cumisüvegből kell etetnem, sajnos túl sokat volt az intenzív osztályon, hozzászokott teljesen. Fejek neki és tápszert is kap.

Kell minden fejés, etetés után sterilizálni vagy elég forró vízzel átmosni az eszközöket és mondjuk 2 naponta egyszer fertőtleníteni?

Lehet az anyatejet és a tápszert keverni? Volt csecsemős nővér, aki összekeverte, volt aki azt mondta ne.

Lehet a cumisüveget mosogatógépben mosogatni? Tabletta meg más edény nélkül..


2021. nov. 1. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Meleg, mosogatószeres vízzel elmosom és be szoktam dobni a mosogatógépbe is alkalmanként. Én nem keverném a tápszert anyatejjel. Ha van anyatej akkor előbb add neki oda azt és ha éhes akkor utána tápszert.
2021. nov. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Én mindent sterilizáltam amíg el nem kezdett kuszni és mindent a szájába venni. Vagy elmostam kézzel az üvegeket vagy mosogatógép felső részén.(lehet tablettát és más edenykkel együtt mosni, de csak a felső részén, ahová a poharakat rakod)

Elvileg lehet keverni az anyatejet tapszerrel, de én külön-kulon adtam neki annó.

2021. nov. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem kúszott addig minden evés/fejés után steriliztam az eszközöket.

Elmostam, utána kiforraltam egy lábasban.

Én a keverést nemértem. Mármint h az anyatejbe teszel vizet meg tápszert? Ilyet ég ne hallottam. Én odaadtam neki a tejet, majd egy másim üvegből a tápszert

2021. nov. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első gyereknél fél évig sterilizáltunk. Volt 4 cumisüveg, így naponta egyszer kellett sterilizálni, amihez zacskót használtunk. A második gyerek majdnem hat hónapos volt, amikor cumisüveget kezdett használni, így neki csak rövid ideig sterilizáltunk.

Nem tudom, miért volt a babád intenzíven, de valószínűleg neki még nagyobb szüksége lenne a csírátalanított eszközökre. Nem hiányzik szájpenész és hasonlók, gondolom.

2021. nov. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Én nem szoktam minden alkalommal sterilizálni, de mindig elmosom külön szivaccsal és 2-3 naponta sterilizálom.


Lehet keverni, mármint baja nem lesz tőle a tejnek, de nem célszerű. Szoptatási tanácsadó nekem azt mondta először mindig lefejt tejet adjak pótlásra, ha a mell nem elég (nálad ha jól értem ez már nem játszik, csak a lefejt tej), és utána tápszer. Azon kívül meg fejjek, amíg bírok.

2021. nov. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Abból a szempontból probléma a keverés, hogyha nem issza meg az egészet, akkor kárba megy az anyatej,mert amibe beleivott az már nem steril, ki kell önteni. Ha először adod a lefejt tejet és utána a tápszert, akkor max a tápszer megy kárba, de abból tudsz újat keverni :)
2021. nov. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
1 gyereknél igen, 2. 3.-nál már csak mikor megvettem. A sogórnőm 3 éves koráig csinálta első alkalommal mikor nem tette hetekig tartó szájfertőzése lett,na akkor mondtam hogy a lófütyit.
2021. nov. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 8-10 cumisüvegünk volt, este ,utolsó etetés után sterilizáltam egyszerre az összeset.
2021. nov. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Természetesen ügyelek a higiéniára, csak furcsállottam, hogy bent az osztályon sem sterilizálták minden alkalommal, hanem naponta egyszer, addig pedig átöblítették. A nővér a kész tápszerbe keverte a lefejt tejet, ameddig csak keveset sikerült fejnem, mert már eléggé korán nagy étkű lett a pici. Van most bőven mit lefejni, de 2,5 éves a tesója és kb beleszakadok a babagondozás-fejegetés-fertőtlenítésbe😅 vele nem volt ilyen gond. A kicsi is jól van, nehezen adaptálódott a környezethez ezért monitorozták egy darabig.
2021. nov. 1. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!