Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Anyukák miért döntöttetek...

Anyukák miért döntöttetek úgy, hogy tápszerrel fogjátok táplálni a babátokat?

Figyelt kérdés
Esetleg egészségügyi okok miatt vagy egyébb?
2021. dec. 2. 22:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%

Császárral szültem, a baba PIC-re került, ahol tápszert kapott. A tejem beindult pár napra rá, ekkor fejtem neki, és azt kapta.

Majdnem 1 hét volt mire megpróbálhattam szoptatni, ment neki, ügyes volt, de valamiért mégis csak a cumisüveget 'szokta' meg, így volt, hogy kb óránként is etetni kellett elég hosszasan.

Így aztán fejtem neki, amíg tudtam, majd áttértünk a tápszerre, elapadt sajnos a tejem, mert mindenki ezzel b*sztatott, hogy szoptatom-e stb.

2021. dec. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Anyatejesek voltak sokáig a gyerekeim, de ha valami okból kifolyólag nem ment volna (bár azért tettem is érte), akkor átálltam volna rá. Nem kell ehhez különösebb indoklás. Az is rendben van, ha valaki csak simán nem akar. 🤷 Nem tart senki pisztolyt a fejünkhöz, hogy bármit is kényszernek kelljen éreznünk.
2021. dec. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Persze hogy rendben van. Azt a valaszt is varom szivesen aki elmondja hogy nem akarta mert ez meg az...
2021. dec. 2. 22:38
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

En panikoltam a szoptatas miatt. Orditott allandoan a babam, nekem segitsegem 0 volt. Ferjem 3 müszakban dolgozik, szüleink 1.600 kilometerre tölünk.

Mindenkinek az volt a leg jobb ha meg nyugszom. Esetemben a tapszeres taplalas segitett. Nem banom egy percet sem. Egeszseges a lanyom, eddig el kerültek a betegsegek is. Van 8 foga es meg csak nem is sirt( ezt is meg kaptam, hogy a fogzas meg viseli a tapszereseket).

Senki ne keltsen benned bün tudatot. Azt tedd amit jonak latsz

2021. dec. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

Itt erre nemigen fogsz hasznos választ kapni, mert bár egyértelmű, hogy azokhoz szól a kérdésed aki tudatosan nem akart szoptatni, mégis olyan válaszolnak akik nem nem akartak, hanem nem tudtak.

Emiatt vannak ezek a nagy veszekedések a tápszer vs anyatej kérdések alatt is, mert azok az anyák veszik magukra amiket mondanak nekik, akik szerettek volna szoptatni de nem tudtak.

Én is a múltkor írtam ki hasonló kérdést, de oda is csak ilyen válasz jött. De én nem hozzájuk intéztem a kérdést...

2021. dec. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%

3 hónaposan nem hízott eleget. Vizsgálgatták, kórházban is voltunk. Addig anyatejes volt. El kellett kezdenem tápszerezni. Bűntudatot éreztem, mert tovább szerettem volna szoptatni de 1 nap híján koraszülött lett és napokig nem kaptam meg a kórházban és sajnos nehezen is szopizott.

De annyival könnyebb volt a tápszer!!! Persze ezért is bűntudatot éreztem de vért izzadtam azért, hogy tudjak szoptatni...

Aztan tápszer mellett sem hízott rendesen a fiam. Elkezdhettem 4 hónaposan gyümölccsel a hozzátáplálást (én a háziorvossal és a védőnővel beszéltem meg ezeket, profi szakembereket kaptunk). Onnantól megindult a súlya 🙂

A fiamnak valamiért sem az anyatej sem a tápszer nem volt elég a megfelelő hízáshoz😕

2021. dec. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egészségügyi. Az első babánál 3 hónapig ment, de ott már csak napi 1x tudtam szoptatni, a másodiknál a második héten egyik napról a másikra nem volt. Reggel amikor felkeltem tudtam, hogy gond van. Addig beton kemény cicikkel ébredtem, aznap reggel meg semmi. Onnantól lett a kicsi tápszeres. Most jön a harmadik. Már újra vannak tüneteim. Erős mellfájdalom, és a hónaljba is fájnak a nyirokcsomók. Most kaptam beutalót ultrahangra, remélem sikerül valamit kideríteni. Sajnos ez rengetegszer olyan, hogy sose tudja meg az ember, hogy mi áll a hátterébe.
2021. dec. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt más választásom, alig volt tejem, aztán 4 hónaposan úgy döntött, hogy még az a kicsi sem kell neki többé
2021. dec. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

Abszolút nem is akartam szoptatni, nem akartam két lábon járó tejeszacskó lenni. Se azt, hogy a gyerekem akinek fogai vannak és jár kiszolgálja magát random a mellemből. Engem taszít. (Nyugodtan lehet lepontozni és priviben szidni 😁😂)

A kórházban viszont muszáj volt szoptatni. Undorító, ahogy spontán folyik a mellből, eláztatva mindent, a szagát is utálom, piszkosnak éreztem magam hiába fürödtem naponta 3-4x.

A férjem egész családja, a védőnő is nyomatta a szoptatni kell, mert blablabla dumát. Még a legtávolabbi rokonai is azon rágódtak, hogy szoptatok-e?

Szerencsére sok tejem nem volt így nem is volt macerás elapasztani.

2021. dec. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%

Kb, mint az utolsó. Én sem akartam egyáltalán szoptatni, rettentően taszított/frusztrált az egész, szóval már a pozitív tesztnél tudtam, hogy tápszeres lesz a lányunk.


Viszont olyan nincs, hogy a kórházban “kötelező” szoptatni. Dehogy kötelező! Max néhány túlbuzgó csecsemős akar erőlködni, hogy de-de szoptatás, de úgyis Te döntesz, nem más. Én már szülés előtt beszéltem erről az orvosommal az elapasztás miatt, kórházba meg vittük a tápszert.

2021. dec. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!