Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Nem eszik túl sokat a babám?

Nem eszik túl sokat a babám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 6 naposak vagyunk tápszeresek sajnos (mivel császároztak nem indult meg a tejem, így mire szoptatni akartam nem fogadta el a cicit sehogysem) egy evésnél meg eszik 60-70 ml is! Nem hasfájós(kop kop) hányni sem hányik utána. Eszik alszik, de kicsit sokalom ezt a mennyiséget nála. Túletetésnak semmi jele. Adjak neki annyit amennyit megbír enni?

Első baba



2022. júl. 24. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1 ez egy tévhit


Az én kisfiam is tápszeres. Én a gyengéd, igény szerinti tápszeres táplálást választottam. Tehát figyeltem a jelzéseit, az igényit a mennyiségekre. És ő ráadásul bukós volt, mikortól már kúszott. De mindig jelezte, ha már nem kért. Ha finom voltam vele, és nem akartam erőszakosan letolni az adagot.


Lehet, így ki kell önteni néha az adagot, vagy pluszt bekeverni, de szerintem megéri :)

Illetve eleinte kell idő míg beállnak az időközök. Az első időszakban tök összevissza kért változó mennyiségeket, aztán szépen beállt a 2-3 óra és a mennyiség is. De nem erőltettem. Egy cicisnél is így van :)

2022. júl. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és: nehogy koplaltasd szegény gyereket, mert ilyen hülyeségeket írnak, mint az egyes. Meg hogy tápszeresként nagy feje lesz meg ilyenek. Nyilván ne tömd, mint a libát, de amire szüksége van és jelzi, azt add meg neki.
2022. júl. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Első, te hazug disznó...


Kérdező, a tápszer ilyen szempontból nem sokban különbözik az anyatejtől, nem tudja ezzel sem túlenni magát a gyerek, sőt extra víz neg tea sem fog kelleni.


Az én fiam gyakran evett keveset, de amíg a kórházban volt, leküldött 1 hetesen 120 milit éjfélkor és nagyon nagy örömmel újságolta az éjszakás nővér (nálunk a hazaengedéshez kellett mennyiséget ennie többek között). Tehát nem gondolnám, hogy baj ha többet eszik. Nálunk olyan 50 milik fogytak sokáig.


Nyugodtan add a tápszert igény szerint. Ha husi is lesz, kúszás mászás, járásnál leadja majd. Az én fiam pl dagin született, igény szerint tápszerezett, és most átlagos súlyban van.

2022. júl. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Persze nem tömöm, de az éjjel is megevett 60 ml még kért persze nem mertem adni neki 1 óra múlva viszont muszály voltam mivel nem akart vissza aludni addig. Evett még kb 20 ml és utána reggelig aludt nyugodtan.

Csak nem szeretném ha valami baja lenne, ígyis elég nehéz volt megemésztenem hogy nem tudok szoptatni :(

2022. júl. 24. 09:30
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Ugyanezen mentem keresztül, nagyon nehéz időszak... :( nekem ez a csoport és az itteni anyagok sokat segítettek.


[link]

2022. júl. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A kényeg, hogy igény szerint etesd, ha sokat igényel, lehet növekedési ugrása van, ha kevesebbet, akkor épp nem éhes. Néha vannak sztrájkok akkor se kell megijedni. Normális.
2022. júl. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is azt mondták, hogy puffadt csirke lesz a lányom, ha tápszerrel etetem. Mondanom sem kell, hogy ez nem igaz :D

Nekem 3 hét után elment a tejem, szóval kénytelen voltam először pótolni, utána meg csak azt evett. És mindig az ajánlottnál többet evett... de kilökte a cumit, ha már jóllakott. Sosem lett túlsúlyos, vagy puffadt, nem is bukott jobban, mint egy anyatejes baba. Cserébe jóllakott és elégedett volt, míg előtte csak üvöltött szegény, amikor közölték velem, hogy ennyinek elégnek kell lennie 3 órára... Én meg nem hagytam üvölteni szegényt, adtam neki még kicsit. Úgy aludt mint a tej... aztán a következő etetésre megint ébredt. Neki ennyire volt szüksége, nem értem miért ijesztgetnek még mindig minket ezzel.

2022. júl. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 flora08 ***** válasza:
100%

A soraidat mintha én írtam volna...ugyanez. A fiunk császárral született, nem tudtam szoptatni, és olyan nagy étvágya volt, hogy csak lestünk, milyen gyorsan eltűntette az adagját. Addig, amíg ki nem váltottuk az étkezéseket, mindig többet evett tápszerből, mint az ajánlott mennyiség. Gyönyörűen fejlődik, a korának megfelelő a súlya, nem is volt másképp soha. Nem egyformák a babák, így az étvágyuk sem. Ez meg egy akkora marhaság, hogy a tápszertől elhízik...döbbenet, hogy még mindig ezzel ijesztgetik az anyukákat. Adj neki amennyit kér. Ha véletlenül túl sok neki és visszajön valamennyi, nem a legjobb dolog, de előfordul, semmi baja nem lesz. Ha bukik, még nem egyenlő azzal, mintha kihányná az egészet.


Off: A szoptatással kaocsolatban annyit szeretnék hozzáfűzni, tudom, mit érzel. Mindent, de mindent megpróbáltam (rengeteget volt cicin, segítséget kértem szakembertől, szoptatós teát ittam, vitamint szedtem, masszíroztam, fejtem), de egyik sem vált be. Képtelen voltam elfogadni, hogy nők milliói szoptatnak akár évekig is, nekem meg nem megy. Ordítva zokogtam sokszor, a világ legszörnyűbb anyjának érezve magam; ember nem volt, aki olyat tudott volna mondani, amitől jobban éreztem volna magam. Csúnya ilyet írni, de megtéptem volna, amikor valaki azzal jött, hogy fejben dől el...meg boldog-boldogtalan kérdezgette, hogy van-e elég tejem, meg UGYE NEM kap tápszert? Mintha köze volna hozzá. Bocsi, nem írok regényt, csak arra akartam kilyukadni, hogy ezzel vagy egyedül. Jó egészséget, sok boldogságot kívánok! ☺️

2022. júl. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát.

Utolsó köszönöm, nem tudod milyen sokat jelent nekem a kommented. Én is ugyan úgy emésztettem magam miatta és engem is idegesít a sok kérdés és a “hát pedig a cici jobb lenne” válasz. Szerintem a lényeg hogy egészséges legyen a tobbi nem számít :)

2022. júl. 24. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!