Túl sokat eszik a babám?

Figyelt kérdés

6 hetes és egy evéssel megveszik a 120 ml-t. Ez nem sok? Nagyon sok helyen azt olvasom meg sokan mondják hogy náluk 100at eszik..3 hónapos korára evett 110et, stb..


4 kilóval született, eleinte kapott 90et, de egy idő után nem volt már neki elő ezért emeltük 120ra az adagot. Mostanában változó mennyit eszik, van mikor a 120 után még kér. De előfordul hogy csak 40et vagy két részletben eszi meg.


Nem adok neki sokat? Lehet hogy már nem olyan tápláló neki ez a fajta tápszer?


Nem hasafájós, nagyon nyugodt baba és nem kap egyből tápszert ha nyűgös vagy sír.


2018. okt. 24. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem az orvossal/védőnővel kéne ezt megkonzultálni, de ha belegondolsz, 4 kilóval született, nem csoda, ha az átlagnál többet eszik. Szerintem simán ilyen alkat.


Azért beszélnék mégis a helyedben a gyerekorvossal erről, nehogy pl. cukorbetegségnek vagy bármi ilyesminek legyen ez a tünete, és a tüneti kezelés miatt az alapprobléma rejtve maradjon. De nem kell odarohanni csak ezért, majd ha legközelebb nézik a gyereket, akkor kérdezz rá.

2018. okt. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindenképp meg fogom kérdezni :) 1,5 hétig volt anyatejes, de akkor is megtudtad enni a 120at.
2018. okt. 24. 09:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én babám is bekapta a 120-at ennyi idősen. 2 hónaposan 150 ml-t evett egyszerre. Most 6 és fél hónapos, és még mindig 150 az adagja.

Ha éhes, nyugodtan adj neki annyit, amennyit kér. Csak arra vigyázz, hogy ne kapjon minden nyüsszre enni, hadd ürüljön ki a gyomra.

2018. okt. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Arra figyelek! Túl etetni se szeretném..
2018. okt. 24. 10:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia. Nem tudod túl etetni, a felesleg visszajön. Az én fiam is 3920 grammal született, mindig is nagy mennyisegeket evett. 1 honapos korara mar kicsi volt a 125 ml-s cumisuveg. Most 11 honapos 3,5-4dl-t siman megiszik, van hogy 5dl-t is. Azt is vedd figyelembe, hogy növekedesi ugrasa lehet, emiatt is ehet tobbet :)
2018. okt. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem, annyit egyen, amennyit kér. Nekem az első 3 hónaposan 180 milit evett már napi 5x. 6 hetesen mondjuk nem emlékszem de szerintem volt 120 ml. A kicsi más, ő még 6 hósan is beérte 150 milivel, nem kért többet.


Azt mondod nyugodt baba, akkor meg végképp ne aggódj!

2018. okt. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!