Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ügyeleten írhatnak fel receptr...

Ügyeleten írhatnak fel receptre tápszert?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Azzal a tudattal, hogy még van 1 bontatlan dobozzal itthon, boldogan éltem, mikor takarítás közben rájöttem, hogy mégsem, és egy fél dobozzal van itthon kb. Hétfőig nem lesz elég és ha nem muszáj nem venném meg 2x áron. Ha felhívom az ügyeletet, ők írhatnak fel tápszert, mondjuk felhőbe? Az kb 2 kattintás..

Köszönöm ha válaszolsz :)



2022. aug. 12. 18:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ki is van írva az ügyelet ajtajára, hogy vény nélkül kapható gyógyszereket nem írnak fel, illetve a kullancs kiszedése sem sürgős eset.

Csak sürgős esetben hívhatják őket.

2022. aug. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Az ugyelet nem erre való. Azért is tart itt az egészségügy, mert xarsagokkal mennek emberek az ügyeletre. Nem Magyarországon élek, nálunk simán kirohogne a triage ápoló, ha ezzel hívnád fel őket. Csak és kizárólag rendszeresen szedett, kimaradás esetén súlyos problémát okozó gyógyszerekre adnak ki ügyeletes receptet, azt is csak arra az egy vagy 2 napra, amíg nincs háziorvosi rendelés.

Csak sikerül kifizetni egy tápszert teljes áron, hiszen nem a semmire vallaltal gyereket, ugye.

2022. aug. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Már kaptam választ a kérdésemre, mint látod, szóval nem értem miért nem csak tovább lapoztál, a fusztrálságod ne rajtam töltsd ki. Egyebkent igen, telik rá, hogy kifizessem teljes áron. Én nem szoktam még csak háziorvoshoz sem járni, ezért nem tudtam, hogy ilyen dolgot szoktak-e ügyeleten felírni. És azért itt kérdeztem elobb, mert gondoltam hogy nem, és nem zaklatnám így feleslegesen az ügyeletest. :) Egyébként véleményem szerint, pont nem emiatt tart ott az egészségügy ahol, mert ilyen 'szarsagokkal' mennek az emberek az ügyeletre. Xd Az ügyelet a háziorvos helyettesítésére van, ha rajtuk múlik az egeszsegügy szerencses vagy hogy külföldön élsz :) (ezert is gondoltam hatha normalis ilyen ugyben is keresni, mivel a haziorvos helyett van). És még azt sem lehet mondani, hogy más szenvedne miattam, mert kb 2masodperc lenne az egész, amit kibír bárki, ha meg nem annak a sürgősségire kellene mennie.
2022. aug. 13. 14:00
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
sokszor 2 mp iszonyat sok idő, mivel nem te vagy az egyetlen aki felesleges dolgokkal zaklatná az ügyeletet
2022. aug. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy anyának illene ilyen alap dolgokkal tisztában lennie, mégha nem is jár gyakran orvoshoz.

Nem, az ügyelet nem a háziorvos helyett van. Ez nem helyettesítés...

2022. aug. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
létezik háziorvosi ügyelet, de az is sürgős esetekre
2022. aug. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Jó én értem mit mondtok, nem szükséges tovább vagyarázni, jogos, nem is akarok bele kötni, mert igazatok van. Én nem szándékoztam ilyen dolgokkal zaklatni az ügyeletet, azért itt kérdeztem, mikor fel merült bennem a kérdés. Nekem eleg lett volna egy igen-nem válasz is ':D
2022. aug. 13. 15:20
 18/26 anonim ***** válasza:
18%
Én feledékeny típus vagyok, párszor már előfordult, hogy felhívtam őket tápszerreceptért. Soha senki nem szólt be vagy bunkózott volna érte, pedig az ügyelet nem a kedvességéről híres. Kérték a taj számot, felírták és ennyi.
2022. aug. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Mindegy, már meg vettem teljes áron. :) Azért köszi a válaszod.
2022. aug. 13. 15:33
 20/26 anonim ***** válasza:
87%

"Az ügyelet a háziorvos helyettesítésére van"


Nem, ez nem így van.

Háziorvos: olyan problémák, amik pár napot várhatnak, rendszeresen szedett gyógyszerek felírása, szokásos kontrollvizsgálatok gondozott betegeknek, beutalók, táppénz.


Ügyelet: olyan akutan jelentkező problémák, amelyek nem várhatnak a másnapi háziorvosi rendelésig, mert addig állapotromlás következne be.


Sajnos sok embernek fogalma sincs, hogy mi az, ami az ügyeletre tartozik, és mi az, ami simán megvárhatná a következő háziorvosi rendelés időpontját...

2022. aug. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!