Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért van egyre több tápszeres...

Miért van egyre több tápszeres baba?

Figyelt kérdés

Egyre több szülőtől hallom, hogy nem szoptatják a kisbabájukat, hanem tápszert adnak helyette. Miért van az ,hogy egyre kevesebb anyának van anyateje?

Mi az oka ennek?


30-40 éve még sokkal több volt az anyatejes baba.



2022. okt. 17. 20:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Éppen ellenkezőleg. Pont, hogy 30 évvel ezelőtt volt bevett szokás a 3 óránkénti szoptatás, és még a kórházakban se létezett rooming-in a szülés után. Tehát a legtöbben abban a hiszemben, hogy nincs vagy nem elég erős a tejük, tápszert vagy "felestejet" adtak.


Manapság csapból is az folyik, hogy az anyatej minden cseppje arany és kincs, így mindenki vagy legalábbis sokan megteszik a tőlük telhetőt, és természetesen igény szerint szoptatnak.

2022. okt. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

30-40 eve senki nem hirdette, ha nem volt teje. Mas szoptatta, vagy megitatta a gyerekkel a tehen tejet.

Aranyaiban pont ugyanannyi volt az olyan no, akinek nem volt teje.

2022. okt. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%
3 hónapja szültem. A szobatársam minden egyes szoptatáskor jobban szenvedett, mint én a szülésem alatt. Közölte is a férjével telefonon, hogy hazafelé első útjuk a rossmannba vezet majd tápazert venni, mert ő nem fog szenvedni meg éjszakázni a szoptatás miatt.. Vannak ilyen emberek..
2022. okt. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%

Kényelmességből.


Nekem most van 3 babás ismerősöm/barátnőm


Az egyik unokatesóm. Ő meg sem próbálta szoptatni, mert az ő mellei nem erre valóak...

Másik barátnőm. Ő próbálkozik a szoptatással. De mivel az 1 hónaposa kb 0-24ben cicin lenne, inkább tápszerezi is. Eleinte szoptatta 3 óránként 10percig az első 4 hétben. Mert ő több időt nem hajlandó erre szánni. Nem hízott a gyerek. Így most tápszerezi is.

Harmadik pedig férjem rokona. Ő azért nem szoptat, mert 20évesen lett terhes. Állítólag véletlen. És neki még élnie kell, nem szoptatnia. Kb az anyja neveli a gyereket, ő szoptatni nem tud, ezért 2 hónap alatt 100% tápszers lett.

2022. okt. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Nagymamám a szülei első gyereke volt az 1930-as években. Állítólag újszülöttként sokat sírt, és az orvos azt mondta dédanyámbak, hogy vizes a teje, adjon inkább a babának tehéntejet. A többi gyerekét már meg se próbálta szoptatni, 0 napos koruktól tehéntejet kaptak. Az egyik meg is halt pár naposan, de a többi 4 megmaradt így is.

Szóval régen is volt ilyen. Meg olyan is, hogy lisztlevessel itatták a pici babákat.

2022. okt. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Az én környezetemben többnyire a védőnők miatt. Azt mondták, hogy ne legyen a baba 20 percnél tovább cicin. A maradékot pótolják ki tápszerrel. Különböző védőnők, egymástól függetlenül. 3 barátnőmből 3 pótolt. Pedig volt tejük. Dehát a 20 perc letelt 😵‍💫🤷🏽‍♀️
2022. okt. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
Dehogy van több. Csak az emberek régebben a saját dolgukkal voltak elfoglalva. Senki fejében meg sem fordult, hogy ez másra tartozik.
2022. okt. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%
3,4: Tipikus peldai vagytok annak, miert szar a magyar anyai kozosseg
2022. okt. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

A kérdésre a választ nem tudom, de én se tervezem szoptatni a babám. A saját magam indoka egyszerű, nem tudom egyszerűen elképzelni, hogy a gyerek csüngjön rajta. Számomra ez "idegen", VISZONT...ezért vettem egy elektromos mellszívót, hogy ha lesz tejem, akkor fejve, de azt adjam neki.


Nyilván ettől most nem leszek népszerű, de ez van.

2022. okt. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Azért van több, mert régebben aki nem szoptatott, az nem tápszert adott - nem is nagyon volt elérhető - hanem tehén/kecske tejet a babának.

Ma egyébként sokkal többen és hosszabb ideig szoptatnak. 30-40 évvel ezelőtt a szoptatott babákat is 3-6 hónap után leválasztották. Most már az az ajánlás hogy a baba válassza le magát, és amíg csak lehet anyatejet kapjon.

2022. okt. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!