Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Akinek sírt etetés közben a...

Akinek sírt etetés közben a babája annál végül mi volt az oka?

Figyelt kérdés
Most lesz 3 hónapos de mar 4 hetes kora óta sir etetés közbe de most mar egyre rosszabb apig tudom megetetni. Orvos nem igem tud segíteni azt mondja túl etetem. Nem tudom hogy mikor alig akar enni. Szájpeneszre gyanakodott meg volt ehy kicsi neki irt ecsetelőt használtam is neki se semmi eredménye, gondoltam refluxra vettem gastrotuss baby szirupot, 3 napja adom neki se semmit nem használ neki. Ha a hasa fájna miért csak etetés közbe sír? Fogzásra is gondoltam de fogínygél és nurofen szirup sem használ. Espumisan cseppeket is adtam neki az se hasznal. Cumifejet is próbáltam többet már. Van mikor keveseket alszik az miatt esetleg? Már nem tudom mire gondoljak. Már a 3. tápszert kapja. Milumil prosyneo ha-val kezdtünk, próbáltam a lactogen harmonyt mert az édesebb ízű hatha jobban megeszi de nem. Most milumil komfortot kap de valzozatlanminden. Egyre nehezebb etetni már.
2023. jan. 12. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Leirásban 2 kérdésedre a válasz, hogy HA hasfájás lenne etetés közben lépnek a belek működésbe, így lehetséges, hogy akkor fájlalja a hasát.

És igen, ha álmos, mert sokkal kevesebbet alszik, amiatt is sírhat de nem valószínű, hogy minden egyes etetés közben minden egyes nap.


Nálunk cumi volt mikor ilyen volt de nagyobb lyukúra cseréltük és úgy jó volt, pedig a kis mohó még nem érte el az ajánlott kort. De gondolom ezen már túlvagytok.

2023. jan. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Espumisant minden evés előtt kell adni ha hasa fáj nert egyébként nem használ
2023. jan. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Espumisant adtam minden evés előtt, most fogyott el. Nem tudom hogy érdemes e venni megint vagy nem.

Ha nagyobb lyukúra cseréltem akkor meg az volt a baja hogy ömlik.

Most már ha szájához ér az üveg már sír pedig biztos hogy éhes ha mar 3-4 órája minimum nem evett. Néha nagy nehezen bele szív de aztán sír tovább. Nem tudom mire gondoljak már.

2023. jan. 12. 20:11
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Váltani kell tápszert,nővéremnek is ilyen volt a fia..utána meg kevés volt a kaja neki

Nyelféke nincs leragadva?

Pukizni tud?nálunk volt baj a pukival..

2023. jan. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Pedig biztos éhes"-de jelzi hogy éhes, vagy csak előírásszerűen próbálod etetni.


Még esetleg az jutott eszembe, hogy a tápszer hőmérséklete megfelelő?


Esetleg próbálta más esetni rajtad kívűl?


Bocsánat, nem okoskodni szeretnék, tényleg csak tippeket próbálok keresni.

2023. jan. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jelzi hogy éhes persze. Igény szerint etetem. Hőmérsékletet mar próbáltam hideget, meleget, langyosat sehogyse jo. Férjem szokta etetni még de nála is ugyanez van.

Pukizni is pukizik rendesen, 2szer van kaki is naponta. Kaki után remenykedek hogy konnyebben eszik de akkor sem.

2023. jan. 12. 20:33
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló a helyzet de nem minden etetésnél csinálja. De van hogy végig jajgat és nem eszik ssmmit szinte. Amiket írtál mi is próbáltuk. Fogalmam nincs már.

Gasztroenterológushoz visszük kíváncsi vagyok mit mond. Házi orvos védőnő csak legyintett.

2023. jan. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Gasztrósra én is gondoltam már de soká adnak időpontot. Nagyobbik lányomnak decemberben kértem idopontot es február 28ra adtak.
2023. jan. 12. 21:12
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én szoptattam, de hasonló volt, rázta a fejét a baba és nem akarta bekapni a cicit, de közben kereste is mert éhes volt. Tejmentes diétába kezdtem, 2 nap alatt látványosan enyhült (pici átjut az anyatejbe a tehéntejből és arra volt 1 éves koráig allergiás).


Szóval megpróbálhattok egy doboz pregomint, hátha. A másik meg hogy kipróbálnék más eszközt. Kispohár, kiskanál, ujjetető... A szoptatás alatt szokták ezeket, de hátha a cumival kötött össze valamit.


Rossz lehet nézni, hogy szenved a kicsi, remélem találtok megoldást.

2023. jan. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tej érzékenysegre gondoltam de más tüneteket írt rá. Bár ki tudja kinél mit hoz ki. Beszélek majd az orvossal
2023. jan. 13. 01:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!