Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogyan szoktassam át tápszerre?

Hogyan szoktassam át tápszerre?

Figyelt kérdés
A tápszert és a tejpépet egyáltalán nem fogadja el és kezd fogyni a tejem. Nem sokára 6 hónapos.
2023. febr. 18. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

Mit jelent, hogy kezd fogyni a tejed?

Honnan veszed?

Fogy a gyerek?

Mert az teljesen normális, hogy lelassul teljesen a növekedés.

2023. febr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem nagyon gyarapodik a súlya. Meg úgy látom rajta, hogy evés után még éhes, nyűgösködik.


Az is probléma, hogy kb. 1,5 hónap múlva lesz egy műtétem, ami miatt mindenképp el kell majd hagyni a szoptatást. Addigra mindenképpen át kell, hogy álljon a tápszerre.

2023. febr. 18. 12:33
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

Sok szerencsét! Egyáltalán nem biztos, hogy neki a tápszer be fog jönni.

Eleve az anyatej brutál édes. A tápszer nem. Más az íze,persze hogy nem fogadja el.

Nem hülye,csak baba.

2023. febr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Kezdd el hozzátáplálni inkább.
2023. febr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor mar nem gyarapodnak ugy, ha megmaradna az elso hetek uteme, 20 kg-os egy evesek szaladgalnanak.

6 honapos, elkezdheted a hozzataplalast, es evesek utan szopi.

A legtobb anyatejes baba nem fogadja el a tapszert, foleg ennyi idosen.

1,5 honap meg rengeteg ido a mutetig, mellesleg attol fugg milyen mutet, (engem 3szor mutottek szoptatas alatt), tudsz szoptatni, a tej nem tunik el.


Probalkozhatsz persze ha annyira akarod, de valoszinu nem fogadja majd el.

2023. febr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Nekem 7 hónaposan egyik napról a másikra nem fogadta el a babám a cicit. Rögtön hívtam szoptatási tanácsadót, nem tudtuk "visszahozni". Egyszerűen a hozzátáplálással érdektelenné vált, nem akart megdolgozni azért a kicsi tejért, ami még volt, ennyi. Vannak helyzetek, amiből nem lehet visszajönni és kész.

Kérdezd meg a gyerekorvosotokat ilyenkor mi a teendő

Valószínű azt fogja javasolni, hogy gőzerővel hozzátápláljatok.

2023. febr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Az enyémmel szintén 6 hónaposan kezdett fogyni a tejem, egy hónap múlva már nem is volt. A 3. fajta tápszert fogadta el, úgyhogy lehet a fajtákkal is próbálkozni. Most 8 hónapos, ha jó napja van, akkor megeszik 100 g tejpépet, de amúgy azt sem nagyon szereti.
2023. febr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

3as vagyok.


Én pl 2 évig szoptattam. 1.5 évig 2 óránként.


Voltak hullámvölgyek,mint pl amikor a babámat 7 hónaposan műtötték, vagy amikor 8 hónapos korában megjött a menzeszem. De mindent túl éltünk,nem kapott tápszert.


Lehet hogy ez csak egy hullámvölgy.

6 hónaposan amúgy is van egy növekedési ugrás. Ilyenkor több tej kell.

2023. febr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Folytatom. Vagyis csinál magának a baba több tejet.

Csak mivel emiatt sokszor szopás után is nyűgösködik,sokan azt hiszik ebből,hogy fogy a tej. Pedig pont hogy nem.

2023. febr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen azoknak, akik normálisan válaszoltak.


Igen, ezekkel mind tisztában vagyok, második baba, viszont az elsőnél nem kellett a tápszer, ez a része új. A hozzátáplálást elkezdtem már, egész jól haladunk vele.


Tegyük fel, hogy később sem fogadja el a tápszert és mondjuk éjszaka megéhezik majd, akkor ti mit adnátok neki enni?

2023. febr. 18. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!