Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért nem szabad több tápszert...

Miért nem szabad több tápszert adni az előirtnál?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kezdő anyukaként kérdezem, hogy miért kell betartani az adagolást? Kisfiam 4 kg, 90 ml tápszert ajánlott a védőnő alkalmanként, de az én fiam simán bevág 120 ml, ha 90 ml kap akkor még egyértelmüen éhes. A családban is azt mondják a "szakértők" (anyós), hogy ez rengeteg mennyiség és ne adjak neki többet, mert baja lesz. Mi történik ha többet kap az előirnál, mi baja lehet?

2023. máj. 14. 17:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Semmi, nem sír tovább és felnő. Nálunk is ez volt, a lányom az első hónapokban jóval többet evett az előírtnál, akármit csináltam. Hát adtam. Eddig nincs baja
2023. máj. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Nekem azt mondta a védőnő és a gyerekorvos is, hogy annyit adjak, amennyit csak kér. Mivel volt a szívével kórházban vizsgálaton, ott még írnom is kellett, hogy mennyit iszik és mennyi kaki/pisi van (mérni kellett a pelust). Soha nem szóltak, hogy gond lenne, pedig 2* annyit evett mint az ajánlás. Egyedül azért kérdeztek rá az elején, hogy "Mennyi???", mert amíg nem látták, hogy lazán megiszik annyit, sokallták a beírt mennyiséget. Mikor a doki végignézett egy etetést, annyit mondott, hogy inkább ruházná mint etetné, majd nevetett egy jót és ennyi.
2023. máj. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi. A tápszeres babák egyébként jobban híznak, mint azok akik anyatejet kapnak? Vettetek eszre valtozást a súly gyarapodásba amikor anyatej helyett tápszert kellett adnotok?
2023. máj. 14. 17:51
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatejesek általában gyorsabban hiznak, de az én lányom kb egy anyatejes növekedési görbét követett. Igaz, az elején vegyesen evett, lehet ez is belejátszott.
2023. máj. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Annyit kell adni amennyit kér. Minden baba más, az enyémek is többet ettek,mint ami az ajánlás volt,ha a Tiéd 120al lakik jól annyit adj. Pl Nekem a legkisebb most lesz 5 hós elvileg már legalább 180ml-t kéne ennie 4 hós kortól, sőt 5-6 hósan 210et, néha még a 180at sem kére de olyan is volt hogy megevett 210et.
2023. máj. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hmm, ez érdekes, én pont fordítva olvastam. Ott azzal indokolták, hogy a tápszeresek dundibbak, mert mindig azonos erösségü a táp. Az anyatejben pedig van az elsö és hátsó tej, és csak a hátsó az ami hizlal 😊
2023. máj. 14. 18:01
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyit kapott, amennyit kért. Érdekes, hogy 3 hónaposan annyit evett egy húzásra kb, mint 5-6 hónaposan. 120 ml és ez nem változott-eleinte néztem jó nyomja be a gyerek, de semmi baja nem volt tőle, viszont ha éhes maradt torka szakadtából követelt még. Ma már jó nagy ritkán 150 ml is lecsúszik néha. Meg most már gyakrabban kéri,ébrenlét elején és elalvás előtt. De egyszerre ennyit fogad be a gyomra.

Ne hallgass senkire csak a gyereket figyeld, kér-e még v. nem.

2023. máj. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ehet többet, ha éhes. Az egy ajánlás, kb annyi egy adag. De vannak kisebb és nagyobb étkű babák. A tápszeresek meg nem híznak jobban, vagyis nem ezen múlik (a régi tápszerek voltak állítólag azok, amik nagyon hízlalták, a mostaniak már nem). A fiam pl tápszeres volt 3hónapos korától, tankönyv szerint hízott. A lányom csak anyatejes, hát... Kis golyó volt, a doki mindig megjegyezte, hogy jól kivan párnázva, de majd ha elindul leadja (így is lett, 1 évesen elindult, 2 éves korára teljes átlagos lett).
2023. máj. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindig igény szerint adtam a tápszert, még csak nem is számoltam, mennyit eszik. Sose lett baja.
2023. máj. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát a dobozon szereplő adagolás nem szentírás. 1 hónapos babám van és őszintén, meg se néztem milyen adagolást ír a tápszer 😅 a születési súlyát visszaszedte plusz 400 grammot, nem gondolom, hogy annyira túl lenne etetve.. kb 150 g / hét a hízás üteme.

Ja és 90 ml kevés, 120 sok, abból mindig hagy 10-20 milit de mindig bekeverem neki. (Halkan megjegyzem, hogy 4 kg sincs még... és nyilván minél nagyobb a súlya, annál több iy lehet az igénye)

2023. máj. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!