Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Anyukák akik a tápszer mellett...

Anyukák akik a tápszer mellett döntöttek, elmondanátok miért?

Figyelt kérdés
2023. aug. 7. 19:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem volt elég a tejem.
2023. aug. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
mert nem volt tejem
2023. aug. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
20%
Nem.
2023. aug. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
67%

egy korábbi trauma miatt (szexuális zaklatás)

nem akarok terápiára menni, irtózom a gondolattól. így maradt a tápszer, mert a trauma nem múlt el a szülés után

2023. aug. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%

Irtóztam a szoptatás gondolatától is. Megpróbáltam, de nem ment. Szenvedés volt számomra

Ezért egyértelmű volt hogy tápszert akarok

2023. aug. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Mint az első két válaszoló..
2023. aug. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszi, aki lepontozta a 4-est elmodnaná miért?
2023. aug. 7. 20:37
 8/25 A kérdező kommentje:
És egyébként mennyi idő próbálkozás után adtatok fel (akinek nem volt teje)?
2023. aug. 7. 20:48
 9/25 anonim ***** válasza:
90%

Sok oka volt. Sok kisebb nagyobb gond, amik együtt minden szoptatási utamat gyorsan megakasztottak.


- minden alkalommal irtó lassan indult el a tejem, de a gyerekeim nagy étvágyúak voltak, így pótlásra szorultak már az első hetekben. Az egyiket már a kórházban a csecsemősök tápszerezték, szóval ott buktam az EBF jelzőt alapból.

- az egyik gyerekem gyenge szájizmok miatt alapból borzasztó hatásfokkal szopizott, így az egész nap egy egybefüggő, de legalább rossz hatásfokú szoptatás volt, miközben az én alapvető szükségleteim szenvedtek zavart. Ráadásul ekkor még ragaszkodtam a különalvás illúziójához, szóval nem sikerült 20 perceknél többet aludnom, de legalább a gyerek folyton a hazahozós súlyán ingott.

- a szétkapott mellbimbóról ne is beszéljünk. Azzal hitegettek hogy meggyógyul, nem fog fájni. Hát hiába gyógyult meg, utána is kellemetlen volt.

- a D-MER sem segít a helyzeten, főleg fejésnél figyeltem meg.

- munkahelyi teendők miatt már korán (értsd egy hónapon belül) többször pár órát távol kellett töltenem, így mindenképpen be kellett vezetni a cumisüveget, mert a bébiszitter nem tejelt.

- bármit ettem ami problémásabb a sóba-vízbe krumplinál, tuti hogy felfújta a gyerekeim. Gyorsan kialakult bennem a reflex, hogy anyatej = egy óra ölben visítás, lábhúzkodás és gatling-szerű tüzelés az altestből, tápszer = csendben szuszogó gyerek. Így a maradék motivációm is elment hogy erőlködjek a tejtermelésemen.

2023. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%
Mi az az ebf, d-mer?
2023. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!